Czy myślisz o tym, aby się rozstać ze swoim partnerem, ale nie jesteś do końca pewna czy byłaby to właściwa decyzja? Przeczytaj o poniższych sygnałach, które mogą sugerować, że przyszłość waszego związku wisi na włosku. Być może od dłuższego czasu wydaje ci się, że powinnaś ruszyć naprzód i zakończyć dotychczasowy związek. A może jednak czujesz, że coś cię powstrzymuje? Czy to jego wygląd, charakter, a może sam fakt, że boisz się być sama? Cóż, czas to sprawdzić.

Przeczytaj poniższe sygnały, które świadczą o tym, że rozstanie jest bliżej niż myślisz:

1. Znęca się nad tobą fizycznie lub psychicznie

Sygnał bardzo oczywisty. Nie możesz pozostać w tym związku jeśli wciąż czujesz się przygnębiona czy bezradna. Jeśli nie masz wpływu na jego zachowanie, nie warto tego ciągnąć. Będzie się to odbijało nie tylko na tobie, ale i na ogólnych waszych relacjach.

Udany związek to nie taki, w którym twój partner ma nad tobą całkowitą kontrolę, łatwo wpada w zazdrość, obraża cię lub podnosi na ciebie rękę. Jeśli tak jest, uciekaj od niego jak najdalej. Niczego nie da się zbudować na strachu.

2. Bez przerwy się kłócicie

para kłocąca się w łóżkuWiadomo, wszyscy się czasem sprzeczają i nie ma idealnych par. Nie możecie się ze sobą zgadzać w każdej kwestii, jesteście różnymi ludźmi i zwyczajnie nie jest to możliwe.

Jednak, gdy zauważysz, że kłócicie się niemal codziennie i najczęściej chodzi o jakąś bzdurę lub nawet nie jesteś w stanie sobie przypomnieć, co było przyczyną, przemyśl czy warto w tym tkwić. Postaraj się ocenić sytuację. Czy rzeczywiście nie potraficie już znieść siebie nawzajem? A może musicie sobie po prostu wyjaśnić pewne sprawy?

3. Wolisz spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi

Do tej pory spędzaliście ze sobą każdą wolną chwilę, rozmawialiście o wszystkim, a ty traktowałaś go jak najlepszego przyjaciela. Co się zmieniło? Teraz zdecydowanie bardziej wolisz spędzać czas ze swoimi przyjaciółkami i częściej wychodzisz na „babskie wieczory”.

Zazwyczaj tak się dzieje, gdy uczucie w związku wygasa. Być może chcesz odświeżyć dawne znajomości lub poświęcić więcej czasu bliskim ci osobom. Tak czy inaczej, jeśli rzeczywiście nie masz już ochoty spędzać czasu ze swoim facetem, jest to oczywisty sygnał.

4. Denerwuje cię coraz więcej rzeczy

Smutna dziewczyna siedzi w oknieDo tej pory interesowało cię wszystko co było związane z twoim partnerem, nie przeszkadzało ci to, że rzuca skarpetki na podłogę i uważałaś, że on tak uroczo wygląda, gdy mówi z pełnymi ustami. A teraz? Tak, teraz to uczucie już masz za sobą.

Za każdym razem, gdy on mówi w trakcie jedzenia, nie sprząta po sobie czy rozleje kawę, ty wpadasz w szał. Denerwuje cię nawet błahostka. Cóż, widocznie nie jesteś już tak w niego wpatrzona jak kiedyś. Teraz irytuje cię praktycznie wszystko. Warto więc zastanowić się czy wasze uczucie już wygasło, czy może da się to jeszcze uratować?

5. Zaczyna cię straszyć

Często dochodzi w związkach do takiego momentu, gdy jedna ze stron stwierdza: „w takim razie się zostańmy”. Być może to tylko czcze gadanie, a może on cię straszy wiedząc, że nie będziesz chciała dopuścić do waszego rozstania. Jeśli nie dysponuje żadnymi argumentami to możliwe, że jest to pewnego rodzaju odruch obronny.

On boi się, że będziesz chciała go zostawić, więc chce to zrobić pierwszy. Dziwne, ale możliwe. Czasami , gdy emocje biorą górę, człowiek nie myśli rozsądnie. Nie bierz tego od razu do siebie, staraj się z nim o tym porozmawiać. Pamiętaj jednak, jeśli czujesz, że twój facet nie chce walczyć o przetrwanie waszego związku, nie marnuj dla niego czasu.

6. Interesujesz się innymi

młoda kobieta flirtuje z mężczyznąBędąc w szczęśliwym związku najczęściej mamy klapki na oczach i nie zwracamy uwagi na tych, którzy są potencjalnie nami zainteresowani. „Po co mi ktoś inny skoro mam tego jedynego”. A co jeśli ta bajka się kończy? Zamiast stawiać swojego partnera na pierwszym miejscu, ty zaczynasz rozglądać się za innymi.

Coraz częściej twoją uwagę przykuwają obcy mężczyźni. Jeśli rzeczywiście nie czujesz się szczęśliwa w swoim związku i zaczynasz szukać kogoś innego to jest to kolejny sygnał, że coś się między wami psuje.

Przeczytaj również:  10 oznak na to, że spotykasz się z niewłaściwym facetem.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.