Jaki jest najlepszy samoopalacz do twarzy i ciała? obecnie najlepsze efekty i najlepsze opinie mają samoopalacze takich marek jak: St. Moriz, St. Tropez, MineTan, Eco Cosmetics, Dermacol, Bielenda, Clinique, Clarins, Collistar, Fake Bake.
Obecnie na polskim rynku jest około 90 samoopalaczy różnych marek, niestety tylko 1 na 10 spełnia swoje funkcje, dając ładny naturalny efekt opalenizny oraz jej trwałość. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór i odsianie samoopalaczy niewartych choćby złotówki, przygotowałam ranking samoopalaczy do ciała i twarzy.
W rankingu znalazło się 11 produktów, każdy z nich dokładnie opisałam, skupiając się przede wszystkim na składzie samoopalacza, odcieniu opalenizny i jej trwałości. Przy okazji wytypowałam najważniejsze zalety i wady każdego z nich, a po kliknięciu przycisku: „Sprawdź cenę” zostaniesz przekierowana do listy sklepów, które dany samoopalacz oferują najtaniej w internecie!
…a więc do dzieła:
Samoopalacze do ciała i twarzy RANKING
Spis treści
Clarins Self Tanning Cream samoopalacz do twarzy i ciała
Ranking samoopalaczy otwiera Clarins Self Taning Cream, jest to krem samoopalający o bardzo delikatnej i lekkiej jak pianka konsystencji.
W składzie kosmetyku znajduje się: ekstrakt z nasion kakaowca, który hamuje starzenie się skóry i łagodzi podrażnienia, aloes, który nawilża skórę i działa przeciwbakteryjnie, oraz frakcje kakao, które dogłębnie odżywiają skórę i nawilżają ją.
Samoopalacz Clarins po aplikacji nadaje skórze złocisty naturalny odcień, a wszystko już po kilku godzinach od nałożenia kosmetyku. Produkt ma bardzo ładny zapach, opalenizna jest trwała i naprawdę sprawia wrażenie naturalnej.
Zalety:
- nie pozostawia smug,
- efekty naturalnej opalenizny,
- bardzo wydajny,
- do stosowania na twarz i ciało,
- nie zapycha porów i nie podrażnia,
- ma przyjemny zapach.
Wady:
- cena.
Collistar Body-Legs Magic Drops
Kolejny dobry samoopalacz w dzisiejszym rankingu, to Collistar Magiczne Krople, który nakłada się poprzez aplikację kosmetyku na dłonie i następnie dokładnie rozprowadza się go po ciele.
Skuteczność samoopalacza bierze się przede wszystkim z wyciągu z orzecha włoskiego, który ma właściwości przyciemniające barwę skóry, na uwagę zasługuje też innowacyjna technologia DHA-Rapid, która przyspiesza proces brązowienia skóry oraz gwarantuje głębię opalenizny.
To nie koniec dobrych wieści! Samoopalacz Collistar ma w składzie polisacharydy pozyskane z kukurydzy i soi, oraz witaminę E, jest to świetne połączenie, zapewniające nawilżenie i wygładzenie skóry. Collistar magiczne krople daje naprawdę naturalne efekty opalenizny, a sam kosmetyk zbiera same dobre opinie.
Zalety:
- naturalny efekt opalenizny,
- opalenizna długo się utrzymuje,
- do stosowania na twarz i na ciało,
- całkiem przyjemny zapach,
- łatwy w aplikacji i wydajny,
- nie tworzy smug, plam i przebarwień.
Wady:
- cena.
Fake Bake Tanning Water Samoopalacz w piance
Czas na samoopalacz w piance Fake Bake Tanning Water i dołączaną aksamitną rękawicę, która znacznie ułatwia aplikację (nie trzeba myć rąk i używać rękawiczek jednorazowych).
Jest to produkt w postaci wodnej pianki, kosmetyk nadaje się do każdego rodzaju skóry, bardzo szybko wchłania się w skórę i nie wymaga spłukiwania.
Warto wspomnieć, że Fake Bake Tanning Water ma w składzie w 100% naturalny DHA (dihydroksyaceton), dzięki czemu ma silną formułę opalającą, która gwarantuje intensywny odcień opalenizny, która z kolei potrafi dopasować się do typu karnacji.
W składzie znajdują się też: wyciąg z kwiatu męczennicy – który nawilża, regeneruje i odżywia skórę, obecne są też flawonoidy i serotoniny, które posiadają właściwości przeciwutleniające, chroniąc skórę przed stresem oksydacyjnym.
Zalety:
- kwiatowy zapach,
- samoopalacz Fake Bake nie brudzi ubrań ani pościeli,
- naturalny składnik opalający DHA,
- szybko się wchłania,
- nie podrażnia i nie zatyka porów,
- aksamitna rękawica w zestawie,
- do skóry normalnej, tłustej i suchej.
- nie trzeba spłukiwać.
Wady:
- jeden z droższych samoopalaczy, jednak w tym przypadku za tą ceną idzie też jakość!
Clarins Self Tanning Milky Lotion Mleczko samoopalające
Kolejne w rankingu jest samoopalające mleczko do twarzy oraz ciała francuskiej marki Clarins Self Tanning Milky Lotion, jest to kremowa tekstura z dodatkiem ekstraktu z figi i wyciągu z aloesu, które oprócz pięknej opalenizny dbają o nawilżenie skóry.
W składzie znajduje się filtr słoneczny SPF 6, który tworzy barierę ochronną przed poparzeniem słonecznym i promieniami UV, w składzie znalazł się też olejek sezamowy, który odżywia i nawilża skórę, pozostawiając ją elastyczną i miękką w dotyku.
Kremowa lekka konsystencja ułatwia równomierne rozprowadzanie. Produkt przeznaczony do każdego rodzaju skóry, zapewnia promienną i równomierną opaleniznę.
Zalety:
- filtr SPF 6
- dobrej jakości składniki,
- chroni skórę przed wolnymi rodnikami,
- samoopalacz do twarzy i ciała,
- dobra wydajność,
- łatwa w rozprowadzaniu konsystencja,
- adekwatna cena.
Wady:
- brak.
St. Moriz Instant Tanning Mousse samoopalacz w musie
Czas na preparat St. Moriz w formie lekkiego musu, który nadaje skórze natychmiastową opaleniznę. Dzięki kontroli głębi odcienia, można indywidualnie dostosować intensywność opalenizny do własnych oczekiwań.
Po upływie pierwszej godziny od aplikacji ma ona złocisty odcień, po drugiej średni, a po trzeciej ciemny kolor. Pozostawiając kosmetyk na skórze przez całą noc, uzyskany odcień będzie bardzo ciemny.
Produkt łatwo się rozprowadza i zawiera w składzie składniki pielęgnacyjne, takie jak witamina E i mleczko z oliwek, które odżywiają i zapobiegają przesuszeniu skóry. Preparat odpowiedni jest dla każdego typu karnacji.
Zalety:
- łatwy w aplikacji,
- poręczne opakowanie,
- nie powoduje ciemnych plam w newralgicznych miejscach, takich jak kolana czy łokcie,
- równomiernie zmywa się ze skóry.
Wady:
- lekko przesusza skórę,
- po pewnym czasie czuć nieprzyjemny zapach, typowy dla samoopalacza.
St. Tropez Self Tan Purity Vitamins samoopalacz w sprayu
Produkt stworzony został w formie ultralekkiego sprayu, który gwarantuje błyskawiczną opaleniznę. Preparat wzbogacono w witaminy, takie jak C i D.
Witamina C wykazuje działanie antyoksydacyjne, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna.
W składzie znajduje się także olejek z zielonej mandarynki, olejek z awokado oraz kwas hialuronowy. Dzięki temu preparat działa także nawilżająco, regeneracyjnie i odsuwa w czasie oznaki starzenia się skóry.
Opatentowany kompleks Sunshine naśladuje działanie promieni słonecznych oraz stymuluje produkcję witaminy D w skórze. Po 4 – 8 godzinach widoczne są końcowe rezultaty – świeżo i młodo wyglądającą skóra z piękną, naturalną opalenizną bez smug. W 95% preparat zawiera naturalne składniki.
Zalety:
- łatwo się rozprowadza i nie powoduje przebarwień,
- wydajny,
- przyjemny zapach i konsystencja,
- bogaty w naturalne składniki
Wady:
- wysoka cena,
- po czasie może być delikatnie odczuwalny nieprzyjemny zapach samoopalacza.
MineTan rozświetlające krople samoopalające
Krople samoopalające powstały w wyniku połączenia olejku konopnego, kokosowego, arganowego, jojoba, dzikiej róży, winogronowego i awokado. Po dodaniu do ulubionego kremu lub serum, nadadzą skórze równomierny, złocisty odcień opalenizny.
Rozświetlające krople samoopalające zawierają delikatne składniki, które zatwierdzone zostały przez PETA i nie mają w składzie parabenów. Nadają się do każdego typu oraz koloru skóry.
Używając codziennie, można uzyskać i indywidualny odcień opalenizny. Oprócz zdrowej i naturalnej opalenizny, produkt nawilża skórę i nadaje jej młodzieńczego blasku.
Zalety:
- nie tworzy pomarańczowych tonów,
- bez zapachu typowego samoopalacza,
- preparat odpowiedni dla wegan i nietestowany na zwierzętach,
- nie tworzy nieestetycznych smug i plamy.
Wady:
- wysoka cena,
- opalenizna jest bardzo delikatna, nie nadaje się dla osób o ciemnej karnacji.
Eco Cosmetics Samoopalacz z granatem i owocem goji
Ranking samoopalaczy zawiera także Eco Cosmetics, jest to samoopalacz, który nadaje skórze równomierny, naturalny i subtelny odcień opalenizny.
Produkt szybko absorbowany jest przez skórę i nie pozostawia nieprzyjemnej warstwy. Preparat wpisany jest na listę Vegan Society. Oprócz działania samoopalającego, produkt działa na skórę nawilżająco i odżywczo.
W jego składzie znajduje się ekstrakt z owocu granatu, który wzmacnia barierę lipidową skóry. Ekstrakt z jagód Goji zawiera bogactwo witamin, minerałów i składników odżywczych, które biorą czynny udział w odbudowie komórkowej zniszczonej oraz wysuszonej skóry.
Zielona herbata reguluje i pobudza działanie tkanki skórnej. Wykazuje także silne działanie przeciwutleniające, chroniąc skórę przed działaniem wolnych rodników. Kosmetyk zawiera w 100% składniki pochodzenia naturalnego z kontrolowanych upraw ekologicznych.
Zalety:
- nadaje naturalną opaleniznę, bez przebarwień i plam,
- dobrze się wchłania,
- opalenizna jest długotrwała,
- przystępny cenowo.
Wady:
- mało wydajny.
Dermacol Perfect Body Make-Up samoopalacz dla kobiet
Ranking obejmuje również produkt marki Dermacol, który jest wodoodpornym samoopalaczem do ciała. Zapewnia błyskawiczny efekt zdrowej i opalonej skóry. Skutecznie kamufluje wszystkie niedoskonałości i ujednolica koloryt skóry.
Łatwo rozprowadza się po ciele i nie pozostawia za sobą nieestetycznych plam i smug. Preparat ma lekką konsystencję, a skład wzbogacony jest o pantenol i witaminę E, dzięki czemu skutecznie nawilża i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, hamuje proces starzenia i łagodzi podrażnienia.
Oprócz tego wykazuje działanie ujędrniające, wspomaga krążenie krwi oraz optycznie wyszczupla sylwetkę. Po aplikacji kosmetyku skóra się miękka i aksamitnie gładka.
Zalety:
- naturalny kolor opalenizny,
- łatwo i równomiernie się zmywa,
- łatwa aplikacja,
- przyjemny zapach,
- trwała opalenizna.
Wady:
- po kontakcie z wodą mogą powstać smugi,
- może pozostawiać plamy na ubraniach.
Bielenda Magic Bronze Samoopalająca mgiełka do twarzy i ciała
Innowacyjna formuła produktu w postaci lekkiej mgiełki w przyjazny i bezpieczny sposób nadaje skórze złocisty odcień. Pierwsze rezultaty widoczne są już po godzinie od pierwszej aplikacji.
Regularne stosowanie sukcesywnie przyciemnia kolor skóry i nadaje mu zdrowego, złocistego kolorytu. Specjalna formuła mgiełki łączy samoopalające właściwości z pielegnacyjną siłą kwasu hialuronowego, betainy, trehalozy oraz naturalnego ekstraktu z pomarańczy, a także wyciągu z łupin z orzecha włoskiego, który nadaje skórze brązowy kolor.
Produkt ekspresowo się wchłania, a przyjemna formuła zapewnia równomierną aplikację i zapobiega pojawianiu się smug i miejscowych przebarwień. Egzotyczny zapach produktu długo utrzymuje się na skórze.
Zalety:
- wydajny,
- dobrze się wchłania,
- przyjemny, delikatny zapach,
- nie powoduje plam i smug,
- przystępna cena.
Wady:
- może brudzić jasne ubrania,
- nierównomiernie się zmywa.
Clinique Samoopalająca emulsja do ciała Self Sun Body Tinted
Ranking samoopalaczy do twarzy i ciała zamyka nietłusta emulsja do ciała, która nadaje skórze naturalny, złocisty odcień opalenizny po 3 godzinach od aplikacji. Beztłuszczowa i lekka formuła szybko się wchłania, a przy tym dobrze rozprowadza na skórze, dzięki czemu efekt jest równomierny. Tworzy lekką i średnią opaleniznę.
Oprócz tego zawiera w składzie składniki pielęgnacyjne, które nawilżają i odżywiają skórę, zapobiegając jej przesuszeniu. Nadaje skórze gładkość, ładny koloryt bez smug i podrażnień. Opalenizna jest trwała i długo się utrzymuje na skórze. Równomiernie schodzi, nie tworząc nieestetycznych, miejscowych przebarwień.
Produkt jest bezzapachowy i przetestowany alergologicznie. Emulsja nie zatyka porów i nie tworzy zmian trądzikowych. Przeznaczona do każdego typu skóry, również problematycznej.
Zalety:
- bezzapachowa formuła,
- równomierna i jednolita opalenizna bez smug i przebarwień,
- łatwa aplikacja i poręczne opakowanie,
- silnie nawilża i odżywia.
Wady:
- cena.
Jak zmyć samoopalacz?
W poniższym poradniku podpowiem, jak zmyć samoopalacz z rąk, paznokci, kolan i ubrań. Dowiesz się też, czym zmyć samoopalacz ze skóry, który na wskutek niewłaściwego nałożenia, wywołał smugi, plamy bądź zacieki.
Jak wiadomo, dobry samoopalacz to najbezpieczniejszy dla skóry i najzdrowszy sposób na brązową opaleniznę, mało tego, samoopalaczem można wysmarować skórę w okolicy piersi, eliminując tzw. biały stanik, który pojawia się podczas tradycyjnego opalania w stroju kąpielowym.
Wszystko ładnie pięknie, tylko co zrobić, żeby usunąć ze skóry samoopalacz, który nałożyliśmy niepoprawnie, lub gdy pobrudziliśmy siebie lub ubranie przy okazji jego nakładania?
…oto kilka sprawdzonych sposobów:
Usuwanie peelingiem gruboziarnistym
Zastosowanie peelingu mechanicznego, to chyba najlepszy sposób na usuwanie samoopalacza ze skóry, w przypadku powstania zacieków i plam, należy jak najszybciej przeprowadzić zabieg peelingujący – im szybciej to zrobisz, tym lepsze efekty uzyskasz.
Najlepiej wybrać peeling gruboziarnisty, ewentualnie średnioziarnisty jeśli masz czułą skórę. Możesz więc postawić na peeling solny lub peeling cukrowy.
Uwaga: jeśli masz skórę delikatną/naczynkową, to możesz zrobić sobie większą krzywdę niż pożytek, bo szorowanie skóry gruboziarnistymi peelingami może skończyć się pajączkami na skórze. Efekt po samoopalaczu zniknie za parę dni, a pajączki pozostaną z Tobą na trochę dłużej…
W przypadku delikatnej skóry naczynkowej, warto więc wybrać inną metodę usuwania samoopalacza ze skóry, jak np.:
Usuwanie peelingiem chemicznym
Peeling chemiczny polega na usuwaniu martwego naskórka przy pomocy substancji chemicznych, które nakłada się bezpośrednio na skórę, mowa tu o kwasach AHA lub BHA. Kwasy te delikatnie złuszczają i usuwają naskórek, a wraz z nim przebarwienia po samoopalaczu.
