Pocałunek wprawi Twoje ciało w wyjątkowy stan, ku zdziwieniu jest to stan alarmu. Nikt jednak nie zaprzeczy, że jest to miły i błogi stan który niech trwa nawet godzinami… Pocałunek to bardzo zdrowe oraz przyjemne pobudzenie ciała… zobacz jak reagują na całowanie poszczególne części Twojego ciała…

Mózg

Mózg odbiera sygnał “doszło do kontaktu usta-usta” – miły kontakt. Mózg wydaje komendę Twoim hormonom aby te wyprodukowały dużą dawkę dopaminy (hormon przyjemności).

Dlatego osoby bądź pary które często całują się, mają większą odporność na stres i lepiej radzą sobie w sytuacjach alarmowych. Nie żałujcie sobie więc pocałunków… zobacz jak się całować aby zadowolić swojego partnera!

pocałunek
A jaka jest Twoja reakcja na pocałunek?

Nos

Ten jakże czujny organ w ciele każdej kobiety, ma szczególne zadanie do wykonania. Nos podczas całowania, sprawdza zapach partnera i daje sygnał do mózgu czy kompozycja genów partnera z którym się całujesz jest odpowiednia dla Twoich genów aby stworzyć z nim zdrowe potomstwo!

Usta

Opuszki palców mają niesamowicie dużo komórek czuciowych, wyobraźcie sobie, że usta mają ich aż o 200 razy więcej! To dlatego pocałunki są tak bardzo podniecające.

Teraz spójrzmy na pocałunek z nieco innej strony… podczas 1-sekundowego całowania się z partnerem, wymieniasz z nim około 80 milionów bakterii! W taki sposób najczęściej dochodzi do zakażenie się grypą bądź groźniejszymi chorobami jak gronkowiec czy mononukleoza.

Mięśnie

Pewnie o tym nie wiesz ale pocałunek angażuje aż 24 różne mięśnie twarzy a także 100 innych mięśni na całym Twoim ciele. Jeśli włożysz dużo uczucia i energii w całowanie, może dojść do tego, że Twoje ciało i ciało Twojego partnera, zacznie spalać kalorie, możesz spalić nawet 100 kcal!!!

Krążenie krwi

pocałunek

Krążenie krwi wyśmienicie pobudza dobra czarna kawa, wyobraź sobie, że pocałunek sprawia, że krążenie krwi rośnie jeszcze bardziej! To dlatego, w okolicy brzucha czujemy sławne “motylki”

Tak naprawdę jest to przyjemne gorąco spowodowane podwyższonym krążeniem krwi. Podczas całowania, gorąco rozchodzi się nie tylko na brzuch ale i na miednicę oraz piersi gdzie dochodzi do wyjątkowego podniecenia. Koniecznie zobacz: jak zrobić malinkę!

Adrenalina

Jak pisaliśmy, pocałunek najpierw wprawia Twoje ciało w stan alarmu. Do tego dochodzą jeszcze pocące się ręce, szybkie tempo bicia serca oraz przyspieszony oddech. Jest to sprawka adrenaliny krążącej w Twoich żyłach.

Ciekawostką jest, że gdy całujesz się z partnerem z którym jesteś od dość dawna, reakcja organizmu jest zgoła odwrotna. Pocałunek działa jak napar z melisy i uspokaja wszystkie Twoje niepokoje i największe stresy życiowe. Jest niczym lekarstwo na stres! Szczególnie jeśli jest to pocałunek po francusku :-)

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.