Skuteczne, czyli możliwie trwałe, bezbolesne i niepowodujące nieprzyjemnych i bolesnych podrażnień skóry usuwanie owłosienia stanowi jeden z najczęściej poszukiwanych i wykonywanych zabiegów kosmetycznych.

Atrakcyjny wygląd gładkiej, jędrnej skóry to jeden z atrybutów kobiecości, a także niekwestionowany wymóg określający prawidłową dbałość o higienę i estetykę ciała.

Na rynku usług i preparatów kosmetycznych istnieje obecnie szereg rozmaitych metod usuwania włosów, zarówno tradycyjnych, jak i też wynikających z najnowszych odkryć nauki i techniki.

Koniecznie sprawdź:

Wybór odpowiedniej metody jest kwestią indywidualną, niemniej jednak na plan pierwszy wysuwają się metody gwarantujące maksymalną trwałość efektu depilacji.

Tradycyjne metody depilacji

  Stosowane od szeregu lat metody usuwania zbędnego owłosienia, do których należy przede wszystkim golenie włosów za pomocą maszynki do golenia, mechaniczne wyrywanie depilatorem elektrycznym lub rozgrzanym woskiem, a także  usuwanie włosów za pomocą kremu depilacyjnego nakładanego na skórę i zmywanego pod bieżącą wodą.

Metody te cechuje jednakże ograniczona skuteczność i brak trwałości, dlatego też wymagają one cyklicznego powtarzania.

Brak skuteczności oraz niejednokrotnie znaczna bolesność zabiegu i możliwość podrażnienia skóry są powodem, dla którego sposoby te cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Depilacja laserem diodowym

W przeciwieństwie do stosowanych od lat sposobów usuwania włosów nowatorska metoda depilacji za pomocą promieni lasera diodowego gwarantuje całkowitą skuteczność i trwałość zabiegu.

Laser diodowy wnika do wnętrza włosa i zamienia znajdującą się we włosie melaninę na ciepło niszczące struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost.

Po kilku indywidualnie dobranych sesjach zabiegowych włosy na depilowanej części ciała przestają odrastać, gwarantując tym samym  – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod – całkowitą skuteczność zabiegu.

Profesjonalna depilacja laserowa Wrocław – Depilacja.pl charakteryzuje się usuwaniem zbędnych włosków za pomocą lasera diodowego, który nie powoduje podrażnień skóry.

Jest to najlepsza metoda przeznaczona do usuwania grubych, ciemnych i twardych włosów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.