Wypracowanie stanu, w którym trening będzie źródłem przyjemności, a nie tylko środkiem do osiągnięcia wymarzonej figury jest bardzo trudne, ale możliwe. Oto kilka sposobów, które na pewno w tym pomogą.

trening-zrodlem-motywacji

Pozytywne nastawienie

Jak w wielu innych sytuacjach, także w przypadku treningu wypracowanie w sobie pozytywnej postawy do ćwiczeń fizycznych jest bardzo pomocne w podtrzymaniu stałej treningowej motywacji. Nauczmy się lubić to, co robimy. Wybierzmy takie ćwiczenia, które faktycznie da się lubić.

Jazda na rowerze stacjonarnym w pewnym momencie nieuchronnie zaprowadzi nas w ślepy zaułek monotonii i nudy. Przygotujmy sobie alternatywę, którą zastąpimy ćwiczenie, które już nam się znudziło. Urozmaićmy nasz plan treningowy o nowe elementy. Jeżeli ćwiczymy codziennie, przygotujmy dla siebie każdego dnia coś innego, zostawiając przynajmniej jeden dzień dla zregenerowania sił.

W poniedziałek pójdźmy na siłownię, we wtorek na basen, w środę na fitness, czwartek poświęćmy jeździe na rowerze, a piątek niech będzie dniem joggingu. Zaangażujmy w to naszych przyjaciół – zamiast pójść na kawę i ciastko, pójdźcie razem pobiegać. Motywujcie się wzajemnie. Załóżcie grupę wsparcia i dzielcie się swoimi wypróbowanymi sposobami na podtrzymanie motywacji.

Szukajcie coraz to nowych sposobów, dzięki którym nie popadniecie w monotonię – największego wroga silnej motywacji. Nie zmuszajcie się do niczego, ale odnajdźcie w sobie wewnętrzną potrzebę ciągłej aktywności, wszak należy pamiętać, że ruch to zdrowie.

Widoczne zmiany

Wyżej wymienione postępowanie pozwoli nam przetrwać najtrudniejszy okres, kiedy pomimo wytężonego wysiłku, nie zauważamy jeszcze żadnych pozytywnych zmian w swoim ciele. Kiedy już nasza sylwetka zacznie wyglądać na coraz bardziej wysportowaną, zmiany same będą napędzały motywację.

Nagradzajmy się za włożony trud i wysiłek. Wybierzmy się na duże zakupy, które sprawią nam dużo radości – w końcu będziesz mogła kupić ubrania w wymarzonym rozmiarze.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.