Liczba gabinetów medycyny estetycznej w Polsce rośnie każdego dnia. Dostęp do specjalistów i świadczonych przez nich usług staje się łatwiejszy, co bezpośrednio przekłada się na wzrost ich popularności.

Co sprawia, że coraz chętniej korzystamy z tego rodzaju zabiegów? Czy chodzi wyłącznie o wygląd i podobanie się innym? A może sprawa jest bardziej skomplikowana?

Wszyscy chcemy być piękni

Nie da się ukryć, że najważniejszym powodem, dla którego decydujemy się na wizytę w klinice urody, jest pragnienie poprawienia własnego wyglądu. Może ono wynikać z różnych pobudek: chęci podobania się sobie lub innym czy kompleksów związanych z konkretną częścią ciała.

Koniecznie sprawdź:

Dążenie do upiększenia własnego ciała może wydawać się dość powierzchowne, jednak i to ma swoje całkiem dobre uzasadnienie. Biologia bowiem nie kłamie, a według niej – bycie atrakcyjnym jest korzystne z perspektywy doboru płciowego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Idealne lakiery na jesienną pogodę, które pomogą utrzymać fryzurę

Czy to oznacza, że bycie pięknym sprowadza się wyłącznie do biologicznych aspektów życia? Bynajmniej! Powodów, by odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, jest zdecydowanie więcej.

gabinetmedycynyestetycznej-nietylkoswiatyniaciala2

Oferta współczesnych gabinetów medycyny estetycznej

Propozycja większości salonów urody łączy w sobie ofertę różnych dziedzin: medycyny estetycznej, kosmetologii i dermatologii, natomiast w niektórych przypadkach w grę wchodzą także usługi chirurgii plastycznej.

Oznacza to, że w gabinecie można poddać się wielu różnym zabiegom, które pozwolą zadbać o każdy fragment ciała: twarz, szyję, tułów, nogi, ręce, pośladki czy okolice intymne.

Wśród przykładowych procedur, którym można poddać się w ramach wizyty w klinice medycyny estetycznej DrMarcinNowak.pl, można wymienić:

  • lipoliza,
  • mezoterapię,
  • powiększanie i modelowanie ust,
  • zamykanie naczynek,
  • depilacja laserowa,
  • leczenie przebarwień oraz blizn,
  • leczenie łysienia,
  • usuwanie cellulitu.

Na powyższym lista się oczywiście nie kończy – powyższe zabiegi należą do najpopularniejszych i można się im poddać w niemal każdym gabinecie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ginekologia estetyczna – czy zyska kredyt zaufania Polek?

Wygląd jest ważny, ale…

… nie mniej ważna jest także nasza kondycja psychiczna. To ona w gruncie rzeczy odpowiada za to, jak czujemy się sami ze sobą i jak widzą nas inni. A nie da się ukryć, że wygląd ma niemały wpływ na poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Jeśli nasza samoocena jest niska – czy wręcz negatywna – narażamy się na ryzyko izolacji społecznej, wycofania czy nawet depresji. Jeśli poddanie się jakiemukolwiek zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej ma temu zapobiec – jak najbardziej warto to zrobić.

Nie można także zapominać o osobach, dla których natura okazała się niezbyt hojna, a los mało litościwy – w niektórych przypadkach procedury dostępne w klinikach urody są jedynym sposobem na ponowne czerpanie przyjemności z życia.

1 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.