Starzenie się skóry to proces, którego nie można zatrzymać, lecz można go spowolnić. Wiele osób, nie tylko kobiet, ale i mężczyzn korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Kiedy pora rozpocząć kurację?

Problem starzenia się skóry dotyka bardziej kobiet, niż mężczyzn. Wynika to nie tylko z przywiązania kobiet do ładnego wyglądu, ale również z faktu różnic biologicznych pomiędzy płciami.

Mężczyźni mają grubszą skórę, mniej tkanki tłuszczowej i więcej testosteronu, przez co wiek nie powoduje u nich tak drastycznych zmian jak u kobiet.

Przez co wyglądają znacznie lepiej nawet po sześćdziesiątym roku życia. Kobiety mają cieńszą skórę, przez co szybciej działa na nią grawitacja.

jak-powstrzymac-starzenie-skory

Dlatego im wcześniej rozpoczniemy dbanie o cerę, tym lepiej, i dłużej zachowamy młody i naturalny efekt. Operacje plastyczne i zabiegi medycyny estetycznej łatwo jest rozpoznać, jeśli są wykonane po pięćdziesiątym roku życia.

Lepszym rozwiązaniem jest sukcesywne dbanie o skórę już w młodym wieku, kiedy nie pojawiły się jeszcze zmarszczki.

Najskuteczniejsze sposoby pielęgnacji cery

Przede wszystkim – nie palić! Nic tak nie postarza skóry i nie niszczy zdrowia jak papierosy. Jeśli chcemy wyglądać starzej nawet o ponad dziesięć lat, to papierosy są prostą receptą na to.

Ponadto dobrze jest unikać nadmiernego opalania, wystawiania się na promieniowanie słoneczne oraz odwiedzanie takich przybytków jak solaria.

Sposobem na młodą cerę jest również nie jedzenie zbyt dużo tłustego jedzenia oraz węglowodanów, a więcej roślin. Już po trzydziestym roku życia warto stosować maseczki ujędrniające, kremy przeciwzmarszczkowe.

Bardzo pozytywne efekty przynosi joga twarzy, która ujędrnia i unosi mięśnie. Gabinety kosmetyczne oferują takie zabiegi jak serum na twarz, które zwalcza wolne rodniki. Można również samodzielnie stosować takie sera z witaminami C, A i E, które pobudzają budowę kolagenu oraz opóźniają starzenie się cery. Dla starszych kobiet, które chcą doraźnie wypełnić zmarszczki, polecane są zastrzyki wypełniające. Jednak ich działanie jest tylko czasowe i po pewnym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jako dietetyk dbam o to aby moja dieta miała również korzystny wpływ na wygląd skóry.Ale i tak najlepsze rozwiązanie z jakim się spotkałam to badanie DNA genetic lab,które pozwala na zmianę swoich złych nawyków życia tak aby móc wyglądać zdrowo i być zdrowym.Z badaniem zapoznać się można na stronie geneticlab

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.