Może się wydawać, że dwie zakochane w sobie osoby nie będą miały problemów z uczuciami i stworzeniem idealnego związku. Jednak prawda jest taka, że jeśli w grę wchodzą uczucia, nic nie jest proste.

Mężczyźni i kobiety zachowują się inaczej

Gdy mężczyzna się zakochuje, jego zachowanie znacznie różni się od tego, jakie prezentuje zakochana kobieta. Kobiety emanują radością, podoba im się uczucie przywiązania do drugiej osoby i chcą być ze swoim partnerem bardzo blisko. kobieta i mężczyzna razem na zdjęciuTakie zachowanie kobiety może doprowadzić do tego, że mężczyzna zacznie się oddalać. Mężczyzna, który jest niepewny siebie potrzebuje przestrzeni, aby odzyskać swoją „męską tożsamość”.

Nic na siłę

tumblr_msgh7x4Z9m1s26q40o1_1280Nie jest łatwo pozwolić mężczyźnie, aby się oddalał, jednak musisz uważać, aby w tym początkowym etapie waszego związku, nie osaczyć go swoją osobą. Jeśli będziesz na niego naciskała, możesz go tylko jeszcze bardziej od siebie odepchnąć lub zniechęcić.

Jeśli twój partner zachowuje dystans, zapamiętaj, że to w żadnym wypadku nie jest twoja wina. Nie zrobiłaś nic złego, a taki stan rzeczy wcale nie oznacza, że jego uczucia się zmieniły lub, że się odkochał.

Prawda jest taka, że on także może czuć się zagubiony. Najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie przestrzeń – pozwól mu się oddalić, przemyśleć wszystko po swojemu, spojrzeć na wasz związek z innej perspektywy.

Tak czy inaczej, on nie odejdzie przecież zbyt daleko.

Emocjonalna niezależność

piękna i pewna siebie kobieta Kobiety, które są pewne siebie, wiedzą czego chcą oraz czego nie chcą, najczęściej rządzą w związku i przejmują kontrolę.

Pokaż mu, że nie grasz w żadne gierki i zwyczajnie jesteś niezależna i silna. To jest bardzo seksowne i z pewnością mu tym zaimponujesz. Grunt to zdrowe podejście do każdej sytuacji.

Nie do zdobycia

szczęśliwe i uśmiechnięte przyjaciółki razemNie chodzi tu wcale o gierki psychologiczne, ponieważ te akurat mogą mężczyznę zniechęcić. Nie popełnij tego błędu.

Pozwól mu cię zdobywać. Nic w tym złego, że czasami będzie mu trudniej do ciebie dotrzeć, nie zawsze będziesz miała czas ani nie pojawisz się na każde zawołanie.

Pokaż mu, że potrafisz spędzać miło czas nie tylko w jego towarzystwie. Dzięki temu, on zacznie się bardziej starać. Przeczytaj również: 5 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW, ABY ON BYŁ O CIEBIE ZAZDROSNY.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

3 KOMENTARZE

  1. Autorka interesuje się “psychologią stosunków międzyludzkich”, a zachowanie ludzi w związkach sprowadza do tego, co mają w spodniach?

    • A gdzie tutaj jest nawiązywanie do tego co ludzie mają w spodniach ? Gdybym przeczytała ten artykuł jeszcze 5 lat temu , powiedziałabym że jest super tandetny i że nie można “podchodów” między kobietą i mężczyzną opisać jednym schematem. Osaczasz- ucieka, jesteś trochę zdystansowana – zostaje. Niestety dziś stwierdzam że to naprawdę działa. Byłam w sytuacji kiedy mogło mnie być trochę za dużo i owszem, uciekał aż się kurzyło …. ( pomijając fakt że ów pan sam był nieźle niezdecydowany w życiu ), oraz w takiej gdzie nie naciskałam w ogóle, a czasem nawet trochę się odsuwałam. Jest ze mną do dziś…. Więc z PRZYKROŚCIĄ stwierdzam ( bo jednak to trochę smutne że niektóre z naszych zachowań jest z góry skazane na porażkę ) w artykule jest kupa ( a nie ziarnko ) prawdy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.