Siłownie i kluby fitness to popularne miejsca, bywa, że otwarte nawet przez całą dobę, dla udogodnienia. Jednak stwarza to takie problemy jak czystość pomieszczeń oraz konieczność dbania o higienę osobistą.

Każdy powinien zachować higienę

Co z tego, że pani z mopem co jakiś czas przejedzie po podłodze? Jest to dalekie od zachowania higieny. Podczas ćwiczeń intensywnie pocimy się, a pot osiada na maszynach, gdzie odbywają się ćwiczenia.

jak-dbac-o-higiene-na-silowni

Wyobraźmy sobie, że poprzednia osoba nie posprzątała po sobie, potem przyszła następna i następna… lepiej nie myśleć co się tam w tej chwili znajduje! Dlatego to każdego osobista odpowiedzialność, by wytrzeć maszynę na której się ćwiczyło.

Wielu ćwiczących nosi ze sobą specjalne aerozole antybakteryjne, którymi można łatwo i szybko zdezynfekować maszynę.

Ważne jest, by mieć ze sobą dwa ręczniki, jeden do wytarcia się, drugi do położenia na sprzęcie, by nie mieć bezpośredniego kontaktu z jego powierzchnią.

W zakamarkach wciąż żyją tysiące bakterii! Ważne jest również by w takich miejscach mieć swój własny sprzęt do ćwiczeń, czyli przynieść ze sobą własną matę, nawet jeśli na miejscu znajdują się zapasowe.

W czasie ćwiczeń lepiej unikać dotykania twarzy rękoma, szczególnie w okolicach nosa, ust, oczu. Po ćwiczeniach koniecznie trzeba wziąć kąpiel w wannie lub szybki prysznic.

Na co zwrócić uwagę?

Nawet na pierwszy rzut oka czyste miejsce wcale nie musi takie być! Przecież zarazków nie widać gołym okiem. Dobre kluby fitness powinny bezwzględnie posiadać czyste szafki, w których osoby będą mogły zostawić swoje rzeczy i zamknąć je na klucz. W klubie koniecznością są również łazienki.

Do nich, niezależnie od tego, jak czyste się wydają, nie wolno wchodzić bez odpowiedniego obuwia, czyli specjalnie wybranych do tego celu klapek. Jedną z rzeczy, na którą niewielu zwraca uwagę jest odpowiedni system wentylacyjny.

W pomieszczeniach takich jak siłownie, kluby fitness jest wilgotniej niż w innych miejscach. Tworzenie się grzyba na ścianie lub na suficie całkowicie dyskwalifikuje dany lokal.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl