Kremy liftingujące stają się w pewnym momencie życia podstawowym wyposażeniem kosmetyczki wielu kobiet. To kosmetyki, których używa się nie tylko po to, by poprawić stan skóry dojrzałej, ale także, by już w młodszym wieku zapobiegać jej wiotczeniu.

Lift, z języka angielskiego, oznacza „podnosić” – zadaniem tego typu kremów jest więc poprawienie owalu twarzy i spłycenie zmarszczek. Wyjaśniamy, jak dokładnie działa ten rodzaj kremów.

Co zawierają kremy liftingujące?

kremy-liftingujace

Żeby krem liftingujący spełniał swoje zadanie, musi mieć odpowiedni skład. Do składników najczęściej spotykanych w tego typu kremach należą:

  • kolagen, który zapewnia tkankom odporność na rozciąganie,
  • elastyna, która wpływa na prawidłową kurczliwość tkanek,
  • kwas hialuronowy, który zapobiega nadmiernej utracie wody,
  • koenzym Q10, witamina A, E, które spowalniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników.

Wymienione substancje są podstawowymi, stosowanymi przy tworzeniu kremów ujędrniających składnikami, natomiast tego typu kosmetyki mogą zawierać również bardziej specyficzne składniki, takie jak olej z awokado, masło shea, niacynamid.

Warto wiedzieć, że bogate formuły, gwarantujące skuteczne działanie liftingujące mają także naturalne kosmetyki, pozbawione chemicznych substancji (np. Cream de la Cream marki Resibo).

Kremy liftingujące – jak działają?

W Internecie można spotkać się z opiniami, że niektóre kremy liftingujące działają jak zabiegi chirurgiczne, a nawet jak „lifting bez skalpela”. Prawda jest taka, że żaden kosmetyk nie zadziała tak, jak interwencja chirurgiczna, polegająca na naciąganiu skóry.

Wiele kobiet nie chce jednak poddawać się inwazyjnym zabiegom, wymagającym nie tylko dużych nakładów finansowych, ale i długotrwałej rekonwalescencji.

Krem liftingujący sprawdzi się więc u wszystkich osób, które chcą zadbać o stan swojej skóry, wpłynąć na jej ujędrnienie i spłycenie zmarszczek, a jednocześnie nie oczekują efektu jak po wyjściu z kliniki medycyny estetycznej.

Jak działa krem liftingujący? Wszystko odbywa się za sprawą odpowiednich substancji aktywnych, które:

  • wspierają produkcję kolagenu, pobudzając skórę do samodzielnego wytwarzania tej substancji;
  • stymulują produkcję kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie;
  • zwiększają objętość skóry i poprawiają kontur twarzy;
  • poprawiają napięcie skóry;
  • dostarczają substancji odżywczych;
  • działają ujędrniająco.

Te wszystkie działania zależne są od tego, jakie składniki i w jakich stężeniach znajdują się w kremie liftingującym.

Jak stosować krem liftingujący?

Krem liftingujący powinno się dobrać do wieku i stanu skóry. Nieco inne proporcje powinien zawierać taki krem dla 30-latki, a inne, gdy będzie chciała używać go 60-latka. Najważniejsza w pielęgnacji jest oczywiście regularność. Dobrze jest więc kupić krem liftingujący w wersji na dzień i na noc.

Ten na dzień będzie nieco lżejszy i zawierający filtry UV, ten na noc – będzie miał bogatszą formułę, zawierającą więcej substancji aktywnych. Żeby wzmocnić działanie kremu, bardzo dobrze jest kłaść pod niego serum. Taka mieszanka będzie prawdziwym zastrzykiem odżywienia.

Choć krem liftingujący nie zapewni Ci wygładzenia twarzy jak po wyjściu z kliniki medycyny estetycznej, warto wprowadzić go do codziennej pielęgnacji. Zaleca się, by sięgnąć po niego już około 30. roku życia. Dzięki temu uda się w pewnym stopniu zwolnić procesy starzenia się skóry, a także sprawić, że będzie nawilżona, gładka i promienna.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.