Maseczka z aspiryny jest nieoceniona w walce z trądzikiem! Choć aspiryna głównie kojarzy nam się z cudownym środkiem do walki z przeziębieniem i grypą, ma również swoje zastosowanie w kosmetyce.

Jej działanie zbliżone jest do działania kwasów kosmetycznych. Aspiryna skutecznie zwalcza trądzik, zaskórniki, a także usuwa przebarwienia po wypryskach.

Musisz jednak pamiętać, że podobnie jak zabiegi kwasamimaseczka z aspiryny nie nadaje się do skóry naczynkowej i wrażliwej. Jej stosowanie może wzmagać podrażnienia skóry, powodując zaczerwienienia i pieczenie, a wiadomo, że jak bardzo trzeba uważać na skórę twarzy.

Kwas acetylosalicylowy, powszechnie znany jako aspiryna, to jeden z najpopularniejszych leków na przeziębienie. Jest to organiczny związek chemiczny o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.

maseczka-aspirynowa

Historia aspiryny sięga czasów starożytnego Egiptu, jednak dopiero w 1838 r. francuskiemu chemikowi udało się po raz pierwszy uzyskać kwas acetylosalicylowy. Od tego czasu, naukowcy stale ulepszali metody pozyskiwania aspiryny, abyśmy dziś mogli ją kupić w każdej aptece.

Dla kogo maseczka z aspiryny?

Po maseczkę z aspiryny sięgnąć powinny osoby, które zmagają się ze skórą tłustą i mieszaną oraz wszyscy ci, którzy skarżą się na uporczywy trądzik. Regularne stosowanie maseczki  z aspiryny znacznie zredukuje ilość wyprysków, a Twoja skóra nabierze świetlistego blasku. Pamiętaj jednak, że aspiryna działa tylko zewnętrznie.

Jeśli na Twojej twarzy regularnie pojawiają się liczne wypryski, powinnaś w pierwszej kolejności wybrać się do dermatologa, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Jeżeli jednak trądzik występuje u Ciebie sporadycznie, maseczka z aspiryny będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci raz na zawsze uporać się z nieestetycznymi zmianami skórnymi.

Jak przygotować maseczkę z aspiryny?

maseczka-z-aspiryny
Maseczka z aspiryny na trądzik

Do przygotowania domowej maseczki z aspiryny będziesz potrzebowała:

  • 3 – 4 tabletki aspiryny
  • łyżeczkę wody (do rozpuszczenia tabletek)
  • mała łyżka jogurtu naturalnego

W pierwszej kolejności należy rozpuścić aspirynę w wodzie. Najlepiej, aby była to woda destylowana, albo hydrolizowana. Jeśli nie masz takiej wody, powinnaś użyć przegotowanej, wystrzegaj się „kranówki”, ponieważ osłabi ona działanie maseczki aspirynowej.

Gdy tabletki nasiąkną wodą (napęcznieją), rozgnieć je delikatnie łyżką, a następnie dodaj jogurtu naturalnego – (może być też jogurt grecki). Jeżeli stwierdzisz, że uzyskana konsystencja jest zbyt gęsta, żeby nałożyć ją na twarz, możesz dodać jeszcze odrobinę jogurtu.

maseczka-do-twarzy-z-aspiryny

Następnie maseczkę należy nałożyć na twarz. Jeśli trądzik występuje tylko w niektórych miejscach, wystarczy, że nałożysz maseczkę na problematyczne miejsca. Po nałożeniu maseczki należy odczekać 10 do 15 minut i zmyć całość letnią, bieżącą wodą.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, pamiętaj o tym, by przed nałożeniem maseczki zrobić dokładny peeling skóry. W ten sposób substancje aktywne przenikną w głąb skóry, oczyszczając ją znacznie skuteczniej.

Jeśli chcesz, aby Twoja maseczka na bazie aspiryny dodatkowo odżywiła skórę, możesz dodać do niej łyżeczkę miodu.

Maseczka z aspiryny by Anna Lewandowska

Maseczka z aspiryny Ani Lewandowskiej też jest nie najgorsza, oto co musisz przygotować:

  • 3 lub 4 tabletki aspiryny (nie może to być aspiryna musująca ani powlekana!)
  • pół łyżeczki termalnej wody
  • jogurt grecki – 1 łyżka
  • opcjonalnie maseczkę możesz wzmocnić miodem lub olejkami:
    • olejkiem arganowym
    • olejkiem różanym
    • olejkiem z pestek winogron

Jak zrobić maseczkę z aspiryny?

