Lato to czas, w którym bardzo dużo uwagi poświęcamy uzyskaniu pięknej i brązowej opalenizny, zapominając całkowicie o tym, jak bardzo niekorzystnie słońce wpływa na kondycję naszej skóry.

Pogłębiające się zmarszczki, przebarwienia i nadmierna wiotkość skóry – mogą być właśnie efektem długotrwałej i intensywnej ekspozycji słonecznej. Na szczęście specjaliści medycyny estetycznej posiadają współcześnie wiele skutecznych rozwiązań tych problemów.

hifubienkowscyclinic

Jednym z nich jest zabieg Ultraformer III, wykorzystujący innowacyjną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU w celu przeprowadzenia bezinwazyjnego liftingu. O jej zaletach rozmawialiśmy ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy z urządzeniami wykorzystującymi technologię HIFU.

Ujędrnianie skóry twarzy przy pomocy bezinwazyjnego liftingu HIFU

Medycyna estetyczna dysponuje dziś wieloma skutecznymi rozwiązaniami w zakresie redukcji objawów fotostarzenia skóry. Do popularnych metod fotoodmładzania należy m.in. leczenie laserowe, terapia światłem IPL, a także terapia przy pomocy wspomnianej wyżej innowacyjnej technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Błędy popełniane podczas mycia twarzy [DOMOWY PORADNIK]

Dlaczego spośród tych wszystkich metod warto zdecydować się właśnie na zabieg ultradźwiękami? Energia ultradźwięków koncentruje się na docelowej głębokości, bez ryzyka przerwania bariery skórnej i koncentrując się precyzyjnie na źródle problemu.

Ponadto, w przeciwieństwie do terapii z wykorzystaniem urządzeń laserowych czy światła IPL, zabiegi ultradźwiękami można wykonywać niezależnie od warunków pogodowych, a także kolorytu skóry. Warto zaznaczyć, że jednym z głównych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów laserowych jest opalona skóra.

Odmładzanie twarzy z Ultraformer III – jakie efekty przynosi zabieg?

Ultraformer III to system wprost stworzony z myślą o leczeniu problemu wiotkości i opadania skóry. To metoda głębokiej naprawy i przebudowy skóry z użyciem ogniskowanych ultradźwięków.

Metoda Ultraformer III dostępna w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie pozwala na uzyskanie widocznego liftingu twarzy lub ciała już po jednym wykonanym zabiegu – dzięki terapii innowacyjną technologią HIFU będziemy w stanie pozbyć się problemu uporczywych zmarszczek i wiotkiej skóry po lecie, które bardzo często pogłębiają się w wyniku długotrwałej oraz intensywnej ekspozycji słonecznej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Typ urody jesień - kolory, dodatki, zapachy

Warto jednak zaznaczyć, że ultradźwięki mają też zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wraz z ujędrnianiem wybranego obszaru twarzy lub ciała mamy szansę również na jego wyszczuplenie.

Jak działa technologia HIFU?

Technologia HIFU, zastosowana w urządzeniu Ultraformer III, służy do podgrzewania takich tkanek jak skóra, tłuszcz i mięśnie, w wyniku czego tkanki mają tendencję do obkurczania się.

Dodatkowo, w skórze dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń, które pobudzają komórki do produkcji nowego kolagenu. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo w trakcie 6 miesięcy od zakończenia procedury zabiegowej i utrzymują się na skórze przez długi czas.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Udostępnień
(Brak głosów)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.