Eyeliner w pisaku to jeden z tych produktów, który znajdziemy w każdej damskiej kosmetyczce. Już w starożytnym Egipcie, głównym elementem makijażu była gruba kreska, okalająca całe oko. Dzisiaj zarówno techniki malowania przysłowiowej „jaskółki”, jak i trendy, zmieniają się z sezonu na sezon.

Sam kosmetyk przeszedł metamorfozę. Do wyboru mamy np. eyeliner w kałamarzu albo pisak. Podstawowa różnica to sposób podania kosmetyku oraz technika aplikacji.

Eyeliner w pisaku czym się wyróżnia?

najlepszy-eyeliner

To bardzo popularny produkt. Dla tych z was, które zaczynają swoją przygodę z rysowaniem kreski, będzie to najlepszy wybór. Przy pomocy eyelinera w pisaku jesteśmy w stanie stworzyć subtelną jaskółkę, ale też zaszaleć z makijażem typu „bold liner”, znanego z pokazów mody.

Czym się kierować wybierając ten produkt? Na rynku istnieje wiele odmian eyelinerów w pisaku. Podstawowa różnica to rodzaj końcówki. I to właśnie ona decyduje, jaki typ kreski jesteśmy w stanie stworzyć.

Do tych subtelnych, cienkich przy linii rzęs wybierz eyeliner zakończony pędzelkiem. Takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia bardzo precyzyjnego rysunku. Jeśli lubisz intensywniej podkreślić oko, sięgnij po eyeliner z filcową końcówką.

Czy można jednoznacznie wskazać, jaki jest najlepszy eyeliner w pisaku? Patrząc na powyższe, każdy będzie dobry, jeśli dobierzesz go do swoich potrzeb. Zwróć też uwagę, czy formuła jest wodooporna, czy wodoodporna.

Eyeliner w kałamarzu – krótka charakterystyka

eyeliner-rozne-rodzaje

Kolejnym popularnym rozwiązaniem są eyelinery w kałamarzu. Tutaj wybór jest ogromny. Zaczynając od pędzelka zakończonego włosiem, filcem bądź silikonową końcówką, kończąc na wykończeniu. Wybieramy wśród matów, winylowych bądź brokatowych eyelinerów w kałamarzu.

Podobnie jak w przypadku eyelinera w pisaku, swój wybór uwarunkuj rodzajem kreski, która najbardziej ci odpowiada. Im bardziej precyzyjna końcówka, tym precyzyjniejszy kształt będziesz w stanie uzyskać. Odważ się na brokatowe akcenty. W sezonie jesień/zima to jeden z modniejszych trendów w makijażu.

 Eyeliner w kałamarzu czy w pisaku? Który jest lepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Najlepsze eyelinery sprawią, że „jaskółka” na Twoim oku będzie wyglądała nieskazitelnie.

Dodatkowym, ale w moim przekonaniu najważniejszym atutem będzie niewielka ilość czasu, którą poświęcisz na zrobienie idealnej kreski.

Wybór jest nieograniczony a najlepsze eyelinery to takie, po które będziesz wracała i na stałe zagoszczą w Twojej kosmetyczce.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.