Choć go nie widać, stwarza poważne zagrożenie. Mowa o elektrosmogu, czyli promieniowaniu elektromagnetycznym wytwarzanym przez urządzenia elektryczne, takie jak monitory, drukarki, modemy oraz wiele innych.

Dlaczego smog elektroniczny szkodzi?

elektroniczny-smog

Fale elektromagnetyczne przenikają całą naszą rzeczywistość, jesteśmy

pod stałym ich wpływem, a nawet sami je produkujemy poprzez aktywność naszych mózgów oraz serca. Jednak fale pochodzące z urządzeń elektrycznych mają działanie szkodzące dla naturalnych rytmów naszego organizmu.

Zakłócają one procesy życiowe oraz nasze naturalne pole elektromagnetyczne. Ponadto wpływają na liczbę jonów dodatnich w pomieszczeniach.

Są one przyczyną złego samopoczucia, bólu głowy, a nawet mdłości, rozdrażnienia, osłabienia. Umieszczenie zbyt dużej ilości sprzętów elektronicznych w sypialni skutkuje zaburzeniami snu.

Trwają badania nad szkodliwością fal wytwarzanych przez sprzęt elektroniczny, lecz już samo to, że powodują gorsze samopoczucie nie jest pozytywnym zjawiskiem. A z pewnością każdy, kto dłużej pracował przy komputerze lub w biurze, doświadczył tych zależności.

Jak się chronić przed smogiem elektronicznym?

Smog w tej chwili przenika nas właściwie wszędzie. Nawet jeśli sami zrezygnujemy z używania urządzeń elektronicznych, to i tak sąsiedzi będą korzystać z laptopów, telefonów komórkowych i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Ochroną przed smogiem elektronicznym jest jednak na przykład folia aluminiowa. Łatwo to zauważyć przy próbie rozmowy przez telefon blisko sufitów, w których znajduje się folia lub w centrum handlowym, gdzie jest dużo tego materiału.

Powstają zakłócenia. Na rynku dostępne są specjalne folie aluminiowe, chroniące przed dostawaniem się fal z zewnątrz, poprzez okna i inne miejsca w domu czy mieszkaniu. Dodatkowo dobrze jest wyrzucić z sypialni i z domu nadmiar sprzętów elektronicznych i ograniczyć je do niezbędnego minimum. Szczególnie jeśli cierpisz na bezsenność!

Nie służą również zbyt długie rozmowy przez telefon. Warto więcej czasu spędzać w miejscach wolnych od smogu, na przykład w lasach w mniejszych miejscowościach.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Ja właśnie pracuję dużo przy komputerze, w ogóle prąd emituje nie przystępną dla nas częstotliwość, Warto to jakoś rekompensować, dużo chodzę na spacery a ostatnio kupiłem nawet odpromiennik specjalny do komputera. Creatos bio info 4.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.