Jeśli nie wiesz jeszcze czym olejować włosy, to dobrze trafiłaś! Olejowanie włosów sprawi, że będą wyglądały olśniewająco i zachwycać będą blaskiem i doskonałą kondycją.

Ważne, abyś wiedziała również jak dobrać olej do włosów, aby efekty były możliwe jak najlepsze. Na dole artykułu przedstawię także sposoby olejowania włosów, które warto wykorzystać, bo są naprawdę efektywne! Zapraszam do lektury!

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Olejowanie włosów da Twoim włosom dwie korzyści, ochroni je przed warunkami atmosferycznymi jak słońce, deszcze, wysoka temperatura czy wiatr, a także wzmocni włosy i odbuduje zniszczone końcówki.

czym-olejowac-wlosy
Czym olejować włosy?

Czym olejować włosy:

Spis treści

  1. Oliwa z oliwek – bardzo silnie nawilża i idealnie nadaje się do olejowania włosów!
  2. Olej makadamia – świetnie chroni kolor farbowanych włosów, polecany szczególnie kobietom farbującym włosy.
  3. Olejek arganowy – najwięcej dobrego czyni w zniszczonych końcówkach włosa, jednak całkiem zadowalająco sprawdzi się we wszystkich typach włosów, taki lek dobry na wszystko!
  4. Olej kokosowy – sprawdzi się i przyniesie efekty w olejowaniu włosów na ciepło, szczególnie dla włosów suchych i podniszczonych!
  5. Olej jojoba – tego oleju używaj do włosów, które przetłuszczają się
  6. Olej z drzewa herbacianego – przyniesie ulgę włosom z łupieżem!

Rodzaje olejowania włosów

Olejowanie dzielimy na dwa rodzaje, olejowanie krótkie i olejowanie długie. Olejowanie krótkie stosuje się gdy włosy są porowate i suche, gdyż bardzo szybko wchłoną odpowiednią dawkę oleju.

Natomiast olejowanie długie stosuje się gdy włosy są niskoporowate, takie włosy potrzebują więcej czasu, aby wchłonąć wystarczającą dawkę danego olejku.

Sposoby na olejowanie włosów

Olejowanie włosów na mokro -zadbaj oto, aby Twoje włosy były wilgotne, na takie włosy nałóż wybrany olej i zacznij moczyć włosy w letniej wodzie, a następnie delikatnie wytrzyj ręcznikiem.

Kolejnym krokiem jest znów nałożenie oleju a po 30 minutach odżywki do włosów. Później nałóż czepek i owiń włosy ręcznikiem.

Olejowanie włosów na sucho – nałóż na suche włosy wybrany przez siebie olej i rozetrzyj go w dłoniach i przeczesz włosy kilka razy palcami.

Jeśli masz długie włosy, warto podzielić je na pasemka i każde pasemko naoliwić osobno. Gdy już uporałaś się z tą częścią olejowania na sucho, możesz nałożyć czepek na włosy i owinąć je ręcznikiem, gotowe!

0 Udostępnień