Zanieczyszczenia, smog, klimatyzacja – w mieście na naszą skórę czyha więcej zasadzek niż gdziekolwiek indziej. Narażona na szkodliwe zjawiska, zasługuje na inną, głębszą pielęgnację. Jak zatroszczyć się o cerę w wielkim mieście? Podpowiadamy!

Smog i klimatyzacja

Życie w metropolii rządzi się swoimi prawami. Zwykle jest zabiegane, szybkie, stresujące. Nie mamy czasu na odpoczynek, nie mówiąc już o dogłębnej trosce o skórę. A ta, podobnie jak cały organizm, cierpi.

Szkodzi jej smog, przemęczenie, stres, klimatyzacja. Wszystko to, z czym stykamy się na co dzień. Nic dziwnego, że po całych dniach takiego funkcjonowania nasza buzia jest szara i zmęczona.

Na szczęście jest kilka metod na to, by uchronić się przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Istnieje kilka składników, które znacznie ułatwią powrót do zdrowia i pięknego wyglądu.

Aktywny węgiel i ziemia okrzemkowa działają niczym magnes na zanieczyszczenia ze smogu i martwe komórki naskórka. Oczyszczają i nie wypłukują naturalnych lipidów.

Przydatnym składnikiem antysmogowej pielęgnacji jest również sól morska, która powinna być podstawą jesienno-zimowych peelingów. Barierę ochronną cery z kolei wzmocnią algi. Ale nie tylko. Dodatkowo głęboko nawilżą i będą stymulowały krążenie krwi w organizmie.

Pełen detoks

Rynek kosmetyczny na szczęście nadąża za potrzebami współczesnych konsumentów. Poszczególne marki tworzą dziś kosmetyki dopasowane do wymagań twarzy wystawionej na nieustanne działanie niszczycielskich czynników.

Mincer Pharma stworzyła serię produktów oczyszczających, których – oparte na węglu i ziemi okrzemkowej – formuły świetnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji.

Seria Oxygen Detox przeznaczona jest do skóry narażonej na zanieczyszczenia i smog, przed lub po intensywnej ekspozycji słonecznej, w okresach silnego stresu i osłabienia, narażenia na długotrwały wpływ klimatyzacji czy urządzeń elektrycznych.

Czyli, krótko mówiąc, w codziennym życiu każdego pracującego w dużym mieście człowieka. Kosmetyki pozwolą uniknąć szarej i zmęczonej cery i odzyskać zdrowy blask wypoczętej twarzy. Produkty Mincer Pharma to klucz do zdrowia.

Piękno na talerzu

Ale życie w mieście wymusza nie tylko stosowanie wysokiej jakości kosmetyków, ale również bardziej holistyczne podejście do dbania o swój organizm. Bo o skórę możemy się troszczyć także od wewnątrz. Pierwszym krokiem do tego jest picie dużej ilości wody. Codziennie powinniśmy jej spożywać minimum dwa litry.

Jedzenie odpowiednich produktów zwiększy odporność i pozwoli zapanować nad hormonami, które są bardzo częstym powodem problemów z niedoskonałościami. Witaminy, minerały, antyoksydanty.

To powinno codziennie lądować na naszych talerzach. Należy wykluczyć cukry proste, jedzenie wysokoprzetworzone, soję i produkty na jej bazie. Dobrze także unikać nadmiaru niezdrowego tłuszczu.

Zamiast nich w naszym menu umieszczamy owoce leśne, czyli prawdziwe bomby antyoksydacyjne, kurkumę działającą przeciwzapalnie (świetna także w maseczkach), a batoniki zastępujemy zdrowymi przekąskami – orzechami włoskimi i migdałami. Oto najlepszy przepis na piękny, zdrowy wygląd!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.