Niepozorna natka pietruszki to jedno z superfoods, jakie zawsze warto mieć przy sobie w kuchni, najlepiej w postaci świeżej rośliny.

Starsze pokolenia wiedziały co dobre

Natka pietruszki to obok kiełków w postaci chociażby rzeżuchy tradycyjnie spożywanej w kuchni polskiej jedno z naszych polskich superfoods. Roślinka ta nie tylko poprawia smak potraw, ale również sprawia, że zyskują na wartościach.

natka-pietruszki

Pietruszka zawiera spore ilości witaminy C, dlatego wpływa na odporność i zdrowy wygląd, jak również na układ krwionośny.

Pietruszka jest naturalnym sposobem na wywołanie opóźniającego się okresu, dobrze wpływa również na bóle menstruacyjne.

Pietruszka, jak i herbatka z niej, ma działanie moczopędne, przez co oczyszczające, znane są jej właściwości pozytywnego wpływania na cały układ moczowy, w tym nerki.

Sprawdź jak na tle pietruszki wypadają inne superfoods takie jak: mak, jagody acai, kiełki, dziki ryż czy pyłek pszczeli.

Roślina ta jest bogata w witaminę A, która zbawiennie wpływa na oczy. Oprócz tego wyróżnia się stosunkowo dużą zawartością żelaza, jak również zawiera wapń, potas, magnez, wpływając korzystnie na układ nerwowy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wiem jak rozjaśnić cerę! Maseczka z pietruszki!

Polecana jest osobom cierpiącym na anemię, szczególnie kobietom. Pietruszkę należy dodawać do przygotowanego jedzenia w świeżej postaci, wówczas ma najwięcej korzyści. Pełni również rolę ozdoby do dań na zimno.

Pietruszka rośnie cały rok hodowana w domu, używana jest również w postaci suszu, naparów, niektórzy także ją mrożą.

Natka pietruszki w problemach z układem pokarmowym

Układ pokarmowy to nie tylko żołądek. W skład tego układu wchodzi również jama ustna. Tutaj także objawia się wiele kłopotów związanych z układem pokarmowym. Jednym z najbardziej powszechnych jest brzydki zapach z ust.

Tak naprawdę problem nie leży tylko w jamie ustnej, ale znacznie głębiej, nawet może wynikać z zaburzonej flory bakteryjnej jelit.

Pietruszka jest naturalnym środkiem, który pomaga w zabiciu nieprzyjemnego zapachu z ust, ponadto oczyszcza zęby.

Herbatka z pietruszki ma działanie rozkurczające, dlatego przydaje się w przypadku zaburzeń żołądkowych, zatruć, niestrawności, biegunki, bólu brzucha i opuchniętych nóg…

0 Udostępnień
(5głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.