Odpowiednia pielęgnacja włosów nie jest łatwa, często jednak mimo starań szkodzimy swoim włosom nawet o tym nie wiedząc, poprzez pewne czynności których nie jesteśmy świadome, doprowadzamy włosy i ich strukturę do opłakanego stanu. Czego zatem nie robić podczas pielęgnacji włosów i jakie zabiegi szkodzą włosom? o tym dowiesz się czytając poniższy artykuł, przebrnij przez wszystkie punkty i znajdź błędy które popełniasz, po czym wyeliminuj je ze swojego życia jeśli chcesz mieć piękne, mocne i lśniące włosy na wiele wiele lat… Do dzieła!

1. Nierozczesywanie włosów przed myciem

rozczesywanie-wlosow

Mokre włosy są najsłabsze, również gdy są mokre, najbardziej narażone są na plątanie się. Aby uniknąć poplątanych mokrych włosów, przeprowadź ich szczotkowanie przed myciem. Jeśli masz nawyk czesania się pod prysznicem, to aby łatwo je rozczesać, nałóż na końcówki włosów odżywkę i rozplącz włosy palcami. Następnym krokiem jest rozczesywanie włosów grzebieniem z szerokimi ząbkami. Dopiero teraz możesz spłukać włosy i pozbyć się odżywki. Gładka tafla na włosach gwarantowana!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Szybko przetłuszczające się włosy, jak sobie dać z nimi radę?!

2. Czesanie tylko końcówek włosa

Jeśli czeszesz końcówki włosów za często – to po prostu doprowadzasz je do uszkodzenia i łamania się, włosy mają system ochronny w postaci naturalnych tłuszczów, jednak jeśli czeszesz jedynie końcówki włosów to jak te tłuszcze mają tam dotrzeć i regenerować włosy? ZAWSZE czesanie włosów przeprowadzaj od nasady włosa aż po jego koniec, czyli po całej ich długości!

drewniana-szczotka-do-wlosow

dodatkowo masuj skórę głowy drewnianą szczotką która pobudzi krążenie i pobudzi włosy do szybszego wzrostu…

3. Mycie włosów codziennie

Niewiele jest sytuacji w których codzienne mycie włosów wspiera je i ochrania. Mycie włosów codziennie sprawia, że wypłukujemy z włosów naturalne olejki wytwarzane przez skórę głowy które mają za zadanie chronić włosy i nadawać im blask. KONIECZNIE SPRAWDŹ: czym olejować włosy! Jeśli każdego dnia używasz dużej ilość kosmetyków do włosów to zastanów się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie np. samo ich płukanie w letniej wodzie?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? [PORADNIK] miesiąca!

Ewentualnie aby nie wypłukiwać cennych dla włosów tłuszczów i olejków z ich powierzchni użyj suchego szamponu.

4. Nadmierne stosowanie odżywki do włosów

Odżywka do włosów chroni cienkie włosy przed łamaniem się, i to kobietom z takimi włosami doradza się częste stosowanie odżywki – nie tylko na końcówkach włosów ale na całej ich długości. I to jest jedyny wyjątek gdzie powinnaś stosować odżywkę do włosów tak bardzo często. Jeśli masz normalne włosy o przeciętnej budowie i grubości to stosuj odżywkę do włosów jedynie na końcówkach, a takie prawdziwie intensywne odżywianie włosów na całej ich długości przeprowadzaj tylko raz w tygodniu, nie częściej!

5. Suszenie włosów ręcznikiem?

Tarcie które towarzyszy włosom podczas suszenia ich ręcznikiem frotte to TORTURA! dochodzi do mechanicznego niszczenia powierzchni włosa i łamania się ich.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Nadmierne wypadanie włosów? zrób TE badania!

Włosy po takim zabiegu suszenia są napuszone i wyglądają mało atrakcyjnie. Kompromisem może być zastosowanie nie ręcznika frotte a jakiegoś delikatnego materiału który chłonie wodę, np. stara koszulka bawełniana? Jeśli masz w więcej czasu to możesz po kąpieli delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem frotte a następnie wycisnąć z nich nadmiar wody i czekać aż przeschną całkowicie – takie sposób suszenia włosów jest najmniej dla nich inwazyjny!

6. Stosuj kosmetyki termoochronne dla włosów

Każda z Nas wie, że wysoka temperatura doprowadza włosy do zniszczenia. Jeśli jednak suszenie włosów suszarką na szczotce jest zabiegiem bez którego nie obejdzie się w Twojej codziennej stylizacji włosów to sięgnij po kosmetyki termoochronne. Działają one na zasadzie zamykania łusek włosa i ochronie ich kosmyków.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Nafta kosmetyczna - 10 właściwości które [odmienią] wygląd włosów!

Pomóc włosom możesz nastawiają suszarkę czy prostownicę o stopień niższy od tego który obecnie używasz. Zmniejszysz tym samym ryzyko zniszczenia włosów.

7. Prostownica i lokówka tylko na suche włosy

Wilgotne włosy potraktowane lokówką czy prostownicą to wyjątkowo zły pomysł. Stosowanie tych obu narzędzi do stylizacji i układania wilgotnych włosów zniszczy i spali łuski włosowe co doprowadzi do osłabienia włosów i ich zniszczenia. Warto przestrzegać tej zasady bardzo uważnie, nawet jeśli się spieszysz to nie powinnaś choćby nie wiem co stosować lokówki i prostownicy na wilgotne lub mokre włosy! Chyba, że nie zależy Ci na włosach długotrwale zdrowych. KONIECZNIE: połóż żółtko na włosy!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak przyciemnić włosy naturalnymi sposobami?

8. Lakier do włosów przed stylizacją i układaniem?

Zawsze używaj lakieru do włosów po stylizacji i modelowaniu włosów! Lakier do włosów zawiera alkohol który podczas stylizacji na ciepło zapala się i niemal, że strzela wypalając się pod wpływem wysokiej temperatury przy okazji nadpalając Twoje włosy. Zatem żadnej lokówki ani prostownicy po nałożeniu lakieru, jest to niebywale niszczący włosy proces gdy dochodzi do wypalania się alkoholu zawartego w lakierze który w dużej części oplata włosy…

9. Tapirowanie włosów by osiągnąć efekt push-up

Żywiołowy efekt push-up na włosach to całkiem fajny look który zrobimy poprzez tapirowanie włosów. Jednak jeśli poddajesz włosy zbyt częstemu tapirowaniu, doprowadzisz do sytuacji gdzie włosy zaczną się łamać a łuski włosowe będą w opłakanym stanie… Jeśli często robisz tapirowanie to pomyśl o spreju który nadaje włosom objętości. Wystarczy później lekko podsuszyć włosy i efekt push-up murowany, bez wyniszczającego włosy tapirowania.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zapuszczanie włosów - co zrobić żeby włosy szybciej rosły?! 19 trików

10. Rozdwojone końcówki? nie ma na to kosmetyku!

Najlepszą metodą na rozdwojenie końcówki jest zapobieganie ich powstawaniu. Nie ma na świecie kosmetyku który te rozdwojone końcówki splecie razem i Twoje włosy będą żyć długo i szczęśliwie…

Jedyne metody na rozdwojone końcówki to:

  • mycie włosów tylko wtedy kiedy konieczne!
  • rezygnacja z narzędzie do stylizacji na gorąco
  • regularne podcinanie końcówek
  • delikatne wycieranie włosów

Na rozdwojone końcówki możesz jeszcze poratować się produktami z woskiem pszczelim lub z zwartością oleju arganowego.

Dzięki nim wygładzisz nieco chropowate końcówki włosów

0 Udostępnień
(4głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.