Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Należy pamiętać jednak, że jest to problem, z którym można skutecznie walczyć. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają na przywrócenie fryzurze objętości i blasku. Dowiedzmy się, co robić, by włosy przestały nadmiernie wypadać.

Gęste, piękne i zdrowe włosy to marzenie niemal każdego z nas. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nikt nie zaprzeczy przecież, że bujna i wspaniała fryzura to doskonała ozdoba.

Niestety, jak to w życiu często bywa, nie wszystko jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Problemy z włosami to codzienność większości osób. Wśród nich wymienić możemy ich łamliwość, nieprawidłowości związane z nadprodukcją sebum, a przede wszystkim ich wypadanie.

Ostatni problem niezaprzeczalnie sprawia najwięcej trudności oraz prowadzi do powstania wielu kompleksów. Włosy mogą wypadać nadmiernie z wielu powodów, dlatego też zazwyczaj bardzo trudno jest ustalić tego przyczynę. Jak więc skutecznie walczyć z problemem? Czy tabletki na wypadanie włosów są dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego włosy wypadają?

Spis treści

jak-walczyc-z-wypadaniem-wlosow

Zanim dowiemy się, które sposoby walki z wypadaniem włosów odnoszą największą skuteczność, powinniśmy ustalić przyczynę problemu. To bardzo ważne, gdyż czasem wystarczy zmienić jeden nawyk, by wszystko wróciło do normy.

Wypadanie włosów bardzo często jest bezpośrednio związane ze stanem naszego zdrowia. Niedobory witamin i minerałów mogą powodować takie skutki. Dlatego też pierwszym krokiem walki o przywrócenie włosom zdrowia, powinna być konsultacja z lekarzem i wykonanie podstawowych badań.

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane czynnikami mechanicznymi. Codzienna suszenie, prostowanie, a do tego warstwa lakieru i innych kosmetyków. Tak właśnie u wielu z nas wygląda stylizacja fryzury. Do tego często dodać należy farbowanie. Włosy nie lubią być traktowane w ten sposób. Jeśli zaczniemy obchodzić się z nimi delikatniej, z pewnością będą nam wdzięczne.

Warto pamiętać, że wypadanie włosów jest procesem naturalnym. W ciągu doby bowiem każdy z nas traci około 150 włosów i jest tu zupełnie normalne. Niepokój powinno natomiast wzbudzać na przykład znaczne przerzedzenia, czy nadmierne wypadanie.

Suplementy i tabletki na wypadanie włosów

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są zazwyczaj niedobory witamin i ważnych składników odżywczych. Jeśli więc dawniej cieszyliśmy się piękną fryzurą, a obecnie nasze kosmyki są w kiepskiej kondycji, to potrzebują one porządnej odbudowy od wewnątrz. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone tabletki przeciwdziałające wypadaniu włosów.

Zawierają one szereg cennych składników, które pomogą naszym włosom znów swobodnie rosnąć. Wybierając takie suplementy, koniecznie zwróćmy uwagę na skład. Na pobudzenie cebulek doskonale działa na przykład biotyna, czy też skrzyp polny.

Tabletki na wypadanie włosów niemal zawsze wykazują bardzo dużą skuteczność w walce z tym problemem. Decydując się na kurację, powinniśmy być jednak cierpliwi. Pierwsze efekty będą bowiem widoczne po około miesiącu. Po tym właśnie czasie powinny zacząć pojawiać się na naszej głowie nowe małe włoski, tak zwane baby hair.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wiele osób poleca domowe sposoby na wypadanie włosów. Są to jednak metody nieinwazyjne, które działają jedynie na zewnętrzną warstwę włosów. Jeśli naszym problemem jest wypadanie, to może być jednak zdecydowanie za mało.

Domowe sposoby będą jednak doskonałym dodatkiem do suplementacji, gdyż pomogą poprawić kondycję naszych kosmyków. W tym celu doskonale sprawdzają się na przykład maski na bazie jajek lub drożdży. Skuteczne może okazać się również regularne olejowanie włosów.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.