Nudzą cię ćwiczenia na siłowni? A może szukasz ciekawej alternatywy dla dotychczasowych zajęć? Dobrze trafiłaś! Przedstawiamy kilka inspirujących trendów w fitnessie, które pozwolą ci uzyskać zgrabną figurę, sprawdzić się w wielu nowych dyscyplinach i jeszcze dobrze się przy tym bawić. Sprawdź sama!

1. CARDIO BALLET

Ćwiczenia inspirowane baletem to dość intensywny trening, ale przynoszący niesamowite efekty. To połączenie tradycyjnego aerobiku z tańcem klasycznym, w którym wykorzystywane są podstawowe figury baletowe.cardio ballet i piękne kobietyCardio ballet ujędrnia i wysmukla ciało, rozciąga i uelastycznia mięśnie, nadaje ruchom gracji, poprawia koordynację ruchową, a także wpływa na kształtowanie i utrzymywanie prostej postawy ciała.

2. POLE DANCE

kobieta na tańczy na różeNa szczęście taniec na rurze nie jest dziś wyłącznie kojarzony z klubem ze striptizem, ale też z dyscypliną sportu, którą mogą uprawiać wszyscy, wcale się przy tym nie rozbierając.

Pole dance to połączenie zmysłowego tańca i akrobatyki, które angażują do pracy praktycznie wszystkie mięśnie. Dzięki tym zajęciom, pięknie wyrzeźbisz swoje ciało, wzmocnisz mięśnie, staniesz się bardziej pewna siebie i poczujesz się mega seksownie.

3. ANTIGRAVITY/AERIAL YOGA

Joga na hamaku jest połączeniem gimnastyki z akrobatyką, strechingiem i tańcem. Ćwiczenia te wzmacniają i rozciągają mięśnie, wysmuklają sylwetkę, pomagają w problemach z kręgosłupem, relaksują, a także zwiększają świadomość własnego ciała.

Wbrew pozorom zajęcia „w powietrzu” są całkiem bezpieczne – hamak wykonany jest z wytrzymałego materiału, a ćwiczenia na nim zapewniają odciążenie kości oraz stawów, dzięki czemu nie musisz obawiać się kontuzji.

4. PILOXING

Jeżeli zależy ci na szybkiej utracie zbędnych kilogramów przy jednoczesnym wyrzeźbieniu ciała, to piloxing będzie idealny dla ciebie. Są to ćwiczenia, które łączą w sobie elementy pilatesu, kickboxingu oraz tańca.

Piloxing jest intensywnym i wyczerpującym treningiem, ale jego rezultaty są widoczne już w bardzo krótkim czasie. Może właśnie dlatego uwielbiany jest przez wszystkie hollywoodzkie gwiazdy.

5. FITNESS NA TRAMPOLINIE

kobiety uprawiające fitness na trampolinieWydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż skakanie na trampolinie – przecież to zabawa dobra dla dzieci. Ale kiedy dochodzi do tego układ choreograficzny oraz trzymanie ciężarków w dłoni – okazuje się, że to również spory wysiłek.

Jednak te zajęcia przynoszą rewelacyjne efekty w postaci setek spalonych kalorii oraz pięknie umięśnionego ciała.

6. DRUMS ALIVE

kobiety grające na bembnachDrums alive to zajęcia, które bardzo pozytywnie wpływają nie tylko stan fizyczny ćwiczących, ale również na ich samopoczucie. Trening łączy w sobie taniec oraz grę na „bębnach”, które w rzeczywistości zastępują duże piłki do ćwiczeń.

Dzięki tym zajęciom można nie tylko pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale też poprawić koordynację ruchową oraz rozładować napięcie i stres.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Moja koleżanka chodzi na piloxing i jest bardzo zadowolona z efektów, namawia mnie cały czas ale nie wiem czy dam radę fizycznie :(

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.