Księżyc był tematem wielu książek, naukowych hipotez, niektórzy przypisują mu magiczne właściwości. Okazuje się, że wpływ księżyca na człowieka nie znajduje się w sferze legendarnych wierzeń, ale rzeczywiście ma swoje podstawy.

Wpływ pełni księżyca na człowieka

czy-ksiezyc-ma-na-nas-wplyw

W czasie pełni dzieje się wiele nieprzewidywalnych rzeczy. Jesteśmy bardziej nerwowi, wszystko „leci z rąk”, nic nie wychodzi. Zwiększa się frustracja. Pełnia oddziałuje na ciało i umysł. Zdarza się więcej narodzin, ale i więcej śmierci.

Ludzie częściej chorują, lekarze już dawno zauważyli, że pełnia wpływa na to, że jest więcej zawałów, więcej udarów, zaostrzają się choroby.

Również zdrowi ludzie cierpią z powodu księżyca. W czasie pełni gorzej śpimy, zdarzają się bardziej realistyczne sny, a nawet koszmary senne. Odczuwalny jest niepokój, zaostrzają się choroby umysłowe, gorzej znosimy depresję, mamy większą skłonność do smutku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kobiece uzależnienie od alkoholu [ZOBACZ]

Okazuje się, że podczas pełni więcej ludzi popełnia samobójstwo. Tutaj być może jest źródło wielu legend o złowieszczym wpływie księżyca, oraz instynktowny lęk przed pełnią.

Dlaczego tak się dzieje?

Pełnia jest kulminacją faz księżyca. Stopniowo przez cały miesiąc wzrasta on. Wiadomo, że księżyc ma wpływ na przypływ i odpływ na ziemi. Ludzkie ciała są w większości zbudowane z wody, dlaczego część zmian zachodzących w organizmie być może jest związana z zawartością wody oraz jej rozłożeniem, jak również składem krwi.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak wyczyścić zamsz? [ZOBACZ] jakie to proste…

Kobiecy cykl miesięczny jest również związany z księżycem. Przed okresem kobiety mają problem z nadmiarem wody zbierającej się w organizmie.

Księżyc ma również wpływ według niektórych naukowców na gospodarkę hormonalną człowieka.

Wraz ze wzrastaniem księżyca w organizmie niektóre hormony również mają tendencję do większej aktywności. Stąd intensywniejsze sny oraz większy popęd seksualny u niektórych ludzi.

Potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że wraz z ubywającym księżycem zachodzi sytuacja odwrotna, napięcie zaczyna stopniowo opadać, a następnie znów stopniowo wzrastać, aż do następnej pełni.

(7głosów, średnia: 4,86 z 5)
Loading...
Alicja P.
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

  1. Obserwuje siebie od kilku lat, miesiąc w miesiąc i tak mam niestety co miesiąc w pełni księżyca- brak radości życia, wielkie przygnębienie, problemy w tych dniach są o wiele wiele trudniejsze do rozwiązania a nawet wręcz nie do wykonania. Więc nauczyłem się wreszcie odpuszczać i teraz po prostu zamykam się przed światem na 2, 3 dni , leniuchuje i omijam robienie czegokolwiek trudnego. Przeczekuje po prostu. Po kilku dniach samoczynnie powraca pozytywna energia 🌞.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.