Wypracowanie stanu, w którym trening będzie źródłem przyjemności, a nie tylko środkiem do osiągnięcia wymarzonej figury jest bardzo trudne, ale możliwe. Oto kilka sposobów, które na pewno w tym pomogą.

trening-zrodlem-motywacji

Pozytywne nastawienie

Jak w wielu innych sytuacjach, także w przypadku treningu wypracowanie w sobie pozytywnej postawy do ćwiczeń fizycznych jest bardzo pomocne w podtrzymaniu stałej treningowej motywacji. Nauczmy się lubić to, co robimy. Wybierzmy takie ćwiczenia, które faktycznie da się lubić.

Jazda na rowerze stacjonarnym w pewnym momencie nieuchronnie zaprowadzi nas w ślepy zaułek monotonii i nudy. Przygotujmy sobie alternatywę, którą zastąpimy ćwiczenie, które już nam się znudziło. Urozmaićmy nasz plan treningowy o nowe elementy. Jeżeli ćwiczymy codziennie, przygotujmy dla siebie każdego dnia coś innego, zostawiając przynajmniej jeden dzień dla zregenerowania sił.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Szpinak - kalorie

W poniedziałek pójdźmy na siłownię, we wtorek na basen, w środę na fitness, czwartek poświęćmy jeździe na rowerze, a piątek niech będzie dniem joggingu. Zaangażujmy w to naszych przyjaciół – zamiast pójść na kawę i ciastko, pójdźcie razem pobiegać. Motywujcie się wzajemnie. Załóżcie grupę wsparcia i dzielcie się swoimi wypróbowanymi sposobami na podtrzymanie motywacji.

Szukajcie coraz to nowych sposobów, dzięki którym nie popadniecie w monotonię – największego wroga silnej motywacji. Nie zmuszajcie się do niczego, ale odnajdźcie w sobie wewnętrzną potrzebę ciągłej aktywności, wszak należy pamiętać, że ruch to zdrowie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pieczarki – kalorie

Widoczne zmiany

Wyżej wymienione postępowanie pozwoli nam przetrwać najtrudniejszy okres, kiedy pomimo wytężonego wysiłku, nie zauważamy jeszcze żadnych pozytywnych zmian w swoim ciele. Kiedy już nasza sylwetka zacznie wyglądać na coraz bardziej wysportowaną, zmiany same będą napędzały motywację.

Nagradzajmy się za włożony trud i wysiłek. Wybierzmy się na duże zakupy, które sprawią nam dużo radości – w końcu będziesz mogła kupić ubrania w wymarzonym rozmiarze.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.