Zastanawiałaś się może czy warto używać chusteczki do demakijażu? Demakijaż jest niezbędną częścią kobiecej pielęgnacji skóry. Demakijaż usuwa sebum, zanieczyszczenia i wcześniej nałożone na skórę kosmetyki. Demakijaż należy wykonać wieczorem przed pójściem spać, na rynku od dość dawna istnieją kosmetyki do demakijażu twarzy. Są dwufazowe płyny, mleczka i różne płyny micelarne. Jest jeszcze jeden szybszy i łatwiejszy sposób na usunięcie zanieczyszczeń i kosmetyków ze skóry!

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu z łatwością zastąpią te wszystkie płynne kosmetyki do demakijażu, chusteczki mają tą przewagę, że po wyjęciu ich z opakowania zbiorczego od razu są gotowe do oczyszczania skóry!

Chusteczki do demakijażu mają jeszcze jedną ciekawą zaletę, możesz je mieć przy sobie w dowolnym momencie w takcie dnia, taszczenie ze sobą buteleczek z płynem do demakijażu i wacików mija się celem i jest nieporęczne.

chusteczki-do-demakijazu
Chusteczki do demakijażu

Szybka zmiana makijażu?

Oczywiście jest możliwe w ciągu dnia ale musisz mieć ze sobą poręczne jak nic innego chusteczki do demakijażu. Producenci chusteczek wychodzą nam na przeciw i wprowadzają chusteczki do cery normalnej, suchej i wrażliwej.

Co na to dermatolog?

Dermatolodzy niestety odradzają korzystanie z chusteczek do demakijażu, ponoć tylko częściowo usuwają one zanieczyszczenia ze skóry. Nawet samo pocieranie chusteczki o cerę nie jest właściwym podejściem do pielęgnacji skóry i może szkodzić jej delikatnej strukturze.

Pocieranie chusteczką do demakijażu o skórę niesie jeszcze jedno zagrożenie, ścierając kosmetyki i brud ze skór rozcieramy je po całej powierzchni twarzy starając się doczyścić twarz…

Także zawarte w chusteczkach chemikalia mogą wywołać na skórze niepożądane skutki uboczne jak np. uczulenia czy wysypka.

na pewno warto unikać chusteczek do demakijażu które zawierają alkohol!

A czy Ty używasz chusteczek do demakijażu? czy może wolisz tradycyjny demakijaż?

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl