Zmiana pory roku, chęć przejścia metamorfozy lub najczęściej kojarzone z farbowaniem życiowe zmiany to idealny czas na rozpoczęcie nowego etapu zafarbowania włosów. Jest to jeden z zabiegów, który natychmiastowo sprawia, że zyskujemy zupełnie nowy wygląd. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na drastyczną zmianę koloru lub niespotykany rodzaj farbowania.

Większość z nas jednak nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowany jest to proces oraz jak należy do niego przygotować włosy, a następnie jak o nie zadbać, aby były piękne również po farbowaniu.

Jak zadbać o włosy przed farbowaniem?

Jednym z bardzo ważnych elementów jest przygotowanie włosów do farbowania. Dzięki temu nie tylko łatwiej przyjmą one pigment, a kolor, który chcemy uzyskać będzie intensywniejszy, ale również w wyniku działania amoniaku oraz jego drenującego wnikania w łuski i strukturę włosa, nie będą one tak zniszczone, szczególnie w przypadku rozjaśniania.

farbowanie-wlosow

Przygotowanie do farbowania włosów można rozpocząć już nawet na 2 tygodnie przed wizytą u fryzjera.

Należy wtedy maksymalnie zintensyfikować częstotliwość nakładania wszelkich odżywek, masek, olejków i innych produktów do wzmacniania włosów.

Jeśli zamierzasz rozjaśniać włosy zdecydowanie dobrym wyjściem będzie odstawienie w tym czasie henny, olejku rycynowego, czy odżywek pogłębiających ich ciemny kolor.

Dowiedz się: jak zapuszczać włosy, żeby szybko rosły!

Zamiast tego możesz natomiast wprowadzić lekkie płukanki lub szampony rozjaśniające zawierające rumianek, cytrynę lub wyciąg z lipy. Przed farbowaniem ogranicz również wykorzystanie produktów do stylizacji włosów, w tym usztywniających pianek i lakierów.

Pozwól włosom „odpocząć”, gdyż niedługo zostaną poddane naprawdę bardzo inwazyjnemu zabiegowi.

Równie korzystne będzie zaprzestanie suszenia włosów gorącym strumieniem z suszarki, a także dogrzewanie ich lokówką i prostownicą, zdecydowanie lepiej dla włosów będzie, gdy zaczniesz suszyć włosy bez suszarki! Nie będzie również w tym nic złego, jeśli przed farbowaniem zmniejszysz częstotliwość ich mycia.

Mycie włosów 3-5 razy w tygodniu zamiast codziennie pozwoli im na regenerację. Co więcej przed samą wizytą w salonie fryzjerskim wskazane jest, aby włosy były lekko „wczorajsze”.

Pozostająca na nich warstewka łoju będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie podczas farbowania, dzięki czemu włosy nie będą przesuszone.

Etapy farbowania włosów

Przyjmuje się, że istnieją 3 podstawowe etapy farbowania włosów:

  • Wybór odpowiedniego koloru farby i produktu – ta czynność to spore wyzwanie dla każdej z nas.Wybór kolorów jest przeogromny. Przyjmuje się, że powinien być on wybierany w odniesieniu do posiadanej przez nas karnacji, a także nie powinien być zbyt drastyczny, zmiana koloru o około 8 tonów zarówno przy rozjaśnianiu jak i przyciemnianiu.
  • Właściwy proces farbowania – aby ułatwić farbowanie włosów w domu warto przygotować sobie do tego odpowiednie akcesoria, a także trzymać się kilku zasad tj. podzielić głowę na cztery strefy, dzięki czemu farba łatwiej dotrze do wszystkich włosów.Szczególnie, jeśli są one wybitnie grube, następnie dzielić ja na poszczególne pasma, aby dokładnie pokryć każdy włos, a także nakładać farbę od samej nasady włosów, dzięki temu ewentualne odrosty będą miały czas na dokładniejsze wchłonięcie farby, a reszta włosów nie będzie zniszczona przez jej zbyt długie działanie.

Należy bezwzględnie pilnować czasu farbowania, który został określony przez producenta. Aby ułatwić sobie farbowanie włosów, skorzystaj z farb koloryzacyjnych L’Oreal Paris, które pomagają zachować włosom połysk nawet do 8 tygodni po farbowaniu!

Czynności pielęgnacyjne po zabiegu – aby nie pobrudzić skóry w farbowanym obszarze, można nałożyć dookoła twarzy krem nawilżający, który powstrzyma osadzanie się farby dookoła włosów.

Po farbowaniu należy włosy dokładnie umyć i najlepiej już wtedy zastosować do tego produkty przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych.

Powinny one zawierać ceramidy, które przyspieszą zamykanie się łusek, otwartych w wyniku działalności wspomagającego farbowanie amoniaku

0 Udostępnień