Nie wiesz jak powinna wyglądać kreska eyelinerem? a nie wyobrażasz sobie wyjść z domu bez eyelinera? Oprócz praktyki, warto mieć także trochę wiedzy teoretycznej. Przeczytaj i dowiedz się, jakich kosmetyków używać do malowania kresek na oczach, jakie są ich rodzaje i do jakiego makijażu pasują. Dobierz idealne kreski dla siebie!

Ładnie wymalowane oko przyciąga spojrzenia innych, niechlujny i nieestetyczny makijaż robi to samo, tylko z innym efektem końcowym… Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy używaniu kosmetyków przeznaczonych do tej części twarzy.

Dobrze wykonana kreska eyelinerem może być rozwiązaniem zarówno dla codziennego makijażu, jak i większych imprez oraz uroczystości. Najważniejsze, to wybrać ich odpowiedni rodzaj i oswoić się z kilkoma technikami malowania kresek na powiece.

Kreska eyelinerem – czym malować?

Wodoodporna kredka do oczu

wodoodporne-kredki-do-oczu
Wodoodporne kredki do oczu

Wyróżnia się trzy podstawowe produkty, przeznaczone do malowania kresek. Najprostszym wariantem jest oczywiście zwykła kredka do oczu. To kosmetyk, którego używały już nasze babcie i prababcie, choć oczywiście skład i trwałość były wtedy inne.

Klasyczna kredka do oczu z wodoodporną formułą długo się utrzyma, a dodatkowo, nie będzie odbijać się na górnej powiece. Można wykonywać nią kreski na sucho lub na mokro – w zależności od tego, jaki efekt chcemy otrzymać.

Kredka do oczu to też najlepszy wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem oczu. Warto wybierać produkty o gładkiej, maślanej konsystencji, które łatwo będą się rozprowadzały na powiece.

Eyeliner w pisaku

eyeliner-w-pisaku
Eyeliner w pisaku

Na drugim miejscu pod względem trudności w malowaniu prostych kresek jest eyeliner w pisaku, o wodnej konsystencji. Przy jego pomocy można stworzyć cieniutkie linie, najlepiej jednak sprawdzi się w przypadku połączenia go z kredką.

Żeby uzyskać najlepszy efekt, warto najpierw delikatnie nakreślić linię zarówno w wewnętrznym kąciku oka, jak i zewnętrznym (wraz z tzw. ogonkiem, jaskółką), następnie namalować ją na całej długości przy użyciu eyelinera, aby uzyskać możliwie cienką i błyszczącą kreskę.

Eyeliner o kremowej konsystencji

eyeliner-w-kremie
Eyeliner w kremie

Eyelinery o kremowej konsystencji są najtrudniejsze w użyciu, jednak to one gwarantują najbardziej wytrzymały i oszałamiający rezultat. Tutaj twoim głównym pomocnikiem powinien zostać dobrze dobrany pędzelek, krzywo przycięty – to pozwoli nie tylko wyrysować niezwykle precyzyjną i prostą linię, ale też pomoże kontrolować kąt, pod którym będzie poprowadzona jaskółka.

Zakończenie kreski na oku to największe wyzwanie w malowaniu eyelinerem, od której zależy końcowy rezultat.

Od tego, czym zdecydujesz się wykonać swój makijaż, będzie zależał finalny efekt. Pamiętaj, że za pomocą różnych produktów możesz stworzyć różniące się formą, długością i szerokością kreski. Wszystko zależy tylko od twoich osobistych preferencji i wyrobionych nawyków, dlatego niech to będzie podstawą do wyboru odpowiedniego kosmetyku.

Makijaż – klasycznie czy artystycznie?

W klasycznej metodzie malowania oczu, jaskółki kresek powinny być przedłużeniem dolnej linii rzęs i zaczynać się od razu przy zakończeniu górnej powieki. Tylko tym sposobem można uzyskać wyrazisty makijaż oka. Jeśli koniec jaskółki będzie choć trochę niżej niż powinien, linia wykonana eyelinerem będzie wizualnie zmniejszać oko i je zwężać.

I odwrotnie – jeśli ogonek będzie wyrysowany zbyt wysoko, ryzykujemy, że nasze oczy będą bardzo okrągłe i wyłupiaste. A naszym celem jest stworzenie idealnego kształtu migdała. W zależności od tego, jaki kształt mają nasze oczy naturalnie, możemy za pomocą eyelinera lub kredki do oczu, oszukać nieco naturę i sprawić, że spojrzenie będzie wprost idealne!

Kreska eyelinerem na specjalne okazje

kreska-eyelinerem
Kreska eyelinerem

Oprócz klasycznego wariantu makijażu oka eyelinerem, na specjalne okazje, można pokusić się o nieco większe szaleństwo. Ta artystyczna wersja nada się na nieco bardziej imprezową wersję, będzie alternatywą dla twojego codziennego makijażu.

W tym celu polecamy skorzystanie z brokatu, po uprzednim wyrysowaniu kreski klasyczną czarną kredką, by wiedzieć, gdzie klej ma się znajdować. Naklejenie zwykłych drobinek na klej do sztucznych rzęs lub użycie gotowego produktu to świetny sposób, by ożywić makijaż i nieco się wyróżnić.

Najwygodniejszą metodą jest wykorzystanie gotowych żelowych, brokatowych odcieni. Kreska może być wyrazista i graficzna, jej granica może być też bardziej płynna – to wszystko kwestia gustu.

Jak malować kreski eyelinerem?

Rysowana linia powinna iść równolegle do linii rzęs, bez jakichkolwiek odstępów, zarówno na górnej, jak i dolnej powiece (jeśli decydujemy się na taki makijaż). Przy nieprzestrzeganiu tej zasady, ostateczny efekt może okazać się zbyt teatralny lub po prostu… komiczny.

Szerokość kreski na górnej powiecie zależy od kształtu oka – pamiętaj, że makijaż ma cię upiększać, a nie szpecić. Niezależnie od planowanej szerokości końcowej kreski, na początku maluje się linię cienką, a dopiero potem powiększa się jej powierzchnię.

Jeśli chcesz, by eyeliner od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, zwiększał swoją szerokość, rozważ, czy nie lepiej wykonywać makijażu w trzech krokach – od wewnątrz do środka jedna linia i od środka ze zewnątrz druga, na koniec pozostanie namalowanie jaskółki.

Prawidłowe malowanie kresek na powiekach powinno odbywać się po uprzednim ustabilizowaniu ręki. Trzeba przygotować lusterko tak, by znajdowało się na poziomie oczu, a łokieć opierał się na twardej powierzchni.

0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

 1. Pamiętajcie o tych przykazaniach dotyczących eyelinera:
  – Zakończenie kreski na oku musi zawsze być ostre jak igła, często widzę tzw. tępe kreski…
  – Zanim na oku pojawi się kreska eyelinera poznajcie najpierw budowę oka czy np. powieka nie opada. Wtedy należy wybrać eyeliner wodoodporny.
  – Nie każda kobieta będzie będzie dobrze wyglądać z kreską na oku typu jaskółka lub strzałka. Typ kreski na oku należy zawsze dostosować do kształtu oka! Jeśli nie wiecie jaką kreskę zastosować to polecam kontakt z makijażystką.
  – Róbcie kreskę po linii rzęs. Jeśli powstanie choćby mała luka pomiędzy kreską eyelinera a rzęsami, zamalujcie ją w całości.
  – Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z eyelinerem to warto wcześnie poćiwczyć, eyeliner w żelu lub czarną kredką.
  – Zanim zaczniesz malowanie kreski na oku to ustabilizuj łokieć opierają go o o coś stabilnego.
  – Perfekcyjna kreska eyelinerem powstanie szybciej korzystając z techniki 3 kroków, czyli malowanie kreski małymi odcinkami!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.