Niepozorna natka pietruszki to jedno z superfoods, jakie zawsze warto mieć przy sobie w kuchni, najlepiej w postaci świeżej rośliny.

Starsze pokolenia wiedziały co dobre

Natka pietruszki to obok kiełków w postaci chociażby rzeżuchy tradycyjnie spożywanej w kuchni polskiej jedno z naszych polskich superfoods. Roślinka ta nie tylko poprawia smak potraw, ale również sprawia, że zyskują na wartościach.

natka-pietruszki

Pietruszka zawiera spore ilości witaminy C, dlatego wpływa na odporność i zdrowy wygląd, jak również na układ krwionośny.

Pietruszka jest naturalnym sposobem na wywołanie opóźniającego się okresu, dobrze wpływa również na bóle menstruacyjne.

Pietruszka, jak i herbatka z niej, ma działanie moczopędne, przez co oczyszczające, znane są jej właściwości pozytywnego wpływania na cały układ moczowy, w tym nerki.

Sprawdź jak na tle pietruszki wypadają inne superfoods takie jak: mak, jagody acai, kiełki, dziki ryż czy pyłek pszczeli.

Roślina ta jest bogata w witaminę A, która zbawiennie wpływa na oczy. Oprócz tego wyróżnia się stosunkowo dużą zawartością żelaza, jak również zawiera wapń, potas, magnez, wpływając korzystnie na układ nerwowy.

[irp posts=”11297″ name=”Wiem jak rozjaśnić cerę! Maseczka z pietruszki!”]

Polecana jest osobom cierpiącym na anemię, szczególnie kobietom. Pietruszkę należy dodawać do przygotowanego jedzenia w świeżej postaci, wówczas ma najwięcej korzyści. Pełni również rolę ozdoby do dań na zimno.

Pietruszka rośnie cały rok hodowana w domu, używana jest również w postaci suszu, naparów, niektórzy także ją mrożą.

Natka pietruszki w problemach z układem pokarmowym

Układ pokarmowy to nie tylko żołądek. W skład tego układu wchodzi również jama ustna. Tutaj także objawia się wiele kłopotów związanych z układem pokarmowym. Jednym z najbardziej powszechnych jest brzydki zapach z ust.

Tak naprawdę problem nie leży tylko w jamie ustnej, ale znacznie głębiej, nawet może wynikać z zaburzonej flory bakteryjnej jelit.

Pietruszka jest naturalnym środkiem, który pomaga w zabiciu nieprzyjemnego zapachu z ust, ponadto oczyszcza zęby.

Herbatka z pietruszki ma działanie rozkurczające, dlatego przydaje się w przypadku zaburzeń żołądkowych, zatruć, niestrawności, biegunki, bólu brzucha i opuchniętych nóg…

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.