Zielona kawa jest jednym z tych superfoods, które zasłynęły poprzez swoje właściwości odchudzające, lecz tak naprawdę działa na wielu innych poziomach. Oto co jeszcze kryje w sobie zielona kawa!

Skąd wzięła się zielona kawa?

Zielone ziarna kawy nie pochodzą wbrew pozorom z jakichś nieznanych do tej pory rodzajów krzewu kawy, ale tak naprawdę są dobrze znaną wszystkim kawą, którą pije się na co dzień.

Różnią się od niej tym, że ziarna te nie były prażone i nie przeszły procesu produkcji. Dzięki temu zachowały swoje oryginalne wartości, między innymi zawartość kofeiny, nie mają jednak charakterystycznego dla kawy aromatu i smaku.

zielona-kawa

Stąd pewne zdziwienie, jakie budzą. Co więcej, nie są to ziarna całkowicie zielone jak trawa, a jedynie zielonkawe o lekkim odcieniu w tym kolorze. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują kawy, lecz nie przepadają za jej gorzkim smakiem. Kawa parzona z zielonych ziaren ma znacznie łagodniejszy smak.

Właściwości zielonej kawy

Kawa zielona zawiera wyjątkowe duże ilości antyutleniacza o nazwie kwas chlorogenowy. Nie ma on nic wspólnego z chlorem. Na wespół z kofeiną kwas ten ma bardzo ciekawe właściwości, a mianowicie ogranicza przyjmowanie glukozy z pokarmu oraz zmniejsza jej przemianę na tkankę tłuszczową.

Przy okazji sprawdź: ranking kaw ziarnistych na ten rok!

Dlatego zielona kawa jest tak bardzo pożyteczna w przypadku unikania otyłości oraz w spalaniu tkanki tłuszczowej, co pomaga w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Lecz to nie wszystko, ponieważ kwas ten na wespół z kofeiną ma także działanie silnie detoksykujące, przez co wpływa na oczyszczenie organizmu.

Oprócz tego kofeina pobudza i zwiększa chęci do życia, sprawia, że człowiek jest bardziej pełen energii.

Zielone ziarna kawy mają także wpływ na układ krwionośny, zwiększają przepływność krwi, dzięki czemu organizm jest bardziej odżywiony. Ma to także korzystny wpływ na poziom ciśnienia tętniczego. W przypadku zwykłej kawy jej picie przy nadciśnieniu nie jest wskazane.

Zieloną kawę należy jednak pić w odpowiednich dawkach i nie przesadzać z jej użyciem, ponieważ wówczas przynosi więcej szkody niż pożytku.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.