Mówi się, że wiek to tylko liczba. Coś w tym jest. Co należy zrobić, aby utrzymać związek ze starszym mężczyzną? Przeczytaj poniższe sugestie i postaraj się je zapamiętać. Jest coś w starszym mężczyźnie, co pociąga kobiety – w przeciwieństwie do facetów w tym samym wieku, są wyjątkowo dojrzali, ustatkowani i mają sprecyzowane plany na przyszłość. Nic więc dziwnego, że na niektóre kobiety działa to jak „magnes”. Jeśli spotykasz się ze starszym mężczyzną, przeczytaj jak należy się zachować, a czego powinnaś unikać.

Zdecydowanie „tak”:

1. Sprawdź czym jest dla niego wasz związek

Część starszych mężczyzn może przechodzić przez kryzys wieku średniego i być może szukają tylko kolejnego ekscytującego romansu. Nie daj się więc zawieść typowej taktyce „na sponsora”. Najlepiej, abyście się spotkali kilka razy i poznali bliżej. Jeśli widzisz, że on nie traktuje tej znajomości poważnie – uciekaj!

2. Zachowuj się dojrzale

Nie bądź jak mała dziewczynka i nie traktuj go jak ojca. Skoro jesteście w związku to jesteście sobie równi. Nie oczekuj, że będzie księciem w lśniącej zbroi, który uratuje cię przed wszystkimi problemami świata. Oczywiście to miłe, gdy mężczyzna dba o swoją kobietę, ale nie wykorzystuj tego biegnąc do niego z każdą drobnostką. Z drugiej strony, upewnij się, że on też to rozumie. Jeśli zaczyna cię pouczać na każdym kroku lub traktować jak dziecko, czas poważnie porozmawiać.

3. Omów z nim waszą przyszłość

kobieta i mężczyzna trzymają się za ręce

Jest to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza gdy spotykacie się już jakiś czas i wasz związek to coś poważnego. W zależności od tego ile on ma lat, rozmowy o dzieciach i ślubie mógł już przerabiać. Jeśli dla ciebie to nowość, upewnij się, że on ma takie same plany na przyszłość jak ty. Być może nie chce się bardziej angażować i odpowiada mu związek bez zobowiązań. Jeśli nie tego szukasz, być może czas odpuścić.

4. Ignoruj zdanie innych

Nie przejmuj się osądami innych ludzi. Wiadomo, że osoby, które nie znają twojego partnera tak dobrze jak ty, mogą uważać go za nudziarza, a ciebie za osobę zbyt niedojrzałą dla niego. Nie zwracaj uwagi czy inni wytykają cię palcami, to twoje życie i twój związek. Musisz być przygotowana na komentarze ze strony rodziny czy znajomych. Najważniejsze, abyś ty była w tym związku szczęśliwa.

5. Znajdź wasze wspólne zainteresowania

piękna kobieta i meżczyzna przytulają się w promieniach słońca

Najtrudniejsze w związku z różnicą wieku może być znalezienie wspólnych zainteresowań i pasji. Staraj się jednak znaleźć coś to wspólnie lubicie robić, sposób w jaki chcecie razem spędzać czas. Być może macie wspólne zainteresowania. Dobrym sposobem jest też poznać jego hobby i spróbować czegoś nowego. Może tobie również się to spodoba? Podobnie, on też powinien przynajmniej spróbować czegoś co tobie sprawia przyjemność, może to się okazać dla niego równie ciekawe.

Zdecydowanie „nie”:

1. Obrażaj się, gdy udziela ci rady

Skoro jest starszy od ciebie, jest też bardziej doświadczony przez życie. To, że chce ci przekazać swoje mądrości życiowe lub dobre rady, nie jest niczym złym. Nie traktuj tego od razu zbyt negatywnie. Słuchaj uważnie i sama decyduj czy będzie to dla ciebie dobre. Nie bój się jednak mieć swojego zdania na dany temat. To, że twój partner chce ci dobrze radzić, nie oznacza, że powinnaś się stosować do wszystkich sugestii.

2. Narzekaj na swój wiek

Z pewnością nie będzie mu miło, gdy zaczniesz narzekać, jaka jesteś „stara”. On, mając dużo więcej lat będzie się czuł przy tobie mniej komfortowo. Być może jego wiek to drażliwy temat, a twój partner może okazać się szczególnie wrażliwy. Unikaj więc takich komentarzy, ponieważ mogą tylko popsuć wasze relacje.

3. Nie porównuj waszego związku do tych wcześniejszych

para kobieta i mężczyzna spacerują razem na boso wzdłóż morza

Nie traktuj tego związku jako zupełnie innej relacji od tych poprzednich. Nie podkreślaj na każdym kroku jak szalone były twoje poprzednie związki. Jeśli ci na nim zależy, nie daj mu odczuć, że teraz zaczynasz się nudzić. Bądź sobą.

Przeczytaj również: Jakie błędy popełniamy na początku związku? 5 wskazówek.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl