Kąpiel w wannie to przyjemność, ale również metoda na leczenie różnych dolegliwości, a także chwila dla urody. Zobacz co dobrego może Ci dać taka kąpiel…

Kąpiel w wannie dla zdrowia

Najczęstszymi dolegliwościami, z jakimi spotykają się osoby trenujące jakiś sport są kontuzje mięśni i stawów. Powszechne wśród wszystkich są bóle głowy lub pleców. Na takie dolegliwości ciepła kąpiel jest wskazana. Powinna to być kąpiel w wodzie o temperaturze powyżej temperatury ciała, lecz nie nazbyt gorąca.

kąpiel-w-wannie

Dla bólów pleców, spowodowanych na przykład chorymi nerkami, dobre są kąpiele ziołowe w trawie owsianej. Mięśnie już w cieple odpoczywają i leczą się, a jeśli dodamy do tego odpowiednie substancje lecznicze, to efekt będzie jeszcze lepszy.

Kąpiele solankowe?!

Na ból mięśni i stawów skutkują kąpiele solankowe, przy wykorzystaniu pełnowartościowej soli kamiennej. Może pochodzić na przykład z Bochni lub Wieliczki, wykorzystać można również sól himalajską lub z morza Martwego. Doskonale złagodzi ona dolegliwości bólowe, pomoże odprężyć się kończynom. Kąpiele w soli są idealne dla usunięcie toksyn. Kąpiel to również idealna pora na aromaterapię.

W jakich ziołach się kąpać?

W czasie kąpieli organem, który skorzystać może najwięcej w pierwszej kolejności, jest oczywiście skóra. Jej kondycja zaś mówi wszystkim o zdrowiu właściciela. Kąpiele solankowe oraz z użyciem naturalnych ziół doskonale wygładzają naskórek.

Niekiedy brzydkie zmiany trądzikowe i łuszczyca, czy inne choroby, pojawiają się na skórze pleców, lub w okolicy pośladków. Kąpiel w wannie to idealna okazja, by je leczyć. Sól z Morza Martwego ma właściwości zmiękczające skórę. Zmiękczony naskórek sam odrywa się od skóry, odsłaniając zdrową warstwę.

Macierzanka i rozmaryn

Macierzanka, rozmaryn, są skuteczne dla ujędrnienia skóry, to kąpiele odmładzające na całe ciało. Skrzyp i kasztanowiec przyśpieszają przemianę materii, dzięki czemu są pomocne osobom cierpiącym na nadwagę. Kąpiele w takich ziołach jak żywokost, nagietek, rumianek oraz skrzyp, to zioła które mogą również pomóc osobom zmagającym się z problemami z krążeniem, cierpiącym na żylaki.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl