Aby zmienić swój wygląd nie wystarczy jedynie postawić na nowe ciuchy. Najbardziej zauważalna jest sama zmiana naszej sylwetki. Bez względu na to czy jest to zrzucenie czy przybranie na wadze warto postawić na systematyczne ćwiczenia.

Systematyczność to klucz do sukcesu

W przypadku uprawiania sportu nic nie jest aż tak istotne jak systematyczność. Jest ona w stanie bardzo mocno wpłynąć na osiągane przez nas wyniki. Aby jednak uprawiać sport systematycznie potrzebna jest nam motywacja do ćwiczeń.

zmiana-wygladu-motywacja

Wiele osób ma ogromny problem z tym skąd brać motywację. Gdzie jej tak naprawdę szukać aby nie musieć każdego dnia zmuszać się do uprawiania sportu.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego w ogóle chcemy uprawiać sport. Czy jest to zrzucenie czy przybranie na wadze a może po prostu chcemy zadbać o lepsze samopoczucie?

Należy jasno określić swój cel. Warto również wyznaczyć sobie dni oraz godziny w których będziemy uprawiać sport.

Plan dnia jest bardzo ważny jeżeli chodzi o uprawianie sportu i jak najbardziej warto postawić na to aby był on możliwie jak najbardziej przejrzysty. Dzięki temu szanse na wytrwanie przy ćwiczeniach są znacznie większe a tym samym znacznie większa szansa na osiągnięcie swojego celu.

Dokumentowanie zmian wyglądu

Bardzo dobrą motywacją są również zdjęcia dokumentujące nasze postępy na siłowni. Dzięki nim możemy bardzo łatwo zauważyć jak zmienia się nasz wygląd.

Samych zmian w samopoczuciu możemy nie odczuć. Wygląd na zdjęciach natomiast zawsze zauważymy. Zawsze zauważymy jak powoli z naszego organizmu znika tłuszcz.

Jeżeli wiec zauważymy jak wiele już osiągnęliśmy to znacznie łatwiej będzie nam kontynuować nasze ćwiczenia i dbać o naszą kondycję fizyczną.

Dzięki temu po pewnym czasie nasz wygląd ulegnie bardzo dużym zmianom z których będziemy mogli być bardzo dumni.

Tym samym większa szansa na to, że uprawianie sportu wejdzie nam w nawyk i będziemy sport uprawiali prawie odruchowo i będzie brakowało nam aktywności fizycznej.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.