Przeprowadzka do nowego mieszkania może okazać się wyjątkowo stresującym i długotrwałym zajęciem. Aby ulubione meble, zastawy kuchenne, dekoracje czy akcesoria nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu, konieczne jest ich prawidłowe zabezpieczenie.

Proces pakowania i przewożenie wszystkich rzeczy wcale nie musi być tak czasochłonny i problematyczny. Liczy się zatem dokładne zaplanowanie i zorganizowanie przeprowadzki. Jak to zrobić?

Etap pierwszy: planowanie

jak-sie-przeprowadzic

Odkładnie przygotowań do przeprowadzki na ostatnią chwilę jest najgorszym z możliwych scenariuszy. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jak wiele rzeczy nagromadziło się w ich mieszkaniu przez ostatnie lata.

Jednocześnie przeprowadzka jest najlepszym momentem do dokonania selekcji ubrań, butów czy sprzętów itp., które od lat zalegają w szafie, gromadząc warstwy kurzu. Przewożenie ich do nowego mieszkania jest nie tylko stratą czasu, ale i pieniędzy.

Na etapie planowania, należy oszacować, jak duży dystans dzieli oba mieszkania, a co za tym idzie: czy lepszym rozwiązaniem jest przewożenie rzeczy na własną rękę, czy też skorzystanie z usług przeprowadzkowych.

Dobrą praktyką jest przemyślenie, które z rzeczy okażą się niezbędne pierwszego dnia w nowym mieszkaniu. Warto zatem mieć je wszystkie pod ręką, pakując je do jednej walizce czy kartonu.

Etap drugi: organizacja kartonów, worków, pojemników

Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko, liczy się również dobre przygotowanie w postaci organizacji rozmaitych kartonów (np. do książek, ubrań, przyborów kuchennych), woreczków strunowych (idealne do kosmetyków) czy worków próżniowych (doskonałe do pakowania pościeli).

Warto także wykorzystać każdą wolną przestrzeń np. w walizkach, pudełkach, a nawet w garnkach (umieszczając plastikowe i drewniane przybory czy pojemniki z przyprawami).

Etap trzeci: zabezpieczanie i opisywanie przedmiotów

W trakcie pakowania rozmaitych przedmiotów warto oznaczyć każde pudło np. przy użyciu liczb. Na osobnej kartce można wypisać, jakie przedmioty są przyporządkowane danemu numerowi, a więc znajdują się wewnątrz określonego kartonu. W ten sposób rozpakowywanie rzeczy w nowym mieszkaniu nie będzie chaotyczne.

Przeprowadzka niesie ze sobą konieczność zabezpieczenia rozmaitych mebli i przedmiotów. Szczególną uwagę, należy zwrócić na szklane elementy np. naczynia, które można owinąć starymi gazetami lub folią bąbelkową. Innym wariantem jest zabezpieczenie ich przy użyciu ręczników, które i tak zostałyby spakowane.

W przypadku ciężkich lub kruchych mebli warto sprawdzić ofertę specjalistycznych usług przeprowadzkowych. Pozostałe należy dokładnie owinąć folią bąbelkową lub folią stretch.

Zakup nowego mieszkania wiąże się z koniecznością przewożenie ciężkich mebli, kartonów i walizek. Warto dokładnie zaplanować cały proces, a także rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów.

Profesjonalne usługi przeprowadzkowe eliminują konieczność dźwigania i wnoszenia różnych przedmiotów, ale jednocześnie stanowią sposób na oszczędzenie czasu.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.