Czystek jest rośliną o wielu zastosowaniach, lecz nawet nazwa wskazuje na to, iż najczęściej jest używany jako środek oczyszczający organizm.

Zastosowanie czystka

Czystek ma szerokie właściwości. Jest ziołem stosowanym przeciwzapalnie, odkwasza organizm oraz wyraźnie go wzmacnia. Osoby, które piją codziennie herbatę z czystka są pełne energii i mają zwiększoną odporność, co oznacza, iż rzadziej się przeziębiają. Widocznie poprawia się samopoczucie i nabiera się chęci do życia.

czystek-wlasciwosci

Czystek ma ciekawe właściwości mianowicie wiąże metale ciężkie które odkładają się w organizmie. Rzadko za pomocą naturalnych środków jest to możliwie, używa się do tego między innymi oprócz czystka glonów morskich jak chlorella.

Czystek jest jednak o wiele łatwiej dostępnym środkiem pomagającym tego dokonać. Dzięki temu, że ma tak silne właściwości odtruwające, jest w stanie pomóc w usunięciu trądziku, który w późniejszym wieku wynika przede wszystkim z nagromadzenia toksyn.

Czystek jest także bogaty w antyoksydanty mające działanie odmładzające i antynowotworowe.

Jak należy pić czystek?

Myli się jednak ten, kto uważa, że wystarczy raz na jakiś czas napić się czystka, by zauważyć jego działanie. Warto wiedzieć, że w przypadku każdego zioła, aby zauważyć jakiekolwiek efekty ważny jest czas oraz systematyczność. Czystek należy pić codziennie. Lepiej by pochodził ze specjalistycznego sklepu zielarskiego niż ze zwykłego supermarketu.

Dobrze jest zakupić susz w czystej postaci, nie pakowany do papierowych torebek. Jeśli chodzi o ilość wypijanego naparu, to powinna ona być stopniowo zwiększana. Zaczyna się od zalecanych dwóch kubków dziennie naparu z czystka, następnie ilość tą należy stopniowo zwiększać. Zobacz jak się robi napar!

Bywa, że niektórzy ostatecznie wypijają nawet ponad litr czystka dziennie. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na korzystanie z łazienki, ponieważ czystek zwiększa ilość moczu. Warto wziąć to pod uwagę i kurację oczyszczającą przeprowadzić na przykład w czasie urlopu, gdy dostęp do toalety jest zapewniony.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.