Lato to czas, w którym bardzo dużo uwagi poświęcamy uzyskaniu pięknej i brązowej opalenizny, zapominając całkowicie o tym, jak bardzo niekorzystnie słońce wpływa na kondycję naszej skóry.

Pogłębiające się zmarszczki, przebarwienia i nadmierna wiotkość skóry – mogą być właśnie efektem długotrwałej i intensywnej ekspozycji słonecznej. Na szczęście specjaliści medycyny estetycznej posiadają współcześnie wiele skutecznych rozwiązań tych problemów.

hifubienkowscyclinic

Jednym z nich jest zabieg Ultraformer III, wykorzystujący innowacyjną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU w celu przeprowadzenia bezinwazyjnego liftingu. O jej zaletach rozmawialiśmy ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy z urządzeniami wykorzystującymi technologię HIFU.

Ujędrnianie skóry twarzy przy pomocy bezinwazyjnego liftingu HIFU

Spis treści

Medycyna estetyczna dysponuje dziś wieloma skutecznymi rozwiązaniami w zakresie redukcji objawów fotostarzenia skóry. Do popularnych metod fotoodmładzania należy m.in. leczenie laserowe, terapia światłem IPL, a także terapia przy pomocy wspomnianej wyżej innowacyjnej technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej.

Dlaczego spośród tych wszystkich metod warto zdecydować się właśnie na zabieg ultradźwiękami? Energia ultradźwięków koncentruje się na docelowej głębokości, bez ryzyka przerwania bariery skórnej i koncentrując się precyzyjnie na źródle problemu.

Ponadto, w przeciwieństwie do terapii z wykorzystaniem urządzeń laserowych czy światła IPL, zabiegi ultradźwiękami można wykonywać niezależnie od warunków pogodowych, a także kolorytu skóry. Warto zaznaczyć, że jednym z głównych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów laserowych jest opalona skóra.

Odmładzanie twarzy z Ultraformer III – jakie efekty przynosi zabieg?

Ultraformer III to system wprost stworzony z myślą o leczeniu problemu wiotkości i opadania skóry. To metoda głębokiej naprawy i przebudowy skóry z użyciem ogniskowanych ultradźwięków.

Metoda Ultraformer III dostępna w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie pozwala na uzyskanie widocznego liftingu twarzy lub ciała już po jednym wykonanym zabiegu – dzięki terapii innowacyjną technologią HIFU będziemy w stanie pozbyć się problemu uporczywych zmarszczek i wiotkiej skóry po lecie, które bardzo często pogłębiają się w wyniku długotrwałej oraz intensywnej ekspozycji słonecznej.

Warto jednak zaznaczyć, że ultradźwięki mają też zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wraz z ujędrnianiem wybranego obszaru twarzy lub ciała mamy szansę również na jego wyszczuplenie.

Jak działa technologia HIFU?

Technologia HIFU, zastosowana w urządzeniu Ultraformer III, służy do podgrzewania takich tkanek jak skóra, tłuszcz i mięśnie, w wyniku czego tkanki mają tendencję do obkurczania się.

Dodatkowo, w skórze dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń, które pobudzają komórki do produkcji nowego kolagenu. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo w trakcie 6 miesięcy od zakończenia procedury zabiegowej i utrzymują się na skórze przez długi czas.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.