Depilacja laserowa jest dziś uważana za najskuteczniejszy i najszybszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnej części twarzy i ciała.

Technika ta doskonale radzi sobie nie tylko z nadmiernym owłosieniem, ale także z tymi skutkami ubocznymi, które powstają po zastosowaniu znanych nam metod depilacji – wrastającymi włoskami, zaskórnikami, podrażnieniami i zapaleniem mieszków włosowych.

Shugaring, golenie czy paski woskowe nie są metodami bezbolesnymi, ponadto efekt ich stosowania jest raczej krótkotrwały. Laser usuwa do 90% włosów całkowicie bez bólu i z zachowaniem efektu przez długi czas. Depilację laserową można wykonać w Centrum Laserowej Kosmetologii i Depilacji «Laserhouse» w Krakowie, które znajduje się pod adresem: ul. Mogilskiej 120B.

zabieg-laserem

Przeprowadzają ten zabieg najlepsi specjaliści w mieście, ich profesjonalizm potwierdzają liczne certyfikaty i doświadczenie praktyczne. Sam salon posiada licencję Ministerstwa Zdrowia, co jest gwarancją wysokiej jakości i absolutnego bezpieczeństwa świadczonych usług, a także daje nam prawo do wykonywania zabiegów o charakterze medycznym.

Nasza sieć w Ukrainie liczy ponad 70 salonów w różnych miastach, a teraz rozszerzamy granice i otwieramy studia depilacji laserowej w Krakowie. Takie małe sukcesy z pewnością przybliżą nas do wielkiego zwycięstwa, dzięki przywróceniu gospodarki tego kraju.

Oprócz tradycyjnej metody depilacji  «Złoty standard», która służy do usuwania ciemnych i sztywnych włosów, nasz salon oferuje procedurę «Exclusive», przeznaczoną do walki z miękkim włosem, oraz «Nano depilację», która pozwala pozbyć się siwych i jasnych włosów.

CO TO JEST DEPILACJA LASEROWA?

Depilacja to całkowicie bezpieczny sprzętowy zabieg, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnej części twarzy i ciała bez bólu i skutków ubocznych. W tym celu salon «Laserhouse» wykorzystuje najlepszy sprzęt, który jest uważany za «Złoty Standard» kosmetologii laserowej – laser diodowy Lumenis Light Sheer ET.

Zabieg wykonywany jest w ramach kursu i w określonych odstępach czasowych między kolejnymi seansami, ponieważ impulsy światła laserowego działają tylko na włoski, które są w aktywnej fazie wzrostu.

Laser z którego korzystamy w naszym Centrum depilacji laserowej jest odpowiedni do obróbki tych obszarów:

 • twarz;
 • szyja i dekolt;
 • ramiona i pachy;
 • nogi w całych i pojedynczych strefach;
 • okolice bikini;
 • brzuch;
 • brzuch.

NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA  TA METODA?

Depilacja laserowa działa na następującej zasadzie: laser diodowy generuje strumień światła, który po kontakcie z powierzchnią skóry przekształca się w energię cieplną. Ciemny pigment zawarty w łodydze włosa pochłania tę energię, a to prowadzi do intensywnego podgrzania włosa i jego zniszczenia wraz z cebulką.

Odżywianie mieszków włosowych zatrzymuje się, a włosy wypadają w ciągu dwóch tygodni. Tylko 15-40% włosków można usunąć podczas jednej sesji, ponieważ laser działa na te włoski, które w momencie zabiegu były w fazie aktywnego wzrostu. Włosy uśpione wymagają ponownego zabiegu, gdy tylko przejdą w fazę anagenu.

JAKIM SPRZĘTEM POSŁUGUJĄ SIĘ SPECJALIŚCI W  CENTRUM «LASERHOUSE» W KRAKOWIE?

Depilacja laserowa w salonie wykonywana jest za pomocą lasera diodowego Light Sheer ET znanej amerykańskiej firmy Lumenis. Sprzęt posiada system ciągłego chłodzenia kontaktowego, który chroni skórę przed przegrzaniem i poparzeniem poprzez aplikację zimnego powietrza na skórę.

Na sprzęcie można wybrać taką długość fali, która jest optymalna do niszczenia mieszków włosowych, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia pacjenta.

Ponadto laser wyposażony jest w szafirową optykę, co zmniejsza dyskomfort. Lumenis Light Sheer ET został poddany wielu badaniom klinicznym, a jego jakość i bezpieczeństwo zostały potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami.

