Nowe media mają niezwykłą moc przyciągania silnych i barwnych osobowości, jak również ludzi wielu talentów.

Pozwalają na rozwój kreatywności i wyobraźni, przenoszą do świata fikcji i kreacji, dając nie tylko satysfakcję, ale też przyzwoite zarobki.

O czym warto wiedzieć podczas poszukiwania pracy przy użyciu social mediów?

praca

Jak szukać pracy za sprawą internetu i social mediów? Przede wszystkim efektywnie, to znaczy warto korzystać z wyszukiwania ofert poprzez klikanie w hashtagi takie jak: #praca, #dampracę, #zatrudnię, #firma. Istotne jest używanie w procesie poszukiwań zatrudnienia nazwy branży i słownictwa branżowego – wówczas łatwiej natrafić na interesujące oferty.

Bardzo ważną kwestią jest zrozumienie starego przysłowia: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Odnosi się to do zamieszczania na prywatnych profilach w mediach społecznościowych tekstów, opinii, żartów, poglądów, jak też zdjęć.

Head hunterzy i rekruterzy z pewnością chętnie przejrzą Twój profil w social mediach i wyciągną swoje własne wnioski na podstawie tego, co zobaczą. Czasem mniej znaczy więcej.

Lepiej powstrzymać się przed publikacją fotografii z suto zakrapianych imprez czy hermetycznych żartów, które mogą być źle zrozumiane. Warto zachować je wyłącznie dla zaufanego, wąskiego grona przyjaciół, zaś przyszłemu pracodawcy przedstawić je jako profesjonalista, człowiek kompetentny, kulturalny i przygotowany do roli, którą będzie za chwilę pełnić.

Sprawy o podłożu religijnym, seksualnym czy politycznym również warto zachować dla siebie, gdyż dyskusje internetowe na te tematy mogą wywoływać niepotrzebne emocje, wzburzone komentarze i niecenzuralne zwroty. Dana firma może nie chcieć identyfikować się z prywatnymi poglądami swoich pracowników.

Nieprzychylne osoby, w przypadku pracownika zatrudnionego na eksponowanym stanowisku, w sytuacjach konfliktowych, mogą wykorzystać stare wpisy z prywatnego konta w mediach społecznościowych, przeciwko niemu.

Branża filmowa – interesujący sektor z dużym potencjałem

Kręci Cię branża filmowa, ale nie masz pojęcia, czy się do niej nadajesz? Zastanawiasz się, jakie drogi do niej prowadzą? Czy w ogóle da się związać z nią swoją przyszłość bez silnych konotacji rodzinnych i towarzyskich ze znanymi reżyserami czy producentami? Odpowiedź brzmi: „tak”.

W Polsce od lat w kilku dużych miastach funkcjonują szkoły teatralno-filmowe, które szkolą przyszłych reżyserów, operatorów kamery, scenarzystów, aktorów, choreografów i kostiumologów.

Zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie Łódzkiej Szkoły Filmowej, czyli PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi, ale również Wajda School czy też AMA Film Academy w Krakowie. Ponadto kierunki związane ze sztukami filmowymi ma też Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Jak zacząć pracę w przemyśle filmowym? Drogi są różne. Oprócz prac dyplomowych i castingów, którym przyglądają się często reżyserzy i producenci filmowi, istnieją też możliwości wykazania się podczas grania w paradokumentach czy serialach. Warto mieć swoje demo i wysyłać je organizatorom castingów, aby zwiększyć szanse na zapadnięcie w pamięć.

Jaka przyszłość czeka branżę filmową i nowe media?

Ze względu na postępującą cyfryzację, pojawia się wiele nowych możliwości rozwoju w szeroko pojętej branży filmowej. Nie jest to już jedynie wielki ekran i poważne produkcje ze znanymi nazwiskami.

Z uwagi na zmianę trendów i pokoleń przemianom ulega również telewizja – zarówno publiczna, jak i prywatna. Czas antenowy upływa również na emisji mniej budżetowych produkcji, czego najlepszym dowodem są paradokumenty.

YouTube – przestrzeń nieskończonych możliwości

Ogromne możliwości rozwoju i zaistnienia w świadomości ludzi daje własny kanał na platformie YouTube. Jest ona niezwykle popularna, a ilość materiałów przesyłanych każdego dnia przez użytkowników z całego świata – wprost imponująca.

YouTube pozwala połączyć własne ambicje twórcy z potrzebami dużych marek, koncernów czy małych firm. Prowadząc własny kanał na tej platformie, możesz tworzyć wartościowe treści, które będą trafiać do wielu odbiorców.

Masz okazję zaprezentować się jako specjalista z danej dziedziny, ale też zabłysnąć poczuciem humoru, błyskotliwością czy umiejętnościami z zakresu przeprowadzania wywiadów z gośćmi. Możesz również stać się twarzą dużej marki, ale też wejść w rolę influencera kreującego nowe trendy.

Animacja 2D i 3D – nowe obszary działalności audiowizualnej

Nie tylko branża stricte filmowa przechodzi poważne zmiany. Dotyczą one również sztuk plastycznych, w tym ilustracji. Coraz częściej działania te przenoszą się do Internetu, przyjmując nowoczesne, różne formy. Digital painting, tworzenie cyfrowych kolaży, animacja 2D i 3D, wizualizacje architektoniczne – to tylko niektóre z upowszechniających się form.

Podsumowując, branża filmowa z każdym rokiem staje się coraz łatwiej dostępna dla zwykłych zjadaczy chleba. Wystarczy kamera w telefonie, żeby móc zacząć nagrywać własne treści, dzielić się swoimi przemyśleniami czy talentem w danej dziedzinie. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się tylko pogłębiać, co idzie w parze z trendami indywidualizmu.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.