Brak orgazmu podczas stosunku to też Twój problem? Jeżeli myślisz, że jesteś jedną z nielicznych kobiet, które nie szczytują podczas seksu, to jesteś w wielkim błędzie. Brak orgazmu podczas sexu jest dosyć popularnym problemem wśród kobiet w wieku od 20 do 35 lat. Statystyki mówią, że aż co czwarta z nas ma z tym problem. Przeszkodą w szczytowaniu mogą być zarówno kwestie fizjologiczne, jak i nasza psychika. Co zatem najczęściej powoduje te zaburzenia?

HORMONY

Spadek poziomu testosteronu i estrogenów oraz nadmiar progesteronu – taka burza hormonów to prawdziwy killer orgazmów. W większości przypadków odpowiada za to źle dobraną antykoncepcje.

Może ona nie tylko skutecznie ochłodzić apetyt na seks, ale też spowodować szereg innych problemów, jak np. suchość pochwy, skłonność do częstych infekcji grzybiczych czy ból i obrzmienie piersi.

W takich warunkach ciężko o satysfakcję z seksu, nie mówiąc już jakiś o większych doznaniach. Wpływ na brak orgazmu mogą też mieć hormony tarczycowe – występowanie niedoczynności lub nadczynności tarczycy może skutecznie hamować pożądanie.

W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak wizyta u lekarza, który zleci właściwe badania i przepisze odpowiednie leki.

NIEZNAJOMOŚĆ WŁASNEGO CIAŁA

kobieta i mężczyzna uprawiają seks z orgazmem
Brak orgazmu podczas stosunku

Problem ze szczytowaniem jest też często wynikiem braku znajomości własnego ciała. Prawda jest taka, że najpierw musisz „sama dojść” do tego, co sprawa ci największą przyjemność, żeby móc później dać facetowi wskazówki, jak powinien z tobą postępować.

Jeżeli nie przepadasz za zabawami solo, eksperymentujcie wspólnie. Nie śpiesz się – nic się nie stanie, jeśli gra wstępna trochę się przedłuży. Być może jesteś typem długodystansowca i potrzebujesz nieco dłuższej rozgrzewki, by osiągnąć upragniony cel.

BRAK SKUPIENIA

Nie jest łatwo przeżyć wielkie „O” jeśli podczas seksu myśli się o wszystkim, tylko nie… o seksie. Czy wzięłam dziś tabletkę? Czy w tej koszulce nie wyglądam grubo? Czy sąsiedzi słyszą to okropnie skrzypiące łóżko?

Czy to światło musi być zapalone? Czy dzisiaj wreszcie dojdę pierwsza? Skup się! Wszystkie ważne i mniej ważne sprawy przeanalizujesz później.

BRAK ODPRĘŻENIA

Nie zaleje cię fala rozkoszy, jeśli podczas seksu będzie ci przeszkadzać niezbyt komfortowe ułożenie nóg czy twardy materac. Nie pomoże ci w tym również zmęczenie i stres. By osiągnąć orgazm, potrzebujesz maksymalnego odprężenia.

Kochaj się tam, gdzie jest ci wygodnie i wybieraj pozycje, w których czujesz się najlepiej. A zanim wskoczycie do łóżka, postaraj się wypocząć. Podczas długiej kąpieli czy masażu, nie zapomnij o ćwiczeniach mięśni Kegla.

Brak orgazmu podczas stosunku a RUTYNA

W związku, w którym od dawna wieje nudą, a seks odbywa się cały czas według podobnego schematu, nie ma co oczekiwać wystrzału fajerwerków.

Wybierzcie się na randkę, wprowadźcie do sypialni nowe gadżety, przestudiujcie Kamasutrę – ale co najważniejsze – porozmawiajcie. Nie rozwiążecie problemów wieczorem w łóżku, jeśli na co dzień nie ma pomiędzy wami bliskości.

ZABURZENIA FIZJOLOGICZNE

Niekiedy za brak orgazmu odpowiadają zaburzenia fizjologiczne, np. wady narządów rodnych, uszkodzenia nerwów czy stany zapalne narządów moczowo-płciowych.

W większości przypadków można zastosować odpowiednie leczenie, które przezwycięży te problemy. Nie warto z tym jednak zwlekać – nieleczona anorgazmia może całkowicie zniechęcić nas do seksu!

Przeczytaj również: 10 tajemnic udanych i długotrwałych związków.

Brak orgazmu podczas stosunku może wpłynąć na Wasze życie osobiste!

0 Udostępnień
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejsze jest nauczyć się samej siebie, też miałam z tym problem ale jak zmieniłam sposób myślenia i podejście do życia wszystko się zmieniło na +

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.