Rośliny z rodzaju babkowatych to zioła powszechnie występujące i rosnące na łąkach, niestety współcześnie taktowane głównie jako chwast. Tymczasem różne odmiany babki są bardzo przydatne przy leczeniu schorzeń.

Babka płesznik charakterystyka

Roślina ta pochodzi z tego samego rodzaju co jej bardziej znana i powszechna u nas krewniaczka babka lancetowata. To właśnie nią nasze babcie leczyły skaleczenia i rany. Babka płesznik to zioło, z którego wykorzystywane są nie liście lecz nasiona.

babka-plesznik

Pochodzi z terenów krajów śródziemnomorskich, ale tak naprawdę rozpowszechniona jest na całym świecie. Zaadaptowała się nawet w Australii co daje pojęcie o tym jak ekspansywna jest to roślina.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jukka i oczyszczające właściwości liści jukki

Babce płesznik przypisuje się wiele ciekawych właściwości prozdrowotnych, przede wszystkich związanych z układem pokarmowym. Z wyglądu babka płesznik przypomina nasiona lnu, po zalaniu zaś gorącą wodą nasiona otwierają się i tworzą równie podobny kleik.

Właściwości babki płesznik

Podobnie jak wspomniany len, babka jest polecana wszystkim osobom mającym problemy z układem pokarmowym. Wędrując przez niego babka delikatnie oczyszcza i wypycha zalegające resztki pokarmowe, łagodzi bóle, hamuje biegunki i zmniejsza problemy z zaparciami.

Najlepsze efekty osiąga się w przypadku wypijania wraz z babką dużych ilości wody. Babka płesznik jest przydatna w czasie generalnego sprzątania organizmu, przy zastosowaniu diety oczyszczającej jelita, wspomaga ten proces.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Woda kaktusowa

Babka płesznik zawiera duże ilości błonnika, przez co obniża ilość cholesterolu, jak również ogranicza nadmierne stężenie glukozy i insuliny we krwi.

Dzięki temu doskonale nadaje się jako lekarstwo po wyjątkowo ciężkostrawnym i kalorycznym posiłku dla uniknięcia większych kłopotów zdrowotnych. Jest polecana wszystkim, którzy chcieliby się odchudzić, ponieważ reguluje uczucie głodu.

Jest to środek pomocniczy w tym procesie dla wszystkich. Może być również stosowany przez kobiety w ciąży w celu zwalczenia nadmiernych nudności, kłopotów żołądkowych jak zaparcia powszechnych w tym czasie.

0 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.