Włóż tabletki aspiryny do małej miseczki, zalej je wodą termalną, aby je rozmiękczyć i rozgnieć je, robiąc papkę aspirynową. Dodaj łyżkę jogurtu greckiego + ewentualne dodatkowe składniki. Wymieszaj wszystko dokładnie.

Maseczkę z aspiryny trzymaj na twarzy przez około 15-20 minut. Następnie zmyj ją z twarzy letnią wodą, dodatkowo możesz zrobić sobie peeling twarzy, malutkie drobinki aspiryny idealnie usuwają martwy naskórek, wystarczy, że podczas zmywania maseczki mocniej niż zwykle przyciśniesz obie dłonie do twarzy, wykonując kuliste ruchy.

Jak często stosować maseczkę z aspiryny?

Aspiryna pozwala się pozbyć nieestetycznych zmian skórnych poprzez ich wysuszanie. Dlatego, jeśli chcesz pozbyć się trądziku bez nadmiernego wysuszenia skóry, powinnaś pamiętać o tym, że umiar jest najważniejszy.

Jeśli wypryski pojawiają się tylko punktowo, unikaj stosowania maseczki na całą twarz. W ten sposób uzyskasz upragniony efekt bez skutków ubocznych dla skóry.

Maseczkę z aspiryny powinno się stosować raz w tygodniu przez pierwszy okres. Systematyczne stosowanie maseczki z aspiryny sprawi, że wypryski będą się pojawiały rzadziej. Gdy zauważysz, że ich nasilenie zmniejszyło się, wówczas nakładaj maseczkę tylko raz w miesiącu.

Przeciwwskazania w stosowaniu maseczki

Maseczka z aspiryny, choć jest niezwykle skuteczna, nie może być stosowana przez wszystkich. Jak już wcześniej wspomniałam, powinny z niej zrezygnować wszystkie te osoby, które mają skórę wrażliwą i naczynkową.

W rzeczywistości liczba przeciwwskazań jest jednak nieco dłuższa. Omawiana przeze mnie maseczka nie jest również wskazana dla osób z cerą suchą, u których dodatkowe wysuszenie może spowodować nieestetyczne „łuszczenie” się skóry.

Dodatkowo nie należy stosować maseczki z aspiryny na otwarte rany, dotyczy to również drobnych ranek, powstałych w wyniku wyciskania pryszczy.

Zawarte w aspirynie substancje mogą spowodować silny ból i spowolnić procesy gojenia się ran. Również kobiety w ciąży nie powinny stosować tej maseczki. Kwas acetylosalicylowy (zawarty w aspirynie, polopirynie, etopirynie i innych lekach) wykazuje szkodliwe działanie na rozwój płodu, dlatego wskazane jest całkowite jego wykluczenie.

Maseczka aspirynowa – skuteczna maseczka na trądzik!

Jak widać, domowe sposoby na maseczkę też się sprawdzają i wcale nie trzeba wydawać setek złotych w gabinetach kosmetycznych. Skuteczna maseczka na trądzik może być samodzielnie sporządzona w zaciszu domowym!

Dodając odrobinę olejków eterycznych sprawisz, że poczujesz się jakbyś była w prawdziwym spa! :)

Musisz jednak pamiętać, że choć aspiryna znana nam jest od tysięcy lat to jak każdy lek – może uczulać. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, powinnaś przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową. W ten sposób wykluczysz ewentualne alergie, które mogą dodatkowo podrażnić Twoją twarz i ciało.

14 Udostępnień

8 KOMENTARZE

  1. Maseczkę z aspiryny poleciła mi moja dermatolog. Stosuję i działa wprost rewelacyjnie. Czasem w zasadzie zapominam już, że walczę z trądzikiem:) Najczęściej kupuję 5 litrowy zapas wody destylowanej na stacji benzynowej, ale gdy zabraknie to stosuję zwykłą wodę mineralną i też daje rade:) Warto spróbować też z dodatkiem miodu, ale to już wersja nieco bardziej czasochłonna no i na pewno trudniejsza do zmycia :PPP

    • Pod ciepłą i bieżącą wodą (prysznic) zejdzie niemal każdy rodzaj maseczki na twarz ;) już tyle ich wypróbowałam…

  2. No kurczę ciekawie brzmi w takim razie:) Tylko nie wiem – próbować bez konsultacji z dermatologiem czy raczej zapytać na wizycie czy mogę taką maseczkę z aspiryny zrobić dla siebie. Mój trądzik jest dość zaawansowany i nie chcę pogorszyć sprawy. Jaka aspirynę kupić? Taką do rozpuszczania czy połykania? A może to bez znaczenia? A miód to też opcja dobra dla osób walczących z trądzikiem? Czekam na wasze opinie!!!!

