Każda kobieta ma nieco inną figurę, chociaż rozróżnia się cztery główne typy budowy kobiecego ciała. Większość z nas ma figurę najbardziej zbliżoną do jednego z tych typów.

Zmorą wielu kobiet jest dobranie ładnej, pasującej sukienki. Problem mają nie tylko panie z nieco większą liczbą kilogramów, ale również te szczupłe i wysokie. Ale wszystkie mogą wyglądać pięknie, jeśli zastosują się do ważnych zasad.

Figura klepsydry

Klepsydra to typ figury, który jest uważany za najbardziej pożądany przez kobiety. Ten typ charakteryzuje się równymi proporcjami, pełnym biustem, zaokrąglonymi biodrami i wyraźnym wcięciem w talii. Wydawałoby się, że najłatwiej będzie tutaj dobrać odpowiednią sukienkę, jednak nie zawsze tak jest.

figura-klepsydry

Często sukienki są dopasowane w jednym miejscu, ale zbyt ciasne w drugim. Oprócz odpowiedniego rozmiaru przy wyborze sukienki do tego typu figury.

Sukienka powinna być dopasowana, aby wyeksponować kształty. Może być rozkloszowana do dołu, ale góra powinna zawsze być dopasowana. Właśnie dopasowana góra sukienki jest tu kluczowa.

Biust nie może być nadmiernie ściśnięty, ważny jest rodzaj dekoltu. Najlepszym rozwiązaniem dla pani o figurze klepsydry jest dekolt w serek.

Kobiety, które mają duży biust, powinny być ostrożne z wyborem okrągłego dekoltu, ponieważ może on dodawać im zbędnych kilogramów. Świetnym uzupełnieniem stroju są oczywiście obcasy, nawet dosyć wysokie. Klepsydra powinna pamiętać o prawidłowej postawie ciała – wyprostowanych plecach.

Figura gruszki

figura-gruszki

Ten typ figury jest nieco podobny do klepsydry, z tym że zmienione są proporcje. Kobiety w typie budowy gruszki mają ładnie zarysowane biodra, dosyć spore pośladki i szczupłe łydki, jednak ich biust jest w małym lub średnim rozmiarze oraz dosyć drobne ramiona.

Z powodu tych dysproporcji ważne jest takie dobranie garderoby, aby je zrównoważyć.

Odpowiednia sukienka sprawia, że optycznie wiele gruszek wygląda na klepsydry. Dlatego nie bójmy się dodać sobie czegoś w górnej części sukienki. Gruszki z małym biustem nie powinny obawiać się zdobień na jego wysokości, nawet dosyć sporych, na przykład kokard.

Dla odważniejszych kobiet ciekawym rozwiązaniem jest dekolt, nawet dosyć spory.

Możemy również poszaleć z kolorem, wzorami, fakturą materiału. Jednak jednocześnie ważną zasadą jest dopasowanie odpowiedniego dołu. Ważne jest także wyeksponowanie wcięcia w talii. Sukienka może być dopasowana lub rozkloszowana. Wtedy ukryjemy zbyt szerokie biodra.

Jej długość powinna sięgać kolan, ponieważ kobiety o typie budowy gruszki mają zgrabniejsze łydki niż uda. Całości dopełnić powinny buty na wysokim obcasie.

Figura jabłka

figura-jablko

Kobiety w typie figury jabłka często narzekają, że czują się dosyć masywnie i mało kobieco. Mają najczęściej dość dużo ciała na brzuchu, obfity brzuch. Nogi mogą być szczupłe, ale górna część ciała jest okrągła.

W tym wypadku warto, wybierając sukienkę, warto zwracać uwagę na marszczenia. One potrafią optycznie wiele zmienić, nadać odpowiedni kształt ciału tam, gdzie powinno ono mieć kształty – w tym wypadku sprawiają, że talia jest lżejsza i lepiej zarysowana.

Ciekawym rozwiązaniem, wzmacniającym ten efekt, jest zastosowanie gorsetu lub bielizny wyszczuplającej. Sukienka powinna rozszerzać się w dół, ale nie powinna być długa do samej ziemi. Jeśli możemy pochwalić się ładnymi łydkami, to powinny być odsłonięte.

Sukienki powinny być zwiewne, lekkie, ale nie nazbyt dopasowane, ponieważ to tylko pogłębia wady figury. Ramiona powinny być zakryte. Ciekawym pomysłem są opadające, rozszerzające się do dołu rękawy.

Kobieta o typie budowy jabłko powinna eksponować biust. Tuż pod nim możemy zadbać o wyraźnie odcięcie dolnej połowy ciała od górnej. Efekt ten możemy uzyskać poprzez wybranie kreacji ze wstążką w tym miejscu, lub wszytym paseczkiem z innego materiału, ewentualnie z jakimś wzorem.

Figura kolumna

Nie zawsze kobiety, które są szczupłe, mają co na siebie włożyć. Idealnym przykładem jest kobieta tyczka, inaczej kobieta tuba. Jest to typ reprezentowany przez panie, które są wysokie, szczupłe, bez krągłości, a przy tym drobne. Czasami mają problem z dobraniem odpowiedniego stroju ze względu na swój dość duży wzrost i brak krągłości.

figura-kolumna

W tym wypadku ważne jest zabudowanie sylwetki. Kobiety o drobnej budowie ciała nie powinny obawiać się, że przesadzą. To dla ich zostały stworzone ozdoby, koronki, tiule. Nie należy także obawiać się wzorów, zarówno drobnych, jak i większych.

Oprócz tego ważny jest dobór sukienki, która wykreuje kształty. Wybierajmy zatem kroje ze wcięciem w talii. Sukienki dla kobiet tyczek powinny być dopasowane, tak, aby uwydatnić kobiece cechy.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie bufiastych lub szerokich rękawów. Ważne, aby pamiętać, że reszta stroju musi być dopasowana. Kobiety kolumny najczęściej mają długie, szczupłe i zgrabne nogi.

Powinny je eksponować. Dla tego typu figury jak do żadnego innego świetnie pasują sukienki i spódniczki mini. Świetnym pomysłem na ważne wyjście jest mała czarna. Wysokie i szczupłe kobiety kolumny powinny być ostrożne z doborem butów.

Nie zawsze pasują szpilki, szczególnie jeśli kobieta jest wysoka. Powinna wówczas wybrać coś na średnim obcasie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

2 KOMENTARZE

  1. Modne sukienki można dostać w fajnym sklepie lagres.pl mają rozmiary od S-XXL

  2. Ja jestem dość puszysta kobieta w typie jabłka. Żeby zakryć brzuszek często nosze tuniki i sukienki, które nie są zbytnio obcisłe. Idealne znajduje na maximomoda.pl ponieważ tylko tam mogę znaleźć modne ubrania w dużych rozmiarach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.