Peeling chemiczny to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej i spokojnie można samemu przeprowadzić go w domowym zaciszu, nie trzeba więc umawiać się na wizyty w salonie piękności i tracić na to często niemałe pieniądze…
Peeling chemiczny ma 3 rodzaje:
- peeling powierzchniowy,
- peeling średnio głęboki,
- peeling głęboki.
Usuwanie wodą utlenioną
Czym usunąć samoopalacz? woda utleniona to kolejny sprawdzony sposób. Woda utleniona działa rozjaśniająco i wybielająco. Ponadto jest dość bezpieczna, ponieważ nie podrażnia skóry.
Najlepiej namoczyć wacik w wodzie utlenionej i przecierać nią skórę, z której chcesz usunąć zacieki, smugi bądź plamy po samoopalaczu.
Usuwanie tonikiem z alkoholem
Alkohol to ogromny wróg samoopalacza, nie mówię tu oczywiście o czystym alkoholu, a o kosmetykach z jego zawartością. Jeśli zastanawiasz się jak usunąć samoopalacz z paznokci lub dłoni, a nawet z łokci i kolan, to zaopatrzenie się w tonik z alkoholem może okazać się zbawienne.
Przydać się może ewentualnie spirytus salicylowy, pamiętaj jednak, że każdy alkohol mocno wysusza skórę, dlatego usuwanie samoopalacza alkoholem musi być przemyślane i NIE może być stosowane zbyt długo!
Usuwanie cytryną
Usuwanie przebarwień po samoopalaczu przy pomocy cytryny, to jedna z najpopularniejszych metod. Zabieg czyszczenia możesz przeprowadzić na 3 sposoby:
- Okłady z plasterków cytryny nakładane bezpośrednio na plamy.
- Okłady z gazy namoczonej w soku z wyciśniętej cytryny.
- Połączenie soku z cytryny z sodą oczyszczoną i stosowanie mieszanki bezpośrednio na plamy po samoopalaczu.
Usuwanie olejem
Chodzi tu o bardzo intensywne natłuszczenie skóry, z której chcesz usunąć samoopalacz. W pierwszej kolejności należy nałożyć na skórę grubą warstwę oliwki dla dzieci bądź innego olejku i zostawić skórę na 20 minut.
Następnie po upływie tego czasu, bierze się ciepłą kąpiel, pocierając dodatkowo skórę gąbką, bądź rękawicą do nakładania samoopalacza. Takie ścieranie naskórka usunie ze skóry niechciane smugi, plamy po samoopalaczu i zacieki.
Zmywacz do sztucznej opalenizny
Producenci kosmetyków wiedząc o problemach z usuwaniem samoopalacza czy to ze skóry, z dłoni, paznokci, czy kolan, wietrząc interes – wypuścili na rynek kilka specjalnych zmywaczy do sztucznej opalenizny.
Kilka gotowych produktów do zmywania samoopalacza, w tym specjalne rękawice znajdziesz tutaj. Są to np. takie kosmetyki jak:
- St Moriz Self Tan Remover korektor opalenizny
- St. Tropez Tan Remover Prep And Maintain Pianka do usuwania samoopalacza
- St. Tropez Prep Maintain Tan Build Up Rękawica do usuwania samoopalacza
Inne mniej popularne metody
Jak inaczej jeszcze pozbyć się samoopalacza ze skóry? stosuje się także:
- Szare mydło – oprócz usuwania plam ze skóry, świetnie usuwa plamy po samoopalaczu z ubrań i prześcieradła!
- Basen – chlorowana woda także wpływa na szybszy usuwanie pigmentu ze skóry, a aktywność na basenie, dodatkowo wzmoży ten efekt.
- Cytryna + Jogurt – jest to mieszanka, którą należy nałożyć na powierzchnię skóry z której chcesz usunąć samoopalacz. Mieszankę pozostawiamy na 15 minut, po czym zmywamy wszystko. Cytryna rozjaśni plamy po samoopalaczu, a jogurt naturalny załagodzi podrażnienia na skórze wywołane sokiem z cytryny.
Jak nakładać samoopalacz?
