Zmarszczki na czole należą do zmarszczek mimicznych. Jednocześnie pojawiają się jako jedne z pierwszych na skórze. Często problem dotyczy już całkiem młodych osób. Jeśli są wyjątkowo widoczne, to niestety postarzają wygląd twarzy. Przedstawiamy naprawdę działające sposoby na zmarszczki na czole.

Zmarszczki na czole, czy można się całkowicie pozbyć?

Zmarszczki, które pojawiły się już, raczej nie są łatwe do usunięcia, chyba że zastosujemy dosyć inwazyjne metody, takie jak na przykład wypełnienie ich od środka na przykład za pomocą botoksu.

zmarszczki-na-czole
Też masz takie zmarszczki na czole?

Jednak wciąż możemy zahamować ich powstawanie, a także znacząco polepszyć kondycję skóry, tak, by zmarszczki były mniej widoczne. Najwcześniej warto zacząć stosować te metody w przypadku zmarszczek na czole, ponieważ one będą bardziej rzucały się w oczy.

Rodzaje zmarszczek na czole

Przyczyną powstawania zmarszczek jest naturalna mimika twarzy, mięśnie czoła marszczą się, gdy się śmiejemy, złościmy, dziwimy. W ten sposób powstaje najbardziej charakterystyczna, tak zwana lwia zmarszczka. Pojawia się pomiędzy brwiami i są to dwie pionowe kreski.

Również widoczne stają się wówczas poziome zmarszczki na środku czoła. Ale pewne czynniki mogą pogorszyć sytuację. Największy wpływ na czoło ma promieniowanie ultrafioletowe. Jeśli nie nosimy czapki z daszkiem w upalne dni i nie chronimy tym samym skóry głowy i czoła, to zmarszczki pojawiają się szybciej.

Na czole dobrze widać również zmarszczki osób, które palą. Obejmują całą twarz, również czoło. Aby zmarszczki nie pojawiły się przedwcześnie, warto podczas opalania osłaniać twarz i rozstać się z nałogiem palenia papierosów.

Jakie są domowe sposoby na zmarszczki na czole?

Gdy tylko zauważymy pierwsze zmarszczki na czole, chcemy się ich pozbyć jak najprędzej. Na pierwszy ogień idą metody domowe. Jest ich sporo i wbrew pozorom są dosyć skuteczne. Warto o nich pamiętać jeszcze nawet zanim zmarszczki staną się widoczne.

zmarszczki-czolo

Sposobem na gładkie czoło jest oczywiście odpowiednie nawilżenie. Świetnym sposobem na nawilżenie cery jest stosowanie olejów naturalnych. Są one bogate w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli witaminę A oraz E, zwane witaminami młodości. Oleje doskonale nadają się do wykonywania masażu twarzy, który przyśpiesza krążenie i dodatkowo uelastycznia cerę.

Ważną witaminą młodości jest również witamina C. Warto ją suplementować. Może dowiesz się, jakie są najlepsze suplementy dla kobiet? Witaminy oraz pierwiastki powinny być dostarczane również z pożywieniem. Warto zwrócić uwagę na podaż cynku, selenu, miedzi.

Ważna jest również naturalna siarka, która pomaga zachować gładką skórę, wzmacniając jej strukturę, pomaga również zachować zdrowe włosy i paznokcie.

Odpowiedni krem na zmarszczki na czole!

Młode osoby po dwudziestym roku życia powinny już dobrać dobry krem nawilżający. Warto wykorzystywać na przykład hydro kremy w postaci lekkiego żelu. Pozwalają one na zatrzymanie wody w skórze na dłużej. W połączeniu z wypijaniem dużej ilości wody sprawią, że skóra będzie napięta i gładka.

Wspomoże w tym również kwas hialuronowy. Gdy zaniedbano pielęgnację w młodym wieku, już koło trzydziestki pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby je zlikwidować, konieczny jest dobry krem przeciwzmarszczkowy.

zmarszczki-w-okolicy-czola

Powinien on być bogaty w antyoksydanty pochodzenia naturalnego, najczęściej z roślin i ziół. Ponadto powinien zatrzymywać wodę w skórze, być bogaty w koenzym Q10. Jeśli często przebywamy na zewnątrz, ważny jest filtr UV o odpowiednio dobranej sile. Nie powinien być zbyt słaby, ani zbyt silny.

Złuszczanie naskórka

Jeśli chcemy, by zmarszczki były mniej widoczne, ważne jest regularne wykonywanie peelingu. Zgrubiała, twarda skóra podkreśla zmarszczki i czyni je głębszymi. Podobne działanie ma nadmierna opalenizna.

Cennym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych jest retinol, forma witaminy A. Jest to silny antyoksydant, nawilżający i pozwalający pozbyć się martwego naskórka. Będą w tym pomocne również hydroksykwasy, które również doskonale wspomagają złuszczanie naskórka i utrzymują skórę gładszą.

Zabiegi na gładką skórę

Profilaktyka zmarszczek i zdrowy tryb życia potrafią znacząco zmniejszyć problem lub całkowicie się go pozbyć. Wiele zależy od tego jak głębokie były zmarszczki w pierwszej kolejności. Jednak często zamiany są na tyle nieodwracalne, że wszystkie domowe i pośrednie sposoby nie dają rady nad nimi zapanować.

zabieg-na-zmarszczki-na-czole

Wówczas jedynym trwałym rozwiązaniem jest zabieg. Istnieją dwa rodzaje zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jedne z nich są profilaktyczne i zapobiegają zmarszczkom, drugie są w stanie je wypełnić i tym samym usunąć.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Przykładem zabiegów z pierwszej grupy jest mezoterapia bezigłowa czy krótko igłowa. Stosując te metody, znacząco wzmocnisz skórę, przez co powstawanie zmarszczek jest znacznie opóźnione.

Są to witaminy, retinol, antyoksydanty, kolagen, elastyna, a nawet takie składniki jak złoto. Bardzo wyraźne zmarszczki w wysokim stopniu rozwoju nadają się do zabiegów medycyny estetycznej, czyli wypełnień za pomocą botoksu, kwasu hialuronowego.

Pomocna jest również mezoterapia igłowa, która pozwala na wprowadzenie pod skórę w sposób precyzyjny wypełnienia.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!