Panna młoda w najważniejszym dniu swojego życia musi wyglądać olśniewająco. Zarówno ona jak i najbliższe osoby niezwykle dbają o każdy detal w wyglądzie przyszłej żony. Jednak wygląd Pana młodego jest równie ważny jak jego wybranki. Przecież jego strój nie składa się tylko z garnituru i butów, ale też z wielu różnych dodatków, które świetnie zdobią stronę wizualną. Jakie wybrać dodatki dla Pana młodego i jak prawidłowo je dopasować?

Krawat

Oczywiście jest najważniejszym elementem zdobniczym do ślubnego garnituru. Powinien mieć on stonowany kolor np. szary, granat, czerń. Jednak ostatnimi czasy popularne są odważniejsze rozwiązania w przypadku krawatów.

dodatki-dla-pana-mlodego

Wybiera się kolory czerwone, czy nawet żółte. Ważne jest aby krawat był dopasowany do dodatków i stroju Panny młodej. Oprócz krawatu możemy wybrać muszkę, jednak najlepszym rozwiązaniem jest muszka wiązana samodzielnie.

Muszka sprawdzi się u wysokich i szczupłych mężczyzn. Taki dodatek świetnie pasuje do smokingu.

Poszetka

Czyli chusteczka, najczęściej występuje w wymiarach 40×40 w postaci kwadratu. Wkłada się ją do małej kieszonki w garniturze. Kolorystycznie musi być dopasowana do koloru krawatu czy muszki.

Wykonana jest z lnu lub jedwabiu. Poszetka powinna wystawać z kieszonki na wysokość 1 centymetra. Zamiast poszetki możemy wykorzystać małą kieszonkę w garniturze czyli butonierkę, do której wkłada się ozdobny bukiecik.

Potocznie „butonierkami” nazywa się także małe kwiatki, które przypina się do garnituru. Niedawno bardzo popularne stały się inne zdobienia garnituru takie jak ozdobne, biżuteryjne, metalowe przypinki w najróżniejszych kształtach.

Pasek

Nie może być szeroki i w żadnych wypadku nie może posiadać dużej, wulgarnej klamry. Warto wybrać wąski pasek z drobną klamrą w kolorze srebra lub złota.

W takim samym kolorze powinny być dobrane spinki do mankietów czy zegarek. Pasek powinien być skórzany i musi być w kolorze wybranych butów.

Zegarek

Musi być prosty, w klasycznym stylu z okrągłą tarczą. Wybrany zegarek musi być stonowany, nie może więc posiadać wielu dodatków. Kolor zegarka musi być dopasowany do spinek i klamry paska.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl