Planujesz zakup nowych botków na obcasie? Zamierzasz z ich wykorzystaniem odświeżyć swój codzienny look? Jeśli tak, to koniecznie musi czytać dalej.

Zabieraliśmy dla Ciebie 8 pytań, które musisz sobie zadać przed zakupem nowej pary obuwia. Odpowiedź na nie, z pewnością ułatwi Ci zakupy.

Do czego będziesz nosić nowe botki?

To pytanie jest kluczowe z punktu widzenia posiadanych już przez Ciebie rzeczy w szafie. Nowe botki powinny współgrać z resztą Twojej garderoby, abyś łatwo mogła tworzyć z ich udziałem swoje codzienne stylizacje.

botki-na-obcasie

Przed zakupem przeanalizuj posiadane ubrania i dodatki i przynajmniej określ, w jakim kolorze poszukujesz botków.

Zamszowe czy skórzane?

Przed wybraniem się na zakupy nowych botków na obcasie określ, z jakiego materiału mają być wykonane. Niektóre kobiety lubią wyłącznie skórzane obuwie, z kolei inne stawiają na zamszowe, szczególnie w odcieniach beżu i brązu.

Krótka czy długa cholewka?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, skup się na najczęściej noszonych przez Ciebie zestawieniach. Częściej nosisz spódnice i sukienki czy spodnie? Analizując codzienne looki, będziesz w stanie określić, jak długa powinna być cholewka Twoich nowych botków.

Dodatkowo panie z grubsza łydką powinny bardziej skupić się na poszukiwaniu obuwia z krótszą cholewką, ponieważ dłuższa dodatkowo je pogrubi, a może także odbić się na ich zdrowiu poprzez nadmierny ucisk nóg w tej partii.

Czy będą to botki do noszenia na co dzień? A może jedynie na specjalne okazje?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie, również ma kluczowe znaczenie przed rozpoczęciem zakupów. Botki do noszenia na co dzień powinny mieć niższy obcas i być w uniwersalnym kolorze.

Natomiast te przeznaczone na specjalne okazje zdecydowanie pozwalają zaszaleć nie tylko z wysokością centymetrów, ale i kolorystką. Zastanów się, gdzie i jak często będziesz je nosić, a na pewno nie popełnisz zakupowego błędu.

Jaki masz budżet?

Kluczowy jest budżet, jaki posiadasz na zakup nowych botków na obcasie. Ustal sobie górną granicę, której po prostu nie przekroczysz. W szale zakupów możesz dać się ponieść emocjom i wydać zdecydowanie za wiele. Zaplanowanie tego wcześniej, zdecydowanie ułatwi Ci zapanowanie nad wydatkami.

Jaki nosisz rozmiar?

Pamiętaj, że często rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Zmierz długość wkładki w aktualnie noszonym obuwiu i tym wymiarem sugeruj się podczas zakupów nowych botków.

Ulubione marki?

Masz ulubione marki? Sprawdź, czy w och ofercie nie ma botków na obcasie! Jeśli wiesz, że posiadane buty są dobrej jakości i chętnie je nosisz, na pewno zakup kolejnej pary nie okaże się pomyłką.

Zakupy stacjonarnie czy online?

Przed rozpoczęciem poszukiwań nowej pary botków na obcasie, określ czy chcesz kupić je online, czy stacjonarnie. Wybierając zakupy w sieci, masz naprawdę nieograniczony dostęp do wielu modeli i marek.

Stawiając, chociażby na botki na obcasie – domodi.pl, możesz w jednym miejscu określić swoje preferencje co do koloru, ceny i marki, a następnie sprawdzić oferty wielu sklepów. To wszystko bez konieczności błądzenia w sieci.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.