ZALETY I WADY DEPILACJI LASEROWEJ W KRAKOWIE

Do głównych zalet tej metody walki z niechcianymi włoskami zaliczane są:

 1. Wysoka efektywność. Jest to jedyna metoda, która pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosów, pod warunkiem ukończenia pełnego kursu i przeprowadzenia seansów korekcyjnych 1-2 razy w roku.
 2. Bezpieczeństwo. Ponieważ fala światła przenika przez skórę na minimalną głębokość, nie ma wpływu na układ krążenia, narządy wewnętrzne czy tkanki mięśniowe, dlatego można nazwać ten zabieg całkowicie bezpiecznym.
 3. Nieinwazyjność. Jest to zabieg przeprowadzany za pomocą aparatu, który nie powoduje traumatyzacji skóry ani nie narusza jej integralności, więc nie ma po nim śladów ani blizn.
 4. Uniwersalność. Metoda ta jest odpowiednia dla kobiet i mężczyzn. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zabieg można łączyć z innymi rodzajami usuwania włosów.
 5. Bezbolesność. Metoda chłodzenia kontaktowego umożliwia przeprowadzenie zabiegu w sposób komfortowy i bezbolesny.
 6. Brak skutków ubocznych. Depilacja laserowa w Krakowie nie powoduje podrażnień, powstawania czarnych «kikutów» czy wrastających włosków.
 7. Natomiast metoda ta skutecznie pozwala zwalczyć wcześniejsze skutki, które pojawiają się po goleniu, shugaring czy depilacji woskiem.

Jednak depilacja laserowa może być również szkodliwa. Staje się tak tylko wtedy, gdy pacjent ma przeciwwskazania.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Wskazania do wykonania depilacji laserowej w Krakowie:

 • hirsutyzm i nadmierny wzrost włosów na różnych częściach twarzy i ciała;
 • wrastające włoski, czarne «kikuty» i inne efekty uboczne po goleniu lub depilatorach;
 • skóra która jest wrażliwa na produkty do depilacji i skłonna do alergii.

PRZECIWWSKAZANIA

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Do nich należą:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • nowotwory złośliwe;
 • cukrzyca w dekompensacji;
 • łuszczyca;
 • egzemę;
 • opryszczka i inne choroby dermatologiczne.

Menstruacja nie jest przeciwwskazaniem, jednak w tym okresie niektórym kobietom włosy rosną nieco szybciej, więc efekt depilacji laserowej może nie być tak wyraźny.

Warto też pamiętać, że depilacja laserowa nie jest przeznaczona do usuwania włosów jasnych i siwych. W tym celu należy zastosować metodę Nano depilacji.

W  JAKIM WIEKU MOŻNA PRZEPROWADZIĆ DEPILACJĘ LASEROWĄ?

Oficjalnie można ją wykonywać od 18 roku życia, ale ponieważ zabiegi laserowe nie mają negatywnego wpływu ani na narządy wewnętrzne, ani na skórę, depilację można wykonywać nawet w młodym wieku.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Okres przygotowawczy nie zawiera żadnych ścisłych ograniczeń. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium ani opalać się. Należy również przestać brać antybiotyki tetracyklinowe, fluorochinolony i sulfonamidy. Ponadto przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów z obszaru, który ma być depilowany.

Trzy dni przed zabiegiem nie wolno nacierać tego miejsca produktami na bazie alkoholu, a 4-8 godzin przed zabiegiem należy ogolić to miejsce lub zastosować krem depilujący. Jeśli wykonywany jest zabieg «Exclusive», nie wolno golić włosów przed zabiegiem, ponieważ zabieg wykonywany jest na odrośniętych włosach.

CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ PO DEPILACJI LASEROWEJ?

Okres regeneracji przebiega szybko i bez żadnych utrudnień, pod warunkiem, że są przestrzegane pewne zalecenia. Po zakończeniu sesji depilacji laserowej przez trzy dni zabronione są sauny, kąpiele i baseny z chlorowaną wodą.

Nie zaleca się również pocierania obszaru produktami zawierającymi etanol oraz brania gorących kąpieli. W celu ochrony obszarów skóry poddanych zabiegowi i zapobiegania zwiększonej fotowrażliwości, przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć krem ​​​​do opalania z filtrem SPF co najmniej 35.

REZULTATY DEPILACJI LASEROWEJ

Już po jednym zabiegu włoski są cieńsze i mniej gęste. Po pełnym cyklu można usunąć 90% niechcianych włosów. Oprócz tego takie efekty można osiągnąć:

 • wrastające włoski i czarne kropki znikają;
 • stany zapalne i podrażnienia ulegają zmniejszeniu;
 • skóra staje się gładka i elastyczna.

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONAĆ DEPILACJĘ LASEROWĄ I ILE PROCEDUR OBEJMUJE PEŁNY CYKL?

Wielu pacjentów zastanawia się, jak często trzeba wykonywać depilację laserową. Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów, kobiety potrzebują od 4 do 8 seansów, a mężczyźni od 8 do 10. Liczba zabiegów może się zmieniać w zależności od indywidualnych cech organizmu.

Równie ważne jest przestrzeganie zalecanych odstępów między kolejnymi zabiegami. Na przykład między pierwszym a drugim zabiegiem laserowym powinno upłynąć od 4 do 6 tygodni, a między drugim a trzecim zabiegiem od 6 do 8 tygodni. Z każdym kolejnym zabiegiem odstęp ten zwiększa się o kolejne dwa tygodnie.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT DEPILACJI LASEROWEJ?

Efekt depilacji laserowej utrzymuje się przez 5-10 lat. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta i jego hormonów.

Większość nowoczesnych kobiet, a także mężczyzn, już dawno przeszła na depilację laserową, ponieważ żadna inna metoda usuwania niechcianych włosów nie daje takiego gładkiego efektu.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.