Umiesz się zważyć? Wydawałoby się, że nie istnieje nic bardziej banalnego niż właśnie ważenie się. Wystarczy wejść na wagę i to wszystko. Niestety nie jest to tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Prezentujemy szereg porad które ułatwią Ci właściwe warzenie się! Po przeczytaniu poradnik będziesz wiedzieć kiedy się ważyć i jak… Ważenie się pomaga nam w kontrolowaniu postępów podczas odchudzania, dlatego tak ważne aby robić to właściwie!

Czy umiesz się zważyć? weź pod uwagę miany dobowe w masie ciała

Waga ciała ludzkiego zmienia się każdego dnia w różnych porach, podobnie jak zmienia się wzrost, stan skóry, włosów, narządów. Nic dziwnego, że raz waga wskazuje nawet kilka kilo więcej, raz kilka kilo mniej. Wyniki pomiaru masy ciała zależą od wielu czynników. Nawet intensywny ruch paradoksalnie sprawia, że człowiek waży nieco więcej niż jeszcze niedługo przedtem. W wyniku odchudzania ciało naturalnie zatrzymuje wodę, więc może powstać złudzenie iż przytyliśmy będąc na diecie.

kiedy-sie-zwazyc
A Ty umiesz się ważyć?

Tak nie jest, warto pamiętać, żeby nie ważyć się wtedy obsesyjnie, tylko raz na jakiś czas, na przykład raz w tygodniu. Kobiety przybierają na wadze przed okresem, czasem nawet ważą cztery kilo więcej. Nie jest to również nic strasznego, waga wraca do normy już najczęściej w czasie trwania miesiączki.

Kiedy się ważyć?!

Ważenie powinno odbywać się o stałej porze, najlepiej rankiem. Wieczorem więcej wody gromadzi się w organizmie. Inną ważną zasadą jest, by ważyć się przed śniadaniem i możliwie po porannej toalecie. Oprócz tego istotne jest, by nie mieć na sobie żadnych ubrań ani butów. Nawet szlafrok, czy mokry ręcznik na głowie przy czułości dzisiejszych sprzętów elektronicznych może znacząco wpływać na wynik. Ważne, by zważyć się przed wysiłkiem fizycznym, czyli przed porannym treningiem. Ważenie się po niestety nie podniesie samooceny, a może zniechęcić. Samo używanie wagi, niezależnie od tego czy jest ona elektroniczna czy tradycyjna, powinno obywać się na płaskiej, twardej powierzchni.

Mogą to być płytki i kafelki w łazience, beton, ale już panele lub wykładzina nie nadają się do tej czynności. Warto pamiętać, że sama waga ciała nie zawsze świadczy o czymś. To tylko waga. Aby wiedzieć czy jest się w pełni zdrowym lepiej wykonać o wiele więcej mówiące testy, jak mierzenie obwodu ciała, zawartości tkanki tłuszczowej. Mam nadzieję, że po takiej lekturze już umiesz się zważyć właściwie!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.