Liczba gabinetów medycyny estetycznej w Polsce rośnie każdego dnia. Dostęp do specjalistów i świadczonych przez nich usług staje się łatwiejszy, co bezpośrednio przekłada się na wzrost ich popularności.

Co sprawia, że coraz chętniej korzystamy z tego rodzaju zabiegów? Czy chodzi wyłącznie o wygląd i podobanie się innym? A może sprawa jest bardziej skomplikowana?

Wszyscy chcemy być piękni

Nie da się ukryć, że najważniejszym powodem, dla którego decydujemy się na wizytę w klinice urody, jest pragnienie poprawienia własnego wyglądu. Może ono wynikać z różnych pobudek: chęci podobania się sobie lub innym czy kompleksów związanych z konkretną częścią ciała.

Koniecznie sprawdź:

Dążenie do upiększenia własnego ciała może wydawać się dość powierzchowne, jednak i to ma swoje całkiem dobre uzasadnienie. Biologia bowiem nie kłamie, a według niej – bycie atrakcyjnym jest korzystne z perspektywy doboru płciowego.

Czy to oznacza, że bycie pięknym sprowadza się wyłącznie do biologicznych aspektów życia? Bynajmniej! Powodów, by odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, jest zdecydowanie więcej.

gabinetmedycynyestetycznej-nietylkoswiatyniaciala2

Oferta współczesnych gabinetów medycyny estetycznej

Propozycja większości salonów urody łączy w sobie ofertę różnych dziedzin: medycyny estetycznej, kosmetologii i dermatologii, natomiast w niektórych przypadkach w grę wchodzą także usługi chirurgii plastycznej.

Oznacza to, że w gabinecie można poddać się wielu różnym zabiegom, które pozwolą zadbać o każdy fragment ciała: twarz, szyję, tułów, nogi, ręce, pośladki czy okolice intymne.

Wśród przykładowych procedur, którym można poddać się w ramach wizyty w klinice medycyny estetycznej DrMarcinNowak.pl, można wymienić:

  • lipoliza,
  • mezoterapię,
  • powiększanie i modelowanie ust,
  • zamykanie naczynek,
  • depilacja laserowa,
  • leczenie przebarwień oraz blizn,
  • leczenie łysienia,
  • usuwanie cellulitu.

Na powyższym lista się oczywiście nie kończy – powyższe zabiegi należą do najpopularniejszych i można się im poddać w niemal każdym gabinecie.

Wygląd jest ważny, ale…

… nie mniej ważna jest także nasza kondycja psychiczna. To ona w gruncie rzeczy odpowiada za to, jak czujemy się sami ze sobą i jak widzą nas inni. A nie da się ukryć, że wygląd ma niemały wpływ na poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Jeśli nasza samoocena jest niska – czy wręcz negatywna – narażamy się na ryzyko izolacji społecznej, wycofania czy nawet depresji. Jeśli poddanie się jakiemukolwiek zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej ma temu zapobiec – jak najbardziej warto to zrobić.

Nie można także zapominać o osobach, dla których natura okazała się niezbyt hojna, a los mało litościwy – w niektórych przypadkach procedury dostępne w klinikach urody są jedynym sposobem na ponowne czerpanie przyjemności z życia.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.