Coraz częściej wypadają Ci włosy, a końcówki są rozdwojone, jak nigdy dotąd? Szukałaś jakiegoś cudu – specjalnego produktu, super fryzjera, kogokolwiek, kto mógłby pomóc twoim włosom wrócić do „formy”. Nie znajdziesz jednak cudownego szamponu, wszystko wymaga czasu, a przywrócenie twoim włosom blasku to proces, który polega na ich wzmocnieniu.

Jakie są powody tego, że nasze włosy stają się suche, łamliwe, pozbawione blasku? Mogą być one osłabione suszeniem czy prostowaniem, a także tym, że niewystarczająco o nie dbasz.

1. Brak nawilżenia

Gruczoły łojowe na skórze głowy produkują sebum, które nawilża twoje włosy. Jeśli produkcja sebum jest duża włosy szybko się przetłuszczają, natomiast niewystarczająca ilość powoduje, że włosy są suche. Warto też zaznaczyć, że stosowanie prostownicy do włosów znacznie je wysusza. Na słabe nawilżenie wpływa także brak stosowania jakichkolwiek odżywek.

2. Układanie włosów

dziewczyna prostuje włosy prostownicą

Jak już zostało wspomniane, zbyt gorące powietrze niekorzystnie wpływa na kondycję twoich włosów. Stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy pogarsza ogólny stan twoich włosów. Końcówki będą bardziej podatne na rozdwajanie. Ponadto zbyt częste farbowanie włosów osłabia je, przez co są bardziej łamliwe.

3. Uboga dieta

Każda z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego, niezdrowego czy zbyt kalorycznego, ale pamiętaj, nieodpowiednia dieta wpływa na ogólny wygląd twoich włosów. Produkty, które są bogate w sód, jak większość przekąsek, mogą przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosów. A słodycze zaburzają wchłanianie białka, które jest ważne dla struktury kości, zębów i włosów.

4. Stres

piękna kobieta pozuje na ulicy w ślicznych włosachNieważne czy zmagasz się z kolejnym projektem w pracy czy masz problemy w domu, twoja sytuacja odbije się negatywnie na wyglądzie twoich włosów. Stres powoduje bardziej nerwowe zachowania, przez co i ty możesz być niedelikatna dla swoich włosów. Być może w całym tym niespokojnym czasie zaniedbujesz je, a to pogłębia ich gorszą kondycję.

5. Choroby

Zniszczone włosy i ich nadmierne wypadanie mogą być oznaką czegoś poważniejszego. Być może jest to ostrzeżenie, że nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. Jeśli tak jest, powinnaś koniecznie udać się z wizytą do lekarza.

Wymienione wyżej powody wpływają na kondycję twoich włosów. Teraz zapoznaj się z sugestiami, które pomogą twoim włosom odzyskać blask i zdrowy wygląd oraz zapobiegną ich ponownemu łamaniu się i wysuszaniu.

1. Codzienna pielęgnacja

kobieta w mokrych włosachPo pierwsze, unikaj nadmiernego suszenia włosów suszarką (lepiej poznać te sposoby na suszenie włosów bez suszarki), i prostowania włosów prostownicą. Nie przesadzaj również z ich czesaniem. Ponadto codziennie mycie włosów nie wpływa na nie korzystnie. Jeśli czujesz, że twoje włosy są przetłuszczone i mycie jest niezbędne, zastosuj maskę odżywczą, która pomoże im się zregenerować.

2. Relaks

Jeśli pracujesz w środowisku opartym na rywalizacji, stres i niepokój będą dość powszechne. Nie ma nic złego w tym, że dążysz do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów, jeśli jednak nie sypiasz zbyt dużo i zaniedbujesz swoje ciało i włosy, pojawia się problem. Musisz pamiętać o tym, aby codziennie znaleźć czas na choćby chwilę relaksu. Zaplanuj sobie dzień tak, aby mieć czas na wszystko, łącznie z odpoczynkiem.

3. Składniki odżywcze

składniki odżywcze do włosów w tym avokadoNakarm swoje włosy. Istnieje mnóstwo domowych sposobów, aby poprawić wygląd twoich włosów. Jajka zawierają kwasy Omega 3 i białka. Olejek z jojoba i pestek winogron jest idealny do nawilżania skóry głowy, jak również eliminuje łupież. Awokado także czyni cuda twoim włosom, a przy tym jest bardzo smaczne.

4. Odpowiednie produkty

Oprócz tego, że dostarczasz swoim włosom składniki odżywcze, aby były zdrowe i pełne blasku, wybieraj także produkty, które zapobiegną ich łamliwości. Szukaj takich, które będą łagodne, a ich formuła będzie zawierała naturalne składniki. Bardzo ważne jest abyś wybierała produkty dopasowane do twojego rodzaju włosów.

5. Regularne podcinanie

kobieta w bunatnych włosach na plaży pięknaOd dłuższego czasu zapuszczasz włosy i teraz myśl o ich podcinaniu wcale ci się nie podoba. Cóż, aby włosy wyglądały na zadbane, będzie to konieczne. Nikt nie wygląda dobrze z rozdwojonymi końcówkami. Regularne podcinanie włosów co 6-8 tygodni poprawi ich wygląd.

Przeczytaj również: Przydatne akcesoria do włosów na jesień i zimę.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.