Aloes ma szerokie zastosowanie i wrósł już głęboko w świadomość ludzi. Nawet niektóre powiedzenia odnoszą się do tej rośliny. Jednocześnie jest ona także hodowana w doniczkach i służy jako ozdoba.

Właściwości aloesu

Aloes posiada długie, zielone, mięsiste liście. Potrafi urosnąć do sporych rozmiarów, a przy tym jest dość odporny. Najlepiej czuje się latem, lecz ciepła jesień, a nawet lekki chłód nie wyrządzają mu szkody. Roślina ta wygląda niepozornie jak na bogactwo, które kryje się wewnątrz niej.

aloes-superfood

Aloes ma szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Zawiera wiele witamin z grupy B, w tym, co rzadko się zdarza w roślinach, witaminę B12. Oprócz tego spore dawki witaminy A, C oraz E. Aloes jest źródłem ważnych mikroelementów takich jak wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, mangan.

Aloes jest pomocny w utrzymaniu odpowiedniej równowagi elektrolitowej, dobrze sprawdza się jako nawodnienie w gorące dni. Oprócz tego zawiera wiele pożytecznych enzymów oraz kwasów tłuszczowych. Zobacz jak zrobić maseczkę z aloesu!

Dzięki swoim właściwościom doskonale wpływa na układ pokarmowy, oczyszcza organizm, wzmacnia układ odpornościowy oraz układ krążenia. Aloes jest naturalnym lekarstwem, lecz nie oznacza to, że można go stosować bez umiaru.

Zbyt duże spożycie może być niebezpieczne na przykład dla kobiet w pierwszych trymestrach ciąży, ponieważ powoduje on przekrwienie błon śluzowych narządów wewnętrznych.

Aloes jako kosmetyk

Choć z rośliny tej można samodzielnie przyrządzać nalewki i soki, to większość osób bardziej kojarzy ją jako kosmetyk. Tutaj natomiast nie ma żadnych ograniczeń. I nic dziwnego, bo żadna inna roślina nie jest tak pomocna w odzyskaniu pięknego wyglądu cery. Aloes doskonale nawilża skórę, ma również działanie antybakteryjne.

Dzięki temu nadaje się jako naturalny środek do zwalczania zmian trądzikowych pojawiających się na skórze.

Dzięki bogactwu witamin i enzymów pomaga w gojeni się drobnych ranek, a nawet większych, takich jak rozleglejsze oparzenia pierwszego stopnia. Jednocześnie przynosi ulgę w bólu.

Na pewno nie wiesz jeszcze o cudownych właściwościach Macy albo Twardnika japońskiego, warto poświęcić 2 minuty na poznanie ich właściwości zdrowotnych. Ciekawie też wypada natka pietruszki której właściwości uśmierzą bóle menstruacyjne.

Zasługujące na uwagę są także kiełki które mają zbawienne działanie na oczy podczas długiej pracy przed komputerem. Ciekawe właściwości ma także brokuł który zawiera dużą ilość chlorofilu który odpowiada za procesy krwiotwórcze. Po więcej informacji na temat produktów superfood możesz przejrzeć listę superfood.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.