Maca to roślina pochodząca z Peru w Andach. Naturalnie rośnie na wysokości ponad trzech tysięcy metrów. Zatem uprawy tej rośliny są położone najwyżej ze wszystkich.

korzen-maca

Właściwości korzenia maca

Maca to właściwie bulwa rosnąca w ziemi z wyglądu przypomina dużą rzodkiew lub rzepę. Niepozorny wygląd nadrabia jednak korzyściami. Nazywany jest również peruwiańskim żeń szeniem. Maca zawiera składniki pożyteczne dla człowieka, w większości składa się z węglowodanów, dających wysoki zastrzyk energii, w drugiej połowie w jej skład wchodzą białko i błonnik. Jednak na korzeń maca należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ zawiera niemal wszystkie niezbędne dla człowieka aminokwasy.

Nie wszystkie jest on w stanie wytworzyć samodzielnie. Korzeń maca jest ich znakomitym źródłem. W korzeniu znajdują się również witaminy, wśród nich zawartość witamina C, której jest 3 mg na 100 mg rośliny. Są również witaminy z grupy B. Oprócz tego korzeń maca jest źródłem takich minerałów jak miedź, cynk, mangan, żelazo, selen, bor. Ten ostatni pierwiastek jest potrzebny ludziom dla zachowania zdrowia stawów, lecz współcześnie wielu z nas cierpi na jego niedobór.

Korzeń maca – naturalny steryd

Korzeń maca jest polecany jako naturalny suplement dla sportowców, ponieważ zawiera wiele cech sztucznie produkowanych sterydów, lecz działa bez skutków ubocznych. Przede wszystkim przez zawartość aminokwasów pomaga budować mięśnie. Ponadto korzeń maca pobudza siłę oraz daje naturalną witalność. Jest znany także z tego, że poprawia płodność. Zawartość witamin z grupy B i C pomaga w utworzeniu mocnych naczyń krwionośnych oraz poprawia natlenienie krwi.

Dzięki temu sportowcy stają się bardziej wydolni. Korzeń macy jest naturalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą się szybciej regenerować i osiągać lepsze wyniki sportowe. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą bardzo aktywne życie. Wszystkie ciekawe właściwości korzenia maca wzięły się prawdopodobnie stąd, że roślina ta rośnie w tak ekstremalnych warunkach. Dlatego sama jest również przeznaczona dla osób lubiących wyzwania.

A czy słyszeliście coś na temat Czarnuszki? zioła którego właściwości są przewspaniałe? Ciekawe ze zdrowotnego punktu widzenia są Jagody Acai których właściwości są znane na całym świecie! Warto sprawdzić również ponadprzeciętne właściwości pietruszki, maku i pszczelego pyłku. A także dynia która z roku na rok zyskuję coraz większą w Polsce popularność! Jeśli masz ochotę na poznanie wszystkich produktów superfood odwiedź dział w którym znajduje się cała lista superfood.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.