Zanim podpowiem Ci, jak nakładać samoopalacz, zdradzę Ci 6 wskazówek, dzięki którym efekt końcowy będzie najlepszy z możliwych:
Złuszczanie naskórka – przed nałożeniem samoopalacza użyj peelingu, szorstkiej gąbki lub szorstkiej rękawicy do ciała. Martwy naskórek owszem, pochłonie pigment z samoopalacza, ale jak wiadomo – szybko odpadnie. Martwy naskórek blokuje tylko dostęp samoopalaczowi do świeżej warstwy rogowej naskórka, gdzie mógłby zadomowić się na dłużej…
Nawilżanie łokci, kolan i kostek – po zastosowaniu peelingu, nie wolno smarować skóry żadnymi kosmetykami, ponieważ ograniczą one przenikanie samoopalacza w skórę. Dlaczego jednak trzeba nawilżać łokcie, kolana i kostki? ponieważ są to miejsca na których znajduje się sucha skóra, która pochłonie więcej samoopalacza, barwiąc te miejsca jeszcze bardziej. Ciemne plamy po samoopalaczu na łokciach, kolanach i kostkach są wynikiem wzmożonej wchłanialności samoopalacza. Do nawilżenia tych części ciała użyj żel aloesowy lub kwas hialuronowy, by ciemne plamy nie pojawiły się.
Kropki na nogach – kropki na nogach po samoopalaczu pojawiają się, gdy dopiero co wykonałaś depilację depilatorem laserowym lub depilację woskiem. Skóra potrzebuje od 24 do 48 godzin na domknięcie porów i uspokojenie mieszków włosowych. Nigdy więc nie stosuj samoopalacza na świeżo depilowaną skórę!
Nawilżanie skóry po samoopalaczu – jeśli chesz przedłużyć opaleniznę najdłużej jak tylko się da, nawilżaj ją, jednak nie od razu następnego dnia po nałożeniu samoopalacza! Im skóra będzie lepiej nawilżona, tym dłużej utrzyma brąz. Są też na rynku kosmetyki podtrzymujące opaleniznę.
Sprawdzian alergiczny – zanim zaczniesz cała smarować się samoopalaczem, nałóż jego niewielką ilość na fragment skóry i odczekaj kilka minut, sprawdzając, czy samoopalacz nie powoduje reakcji alergicznej.
Liczy się czas! – podczas nakładania samoopalacza nigdy nie pozostawiaj go na dłużej nierozprowadzonego na skórze, bo właśnie w ten sposób powstają plamy. Natomiast jeśli kupiłaś samoopalacz w tubce, zanim zaczniesz go używać, rozgrzej go w dłoniach – ułatwi to jego aplikację.
Jak nakładać samoopalacz na skórę, dłonie, stopy, twarz i plecy? w każdym przypadku najważniejsze jest równomierne rozsmarowywanie! Aby uniknąć plam, smug i zacieków, samoopalacz nakładamy zawsze od dołu.
Kosmetyk najpierw więc nakładamy na nogi, od stóp zaczynając (od razu nałóż go na podeszwę i brzegi stóp) i przesuwamy się ku górze.
Gdy nogi są posmarowane, zbliżamy się do brzucha, gdzie samoopalacz nakładamy kolistymi ruchami. W przypadku rąk i ramion, samoopalacz nakładamy stosując ruchy pionowe wzdłuż kończyn (tak jak w przypadku nóg).
Nakładanie samoopalacza na plecach może sprawić Ci pewien problem, dlatego fajnie, jakby znalazł się ktoś, kto Ci w tym pomoże, bo na pewno sama wszędzie nie sięgniesz… Natomiast łokcie, kolana i kostki możesz zostawić sobie na później.
A jak nałożyć samoopalacz na twarz? zawsze należy zaczynać od nosa i rozprowadzać samoopalacz w kierunku policzków (nigdy nie stosuj całkowicie pionowych ruchów). Natomiast aby nie zrobić sobie na twarzy efektu maski, linię żuchwy, okolice ust i uszu posmaruj samoopalaczem z dodatkiem kremu, którego używasz na codzień.
Warto też w okolicy brwi i na czole w okolicy linii włosów, nałożyć na włoski trochę wazeliny, aby samoopalacz nie zabarwił ich zbyt mocno.
Warto przeczytać:
- Najlepszy Balsam Brązujący – RANKING
- Najlepsze PŁATKI pod OCZY opinie RANKING
- RANKING: Odkurzacz do wągrów i zaskórników
- Najlepszy krem BB + RANKING + opinie
- Kremy nawilżające do twarzy [TOP10 ranking]