Starzenie się skóry to proces, którego nie można zatrzymać, lecz można go spowolnić. Wiele osób, nie tylko kobiet, ale i mężczyzn korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Kiedy pora rozpocząć kurację?

Problem starzenia się skóry dotyka bardziej kobiet, niż mężczyzn. Wynika to nie tylko z przywiązania kobiet do ładnego wyglądu, ale również z faktu różnic biologicznych pomiędzy płciami.

Mężczyźni mają grubszą skórę, mniej tkanki tłuszczowej i więcej testosteronu przez co wiek nie powoduje u nich tak drastycznych zmian jak u kobiet.

Przez co wyglądają znacznie lepiej nawet po sześćdziesiątym roku życia. Kobiety mają cieńszą skórę, przez co szybciej działa na nią grawitacja.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zmarszczki na czole - jak się ich pozbyć?

jak-powstrzymac-starzenie-skory

Dlatego im wcześniej rozpoczniemy dbanie o cerę, tym lepiej, i dłużej zachowamy młody i naturalny efekt. Operacje plastyczne i zabiegi medycyny estetycznej łatwo jest rozpoznać, jeśli są wykonane po pięćdziesiątym roku życia.

Lepszym rozwiązaniem jest sukcesywne dbanie o skórę już w młodym wieku, kiedy nie pojawiły się jeszcze zmarszczki.

Najskuteczniejsze sposoby pielęgnacji cery

Przede wszystkim – nie palić! Nic tak nie postarza skóry i nie niszczy zdrowia jak papierosy. Jeśli chcemy wyglądać starzej nawet o ponad dziesięć lat, to papierosy są prostą receptą na to.

Ponadto dobrze jest unikać nadmiernego opalania, wystawiania się na promieniowanie słoneczne oraz odwiedzanie takich przybytków jak solaria.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Maseczka z ziemniaka surowego na trądzik, włosy i zmarszczki!

Sposobem na młodą cerę jest również nie jedzenie zbyt dużo tłustego jedzenia oraz węglowodanów, a więcej roślin. Już po trzydziestym roku życia warto stosować maseczki ujędrniające, kremy przeciwzmarszczkowe.

Bardzo pozytywne efekty przynosi joga twarzy, która ujędrnia i unosi mięśnie. Gabinety kosmetyczne oferują takie zabiegi jak serum na twarz, które zwalcza wolne rodniki. Można również samodzielnie stosować takie sera z witaminami C, A i E, które pobudzają budowę kolagenu oraz opóźniają starzenie się cery. Dla starszych kobiet, które chcą doraźnie wypełnić zmarszczki, polecane są zastrzyki wypełniające. Jednak ich działanie jest tylko czasowe i po pewnym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć.

0 Udostępnień
(8głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Emilia Maria
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jako dietetyk dbam o to aby moja dieta miała również korzystny wpływ na wygląd skóry.Ale i tak najlepsze rozwiązanie z jakim się spotkałam to badanie DNA genetic lab,które pozwala na zmianę swoich złych nawyków życia tak aby móc wyglądać zdrowo i być zdrowym.Z badaniem zapoznać się można na stronie geneticlab

Comments are closed.