Niektórzy nie przepadają za sportem, ale bardzo lubią wodę. To dlatego, że nie lubią się pocić. Woda jest dla nich świetnym miejscem, by połączyć przyjemność z pożytecznym.

Aqua spinning

co-mozna-cwiczyc-na-basenie

Czy wiedziałeś, że w wodzie można… jeździć na rowerze? Spinning to sport dobrze znany, polega na dynamicznej jeździe na rowerze. Aqua spinning jest zupełnie tym samym, tylko na rowerze stacjonarnym umieszczonym w basenie. Osoby ćwiczące są do pasa zanurzone w wodzie.

W rowerkach zanurzonych w wodzie możliwie jest regulowanie obciążenia. Trener nadaje odpowiednie tempo, raz jest ono bardzo szybkie, za chwilę jest szansa na złapanie oddechu i oczywiście bardzo przyjemne schłodzenie się wodą. Właśnie ta możliwość chłodzenia sprawia, że człowiek ma więcej sił.

Mięśnie nóg natomiast są znacznie lepiej ćwiczone niż na zwykłym rowerze. Aqua spinning to świetny sposób na szybkie ukształtowanie sylwetki, możliwość pozbycia się cellulitu, zwiększenie jędrności ciała.

Aerobik wodny

To już coś, co większość zna, choć niewielu próbowało. A szkoda! Ponieważ wodny aerobic jest o wiele bardziej skuteczny niż zwykły, właśnie dzięki zmienionemu środowisku. Mięśnie są bardziej obciążone.

Jednocześnie o wiele łatwiej jest wykonać pewne ćwiczenia, szczególnie początkującym osobom. Woda w naturalny sposób wymusza prawidłową postawę, przez co ćwiczenia wykonywane są poprawniej pod względem technicznym, co również zwiększa ich skuteczność.

Aby wykonywać aerobic wodny nie trzeba umieć pływać, ponieważ do dyspozycji jest seria gadżetów pomagających utrzymać się na powierzchni, choć umiejętność ta z pewnością bardzo się przyda. Woda sięga zaledwie do ramion, dlatego bez problemu można w niej stanąć. Ponadto znacznie łatwiej wykonuje się ćwiczenia bez dodatkowych wspomagaczy.

Aerobik wodny jest wskazany zarówno dla osób starszych jak i młodych, mogą one ćwiczyć jednocześnie. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet spodziewających się dziecka – ryzyko kontuzji praktycznie nie istnieje, jednocześnie całe ciało jest masowane.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.