Dlaczego tak trudno nam zacząć systematycznie trenować? Odpowiedź jest prosta. Za bardzo przyzwyczailiśmy się do własnej wyspy komfortu.

wyspa-komfortu-systematyczny-trening

Wygoda to nie wszystko

Dużo łatwiej jest nam usiąść wygodnie z ulubioną książką i tabliczką czekolady niż zacząć trenować. Ta pierwsza czynność dostarcza nam natychmiastowej, choć chwilowej i małej przyjemności; natomiast w przypadku treningu, pomimo że gra toczy się o dużo większą stawkę (większą przyjemność) na gratyfikację musimy poczekać. Właśnie to po części sprawia, że wolimy poczytać niż podjąć wysiłek.

Uświadomienie sobie korzyści płynących z treningu jest więc niezbędne, aby wytworzyć w sobie motywację, dzięki której pokonamy własne słabości i przezwyciężymy ograniczenia. Uruchom wyobraźnię i wyobraź sobie swoje ciało po zrealizowaniu pełnego planu treningowego. Jeśli nadal nie odczuwasz wystarczającej motywacji do podjęcia wysiłku, są jeszcze inne sposoby, które powinny ci w tym pomóc.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zaangażowanie w naukę? To możliwe!

Wybierz własną motywującą metodę

O sposobach, które wspierają motywację w treningu, powstało wiele poradników. Nie musisz korzystać z nich wszystkich, wystarczy jeśli wybierzesz trzy najskuteczniejsze, które najlepiej pomogą ci przejść własne ograniczenia w kryzysowym momencie. Taki kryzys prędzej czy później nadejdzie, nawet w przypadku najbardziej wytrwałych, dlatego warto odpowiednio wcześnie wyposażyć się w strategie radzenia sobie z nim.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Rozwiązania dla osób, które się odchudzają

Jakie sposoby będą najlepsze? Tak naprawdę wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji – nie ma uniwersalnego sposobu, który tak samo sprawdza się u wszystkich. Jest za to w czym wybierać – prowadzenie dziennika postępów, metamorfoza innych, którzy wygrali walkę ze słabościami i osiągnęli idealną sylwetkę, dołączenie do grupy wsparcia, która wspiera i motywuje, częste zmiany treningów, dzięki którym nie popadniesz w monotonię, słuchanie dynamicznej muzyki podczas ćwiczeń i powtarzanie motywujących zdań to tylko niektóre z możliwych metod, które akurat u ciebie mogą okazać się skuteczne.

PODZIEL SIĘ
(4głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.