Stylowe paznokcie to obowiązkowy element wizerunku każdej kobiety. Na ulicach królują hybrydy, jednak nadal modne pozostają żele UV.

Jeśli Ciebie również zafascynowała ta metoda i przed udaniem się do kosmetyczki chciałabyś się o niej nieco więcej dowiedzieć, to świetnie się składa – dzięki naszemu artykułowi zorientujesz się, jak powinien wyglądać proces wykonywania i zdejmowania paznokci żelowych.

Jak nakładać żel UV na paznokcie?

Wielu paniom wydaje się, że nakładanie żelu na paznokcie to prosta sprawa i że za pomocą materiałów dostępnych w sieci są w stanie opanować tę sztukę do perfekcji. Niestety efekt jest taki, że większość kobiet trafia potem do salonu z bardzo zniszczoną płytką.

Sprawne nałożenie i zdjęcie żelu to skomplikowany proces – nie wystarczą tutaj dobre chęci czy odrobina zdolności manualnych. Potrzebna jest przede wszystkim wiedza o budowie paznokcia – a taką dysponują profesjonalne stylistki zatrudnione w salonach – tłumaczy ekspert marki Semilac.

Jak przebiega proces nakładania paznokci żelowych?

  1. Przygotowanie płytki: stylistka odsuwa skórki, matuje płytkę, skraca ją i odtłuszcza.
  2. Primer + szablon: stylistka może nałożyć na płytkę primer, który zwiększa przyczepność żelu do płytki, a przez to sprawia, że stylizacja jest trwalsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Jednakże jego użycie jest opcjonalne. Następnie stylistka dopasowuje szablon lub tipsa do płytki paznokcia.
  3. Nałożenie żelu budującego: stylistka nakłada na szablon lub tipsa żel i buduje przy jego użyciu nowy kształt paznokcia. Bardzo ważne jest na tym etapie, by nie zalać skórek żelem – w przeciwnym razie finalny efekt nie będzie prezentował się zbyt elegancko. Żel należy utwardzić w lampie UV/LED.
  4. Nałożenie kolorowego żelu UV do paznokci: to bardzo ważny etap stylizacji. Razem ze stylistką ustal, jaki efekt chciałabyś osiągnąć – możesz skorzystać ze wzornika dostępnego w salonie. Kolorowe żele świetnie nadają się do tworzenia fantazyjnych efektów – ombre, pyłki, wzorki? Wybierz efekt dla siebie i ciesz się rewelacyjną stylizacją przez długie tygodnie!
  5. Nałożenie żelu nabłyszczającego: na koniec stylistka nałoży na paznokieć żel nabłyszczający, który nada paznokciom eleganckiego wykończenia, zabezpieczy stylizację i wzmocni płytkę.

żel UV paznokcie

Jak usunąć żel UV z paznokci?

Usuwanie żelu UV z paznokci nie jest trudne, pod warunkiem, że ma się do tego odpowiednią wiedzę i narzędzia. Żelu pod żadnym pozorem nie należy zdejmować samemu w domu – a już tym bardziej odrywać go od płytki. W ten sposób można po prostu bardzo silnie uszkodzić naturalną płytkę paznokcia, która będzie potrzebowała sporo czasu na regenerację.

Gdy odrost jest już duży lub gdy dotychczasowa stylizacja nam się znudziła, powinnyśmy udać się do salonu i poprosić stylistkę o usunięcie żelu – wyjaśnia ekspert marki Semilac.

Proces zdejmowania żelu UV z płytki paznokcia nie należy do najprostszych, a każdy najmniejszy błąd oznaczać może zniszczenia paznokcia. Dodatkowo wymaga wykorzystania profesjonalnego sprzętu, dlatego najlepszą opcją będzie wizyta u kosmetyczki. Oto jak powinna przebiegać Twoja wizyta:

  1. Usunięcie żelu stylistka rozpocznie od użycia frezarki do paznokci, za pomocą której należy ściągnąć wierzchnią warstwę żelu.
  2. Następnie stylistka spiłuje Twoje paznokcie żelowe z użyciem pilnika. Najlepiej zacząć od stopnia ziarnistości 100 i wraz z przybliżaniem się do naturalnej płytki przechodzić do coraz drobniejszej ziarnistości (180). Jest to proces wymagający cierpliwości. Zbyt szybkie i intensywne piłowanie paznokci może uszkodzić naturalną płytkę. Piłować należy tak długo, aż dotrze się do swojego naturalnego paznokcia.
  3. Resztki żelu stylistka może delikatnie usunąć przy użyciu bloczka polerskiego. Paznokcie warto teraz przemyć cleanerem, a na skórki nałożyć oliwkę. Jeśli nie chcesz, aby stylistka wykonała nową stylizację, to możesz teraz przez kilka dni używać witaminowej odżywki, która wzmocni paznokcie.

Nienaganny manicure? Żele UV do paznokci sprawdzą się idealnie! Podobnie jak hybrydy – są trwałe i efektowne, odporne na zarysowania i pęknięcia. Możesz nosić je na basen, trening, do pracy. Żele UV kolorowe świetnie nadają się do tworzenia fantazyjnych stylizacji.

Warto po nie sięgnąć, szczególnie jeśli masz krótkie paznokcie, a marzysz o spektakularnym efekcie – przy użyciu żelu budującego profesjonalna stylistka przedłuży i nada płytce kształt, o jakim zawsze marzyłaś.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.