Powszechnie wiadomo, że nadmierne spożywanie słodyczy źle wpływa na nasze zdrowie. Cukier zawarty w słodyczach znacznie przyczynia się do zwiększenia wagi, a nawet otyłości. Jednak naukowcy udowodnili, że zbyt wysoka ilość spożywanego cukru wpływa również na urodę.

Jak cukier wpływa na urodę?

Czym jest glikacja białek?

Jest to proces, w którym cukry łączą się z wolnymi grupami białek aminowych, zwiększając tym ryzyko powstania poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak nefropatia, polineuropatia oraz wystąpienia chorób takich jak miażdżyca naczyń tętniczych mózgu, serca i nerek.

glikacja-slodycze-a-zdrowie

Podczas glikacji produkują się wodne rodniki i inne produkty, które negatywnie przyczyniają się do procesu metabolizmu.

Nicholas Perricone- dermatolog z Nowego Jorku ostrzega, że spożywanie pokarmów bogatych w cukier, o znacznym poziomie glikemicznym jest również szkodliwe dla naszej urody, negatywnie wpływając na wygląd i zdrowie skóry i włosów.

Zjawisko glikacji, poprzez produkcję wodnych rodników, przyczynia się do utracenia elastyczności skóry, powodując szybsze pojawienie się zmarszczek.

Żywność mającą w swoim składzie znaczną ilość cukru, prowadzi do zaburzeń aktywności hormonów, wskutek czego nasz organizm wytwarza wysoką ilość sebum, powodującego przetłuszczenie skóry oraz osłabienie mieszków włosowych, w związku z czym możemy zauważyć nadmierne wypadanie włosów.

Najlepszym sposobem na zapobieganie temu procesowi jest całkowita zmiana diety oraz stosowanie kosmetyków przeznaczonych do zatrzymania procesu glikacji poprzez produkowanie glukozy-kolagenu.

Zmiana diety o 180 stopni

Proces glikacji jest spowodowany wysoką spożywalnością produktów z dużą zawartością cukru. Warto jednak wiedzieć, że żywność pełnoziarnista, owoce i warzywa także przyczyniają się do pracy tego procesu organicznego.

Istnieją produkty, które szybko przekształcają się w cukry szkodzące naszemu zdrowiu, powodujące wystąpienie stanu zapalnego np. mąka i oczywiście cukier.

Warto więc w dużym stopniu ograniczyć spożywanie produktów o dużej zawartości cukru w swym składzie i zastąpić je żywnością bogatą w białko np. ryby, mięso drobiowe. Zamiast tłuszczów zwierzęcych, zaleca się spożywanie zdrowych tłuszczów zawartych w rybach np. łososiu, orzechach i najróżniejszych nasionach np. słonecznikowych.

Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, usuwające wodne rodniki, wspomaga trawienie i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego niezwykle ważne jest regularne jej picie.

Kosmetyki niezbędne w walce z glikacją

Oprócz zmiany diety, niezwykle ważne jest stosowanie kosmetyków, które istotnie przyczyniają się do zapobieganiu procesowi glikacji i usuwaniu objawów związanych z nim.

Takie produkty do pielęgnacji zawierają najróżniejsze składniki, które przeciwdziałają starzeniu się komórek i likwidują ryzyko szybszego powstawania zmarszczek na ciele.

Kosmetyki tej kategorii mają właściwości nawilżające, ujędrniające, co skutkuje zwiększeniem elastyczności naszej skóry i poprawieniem jej wyglądu.

Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków sprzyjających walce z glikacją, które w swoim składzie zawierają kofeinę oraz niezwykle ważny kwas alfa- liponowy, opóźniający procesy starzenia się skóry.

Na uwagę zasługują również kremy pielęgnacyjne z wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które są świetnym antyoksydantem, chroniącym organizm przed powstawaniem wodnych rodników i stanów zapalnych.

Pamiętaj, że stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych powinnaś rozpocząć stosunkowo wcześnie. Jak sama nazwa wskazuje, nie są to produkty, które usuną zmarszczki z twojej skóry tylko takie, które skutecznie zapobiegają ich powstawaniu.

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com