Każda z nas pragnie mieć piękną i jędrną skórę na twarzy czy dekolcie, jednak nie zawsze udaje nam się otrzymać takie efekty tylko przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. Wtedy warto pomyśleć o korzyściach, jakie przynosi korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej – tak prężnie rozwijającej się dziedziny ostatnich lat.

Technologia cały czas ewoluuje, dzięki czemu dostępne są coraz to nowsze rozwiązania na upiększanie naszej skóry. Czasami używa się do tego tkanek lub materii z organizmu pacjenta, tak, aby zminimalizować wprowadzanie środków z zewnątrz. Na takiej zasadzie działa zabieg wampirzego liftingu, który do upiększania wykorzystuje krew pobieraną wcześniej od pacjenta.

Co to jest wampirzy lifting?

Inaczej nazywany Cellular Matrix, należy do gamy zabiegów medycyny regeneracyjnej. Zyskał ogromną popularność dzięki temu, że jest niezwykle bezpieczny oraz wysoce skuteczny.

Polega on na wykorzystywaniu bogatopłytkowego osocza oraz kwasu hialuronowego przy odmładzaniu. Wcześniej pobraną krew od pacjenta miesza się z 2 ml kwasu i specjalnym żelem separacyjnym, a następnie wstrzykuje pod skórę.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Wampirzy lifting ma na celu stymulowanie komórek tak, by zyskały one możliwość do natychmiastowej odbudowy. Każdy ze składników stosowanych przy terapii tj. kwas hialuronowy i osocze bogatopłykowe ma dobroczynne działanie na naszą skórę.

Osocze wpływa na produkcję kolagenu oraz sprawia, że do wnętrza skóry pacjenta docierają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E, K oraz hormony i sole mineralne.

Działanie osocza jest możliwe dzięki kwasowi hialuronowemu, który działa na zasadzie “rusztowania”. Dodatkowo kwas ten zarówno nawilża, jak i odżywia skórę. Dzięki wykorzystywaniu tych dwóch składników zabieg jest bardzo bezpieczny oraz skuteczny.

Kuracja trwa zwykle około pół godziny, a jedynymi możliwymi niedogodnościami mogą być delikatne obrzęki czy siniaki, które zagoją się w trakcie okresu rekonwalescencji.

Efekty po kuracji

Dzięki wampirzemu liftingowi naszej skórze zostanie przywrócona gęstość oraz objętość. Możemy liczyć także na wyjątkowe odmłodzenie, jednolity, zdrowy koloryt skóry, jak i zwiększoną produkcję kolagenu. Ubytki w naszej skórze zostaną uzupełnione, zmarszczki wygładzone, a nasze samopoczucie znacznie się poprawi.

Wskazania do zabiegu

Wampirzy lifting dedykowany jest dla osób borykających się z bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami oraz niechcianymi fałdami skórnymi. Zabieg ten pomaga również osobom, które chcą odmłodzić swoją skórę o kilka lat. Pacjent może poddać się liftingowi twarzy, okolic oczu, dekoltu, szyi oraz dłoni.

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży i okresie laktacji nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Jego wykonanie wykluczają także choroby nowotworowe oraz dolegliwości krwi. Osoby przyjmujące koagulanty także nie powinny korzystać z wampirzego liftingu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.