Aktywny styl życia i ćwiczenia fizyczne sprzyjają naszemu zdrowiu, niestety przyczyniają się też do częstszego powstawania siniaków oraz stłuczeń.

Jeżeli szukasz sposobu na złagodzenie tych przykrych dolegliwości, koniecznie sprawdź, jak radzi sobie z nimi żel arnikowy.

Stłuczenie i siniak – czym się różnią?

Drobne urazy to z reguły nasza codzienność. Szczególnie często musimy mierzyć się z nimi gdy jesteśmy rodzicami lub gdy jesteśmy aktywni fizycznie. Pojawiają się na skutek uderzeń czy upadków. Najczęstsze z nich to stłuczenia i siniaki.

Stłuczenia to obrażenia zamknięte, które nie doprowadzają do przerwania ciągłości skóry. Z kolei siniaki to potoczna nazywa krwiaków pojawiających się na skutek podskórnego wylewu krwi. Przyczyną ich powstawania jest uszkodzenie niewielkich naczyń krwionośnych spowodowane uderzeniem.

W pierwszej fazie siniak jest czerwony, następnie przybiera kolor niebiesko-fioletowy. Po kilku dniach staje się zielonkawy, później żółty, by ostatecznie całkowicie ustąpić. O tym, jak jest rozległy, decyduje siła uderzenia oraz unaczynienie konkretnego miejsca na skórze.

Żel na stłuczenia – jak działa?

Najczęściej pojawiające się podczas wysiłku fizycznego urazy to nic innego jak właśnie stłuczenia i siniaki. Z jednej strony nie wymagają specjalnego traktowania, ponieważ wchłaniają się samoistnie, z drugiej zaś zajmuje to sporo czasu. Niewielkie stłuczenie znika dopiero po 7-10 dniach.

Przy większych urazach trwa to jeszcze dłużej. Preparaty takie jak żel arnikowy mają za zadanie przyspieszyć cały ten proces. Ten produkt wytwarzany na bazie wyciągu z arniki górskiej (arnica montana) zmniejsza również obrzęki.

Żel arnikowy 2

Naturalny żel z arniki górskiej

Żele na stłuczenia to w dużej mierze łatwo dostępne preparaty, sprzedawane bez recepty. Jednym z polecanych wyrobów jest Arnigel® wytwarzany ze świeżej arniki górskiej (zebrane rośliny trafiają do laboratorium w przeciągu 72 godzin, gdzie poddawane są licznym testom i kontrolom), uprawianej górach, a dokładniej w Alpach, Wogezach oraz Pirenejach.

Uprawy znajdują się z dala od fabryk czy autostrad i pochodzą z gleb pozbawionych pestycydów. Do produkcji tego żelu wykorzystuje się całą roślinę, dzięki czemu możliwe jest zachowanie znacznych ilości substancji czynnych.

Jak stosować żel na stłuczenia?

Żel arnikowy za sprawą swojej konsystencji jest wygodny w użyciu i szybko się wchłania, dzięki czemu substancja czynna może natychmiastowo zacząć działać, a do tego środek nie pozostawia tłustych śladów. Przy stłuczeniach najlepiej jest zacząć stosować go w jak najkrótszym czasie po uderzeniu.

W ten sposób możemy zahamować powstawanie siniaków i krwiaków. Wystarczy nałożyć jego cienką warstwę, a następnie delikatnie wmasować preparat w skórę. Należy stosować go 1-3 razy na dobę aż do momentu ustąpienia objawów. Arnigel® to środek przeznaczony dla całej rodziny. Może być stosowany również u dzieci, które ukończyły 1 rok życia.

Arnigel® żel. Skład: 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Wskazania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja. 27/Arnigel/23.05.2023

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.