Dziś opowiem, jak toksyny wpływają na organizm ludzki. Codziennie jesteśmy narażeni na działanie toksyn pochodzących z jedzenia, wody, powietrza, a nawet czyhających w naszych domach, samochodach i ubraniach.

Zdrowy organizm radzi sobie z usuwaniem toksyn, bywa jednak i tak, że jest ich zbyt dużo. Wtedy ten stan odbija się na urodzie.

Przy okazji zobacz nasze rankingi:

Toksyny powodują problemy skórne!

Pierwszymi z objawów, iż poziom toksyn w organizmie wzrasta, jest pojawianie się trądziku i atopowego zapalenia skóry. Wielu uważa, że występowanie tych zmian jest dobre dla naszego organizmu, ponieważ oznacza to, że dobrze radzi sobie z usuwaniem toksyn.

problemy-skorne-przez-toksyny
Problemy skórne

Występowanie trądziku nie zawsze wiąże się, a na pewno nie tylko z toksynami, na przykład jedzeniem przetworzonej żywności. Wynika także z problemów hormonalnych i innych przyczyn jak nieodpowiednia higiena. Eliminując jednak to, co nie służy z diety, możemy w znacznym stopniu poprawić stan skóry.

Atopowe zapalenie skóry jest związane zaburzoną pracą wątroby. Osoby z atopowym zapaleniem cierpią na problemy z tym narządem, który nie jest w stanie poradzić sobie z nadmierną ilością toksyn.

Toksyny powodują szybkie starzenie się

Nadmierne oddziaływanie toksyn sprawia, że pierwsze zmarszczki pojawiają się już przed trzydziestką i zostają do końca życia. Największy swój udział mają w tym metale ciężkie. Najwięcej znajduje się ich w powietrzu w okresie grzewczym, kiedy miast spowite są przez smog.

starzenie-sie.jpg
Szybsze starzenie się…

W mniejszym stopniu pierwiastki takie jak kadm, rtęć czy ołów dostarczane są do organizmu poprzez spaliny samochodowe i palenie papierosów. Wszystko to powoduje, że starzenie organizmu postępuje o wiele szybciej niż w normalnym, czystym środowisku.

Nie dotyczy to tylko stanu skóry, która się marszczy, ale również stanu narządów wewnętrznych, mięśni i kości. Wielu stosunkowo młodych ludzi ma organy, których wiek biologiczny wskazuje na o wiele bardziej zaawansowany wiek.

Toksyny pogarszają stan włosów

Gdy podaż toksyn w naszym życiu jest nadmierna, oddziałuje to na włosy. Badając jeden włos, da się prześledzić etapy, przez jakie przechodził dany człowiek, a także jak wyglądała jego dieta. Również we włosach gromadzi się informacja o toksynach, które znajdziemy w organizmie.

Zbadamy na przykład poziom metali ciężkich. Włosy osłabione toksynami są matowe, łamliwe. Co istotne zaczynają wypadać, czasami nawet setkami.

Wypadnięcie od pięćdziesięciu do stu włosów dziennie nie jest niczym dziwnym, problemy zaczynają się, gdy tracimy ich znacznie więcej. Pomimo tego, że włosy są suche, to paradoksalnie przy skórze głowy bardziej się przetłuszczają.

Podkrążone oczy, bladość, zmęczony wygląd

Chociaż ilość snu jest wystarczająca, to i tak ciągle borykamy się z podkrążonymi oczami. Sińców i worków pod oczami nie da się zamaskować ani wyeliminować żadnymi sposobami, a w dodatku mocno postarzają. To objaw wielu chorób, a także sygnał ze strony układu pokarmowego, że w organizmie zalega zbyt duża ilość toksyn.

Nadmierny wzrost wagi, trudności w chudnięciu

Toksyny są przyczyną tego, że nadmiernie przybieramy na wadze. Gromadzą się one w tkance tłuszczowej i pogarszają wygląd. Doprowadzają do powstawania cellulitu oraz kiepskiego krążenia krwi pod skórą, co skutkuje nieestetycznymi zasinieniami.

nieswiezy-oddech
Nieświeży oddech przez toksyny w organizmie!

Toksyny wydzielają się również w wyniku spożywania pokarmów, które nie służą ludziom. Najbardziej toksyczne są takie produkty jak biała mąka rafinowana, cukier rafinowany, mleko i produkty mleczne. Organizm nie radzi sobie z ich trawieniem, wobec czego odkłada je w postaci tłuszczu.

Zmiana diety nie od razu powoduje również chudnięcie. Metabolizm jest spowolniony poprzez dużą podaż toksycznych dla organizmu składników pożywienia, koniecznie wypróbuj te metody na podkręcenie metabolizmu! Problemem jest również nadmiar wody, który zalega w organizmie.

Częściej cierpią na tą przypadłość kobiety, których gospodarka hormonalna jest rozchwiana poprzez nadmierne przyjmowanie toksyn. Wskazówka wagi spada dopiero gdy poziom wody w organizmie opada.

Kiepski stan jamy ustnej

Toksyny w organizmie mają także wpływ na florę bakteryjną ust. Zdominowana ona zostaje przez bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach z ust. Powstaje również problem z próchnicą. Bakterie z jamy ustnej wędrują po całym organizmie, powodując zakażenia w ważnych narządach.

Przyczyna kiepskiego zapachu z ust nie tkwi tylko w samej jamie ustnej, ale w całym układzie pokarmowym, gdzie zalegają resztki niestrawionego pokarmu.

Jelita z powodu zachwiania równowagi bakteryjnej mają problemy z radzeniem sobie z usuwaniem nadmiaru toksyn, przez co wracają one do krwiobiegu. Powoduje to kiepski zapach całego ciała.

Powtarzające się grzybice

grzybica-stop-i-paznokci

Grzybica na przykład palców i paznokci stóp z pewnością nie dodaje urody. Wiele kobiet cierpi również na nawracające grzybice narządów płciowych. Pojawiają się również opryszczka, czy choroby jamy ustnej, zmiany w niej powstające, takie jak owrzodzenia, afty, paradontoza. Zobacz jakie zioła stosować na grzybicę!

Przyczyną powstawania tych zmian są toksyny powstałe w wyniku nieodpowiedniej diety, a także z powodu spożycia nadmiernej ilości cukru. Grzyby lubią słodkie środowisko, a jedzenie dużej ilości słodyczy sprzyja temu. Wzrasta również zakwaszenie organizmu, a wraz z nim większe wydzielanie się toksyn.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

2 KOMENTARZE

  1. Z tymi toksynami to niestety najszczersza prawda. Mi od razu wychodzą pryszcze jak tylko zjem jakieś niezdrowe jedzenie :( Ale zwykle wtedy piję sobie mięte, bo dobrze pomaga w trawieniu i szybko oczyszcza organizm z tych toksyn. Dobre są takie zioła z Herbapolu Lublin, do kupienia w każdej aptece. A to jedyne takie zioła, którą są lekiem.

  2. u mnie to nie tylko po cerze widać było, ale też ciągle zmęczona byłam, kiepsko spać zaczęłam i miałam problemy z jelitami. To się wszystko poprawiło, jak zaczęłam regularnie brać kapsułki herbaya z chlorellą, która skutecznie usuwa toksyny z organizmu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.