    • Ta musująca aspiryna chyba się nie nadaje, przynajmniej nigdy nie próbowałam zrobić z niej maseczkę. Najlepiej użyj sprawdzonej metody czyli zwykłej aspiryny w tabletkach bez żadnych dodatków.

  3. Dziewczyny odchudzanie proponuje zacząć od motywacji, jak chcecie coś na motywacje, poszukajcie sobie w goglu; odchudzanie przed i po by sasetka

  4. Maseczka z aspiryny i cytryny – PRZEPIS

    Maseczka z aspiryną i cytryną świetnie nadaje się szczególne dla osób mających problemy z trądzikiem! choć nie tylko, maseczka z aspiryny i cytryny to dobry sposób na przebarwienia na twarzy oraz na wybielanie blizn. Jeśli połączmy aspirynę i cytrynę to otrzymamy bardzo mocny środek przeciwbakteryjny i ściągający, dzięki maseczce z aspiryny i cytrynu zabijemy wszelkie bakterie znajdujące się na skórze które powodują powstanie trądziku! Warto pamiętać aby maseczka z aspiryny i cytryny stosowana była tuż przed pójściem spać, ponieważ skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych po zmyciu maseczki może zaowocować jeszcze ciemniejszymi plamami i podrażnieniem! Jak zrobić taką maseczkę? Potrzeba 2 składniki, 3 aspiryny oraz 3 łyżki soku z cytryny. Moczymy aspirynę w cytrynowym soku i miażdżymy aby otrzymać tzw pastę. Nakładamy maseczkę na twarz którą wcześniej trzeba dokładnie oczyścić i pozostawiamy na jakieś 10-15 min. Później dokładnie zmywamy aspirynow maseczkę i kładziemy się spać :P tyle. Proste prawda?

  5. maseczka z aspiryny musującej jest wg mnie jeszcze lepsza, bo zawiera dzięki dodatkowi (wit. C) więcej dobrych dla cery składników i działa na cerę lepiej? Najlepiej kupić Aspirin C musujący i z tego zrobić maseczkę. Maseczka z aspiryny musującej jest wydajniejsza ponieważ tabletki są większe niż zwykłej apiryny, poza tym musująca aspiryna szybciej rozpływa się w wodzie i jak pisałam wcześniej, zawiera dodatkowo witaminę C. Aspiryny to inaczej kwas acetylosalicylowy. Jest on zawsze składnikiem leków na trądzik, kwas acetylosalicylowy oczyszcza gruczoły łojowe, zapobiega powstawaniu pryszczy i eliminuje zaskórniki. Nie wolno zapomnieć, kwas acetylosalicylowy lekko złuszcza cerę. Osobiście bardziej wolę maseczkę z aspiryny musującej niż maseczkę z tabletek aspiryny, przy musującej wystarczy, że użyję jednej tabletki a przy zwykłej aspirynie muszę użyć ich np. 4 tabletki, oszczędność widoczna gołym okiem prawda? :) Dodatkowo, tak bardzo nie miażdżę tabletki aspiryny musującej tylko zostawiam malutkie grudki, bo przy okazji nakładania i ściągania maseczki wykonuję peeling twarzy okruszkami aspirynowymi. Bardzo dobrze ściąga martwy naskórek więc polecam spróbować!

  6. Ja od siebie mogę zarekomendować wersję: maseczka z aspiryny musującej + miód, Miód oczywiście naturalny ale to pewnie się już same domyślacie. Maseczkę trzeba nakładać na perfekcyjnie oczyszczoną twarz. Ważna jest też systematyczność, nakładanie maseczki na twarz wykonuję raz w tygodniu. Czasem jest to sobota a czasem niedziela, stan cery poprawił mi się znacznie ! :-)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.