Jak wybrać idealny strój kąpielowy? Wybór stroju kąpielowego spędza sen z powiek wielu kobietom, zwłaszcza tym o nieregularnych kształtach. Tymczasem okazuje się, że wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami, aby zawsze wyglądać idealnie w stroju kąpielowym. Dobrze dobrany pozwoli wyeksponować atuty, natomiast ukryć mankamenty sylwetki.

Wybór odpowiedniego biustonosza

Najwięcej problemów mamy z doborem odpowiedniego dla siebie biustonosza. Otóż kobiety, które chciałyby dodać sobie nieco ciała, powinny zdecydować się na model z push-up’em. Niektóre stroje kąpielowe posiadają nawet podwójny push-up, co z pewnością zadowoli kobiety, posiadające niewielki biust.

Jak wybrać idealny strój kąpielowy?

Zwróćmy jednak uwagę, że mogą one pozwolić sobie na różnego rodzaju fikuśne zapięcia czy wiązania. Z jednej strony dobrym wyborem będzie klasyczny biustonosz, na przykład wiązany na szyi, z drugiej zaś spokojnie można wybrać dla siebie bikini typu bandeau.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kobiet z dużym biustem, które powinny zdecydować się na klasyczny model biustonosza, w dodatku na grubych ramiączkach. Cienkie będą bowiem wpijać się w skórę, co nie tylko spowoduje uczucie dyskomfortu, ale i nie będzie wyglądało zbyt estetycznie.

A może strój jednoczęściowy?

Wybierając strój jednoczęściowy, należy kierować się takimi samymi zasadami, dotyczącymi wyboru biustonosza, jak przy klasycznym bikini. Pozostaje pytanie, czy warto zdecydować się na jednoczęściowy strój kąpielowy?

Faktem jest, iż w ciągu ostatnich kilku sezonów zyskały one na popularności. Kobiety cenią je, ponieważ w prosty sposób mogą ukryć pewne mankamenty figury, na przykład fałdki na brzuchu czy zbyt obszerne biodra.

Należy pamiętać, że jednoczęściowy strój kąpielowy sprawdzi się w szczególności u kobiet, które posiadają sylwetkę typu jabłko, gruszka lub klepsydra. Będzie on idealnym wyborem, jeśli planujemy więcej czasu spędzić na aktywnym pływaniu lub na zabawie w wodzie, niż na opalaniu się.

Jaki kolor stroju kąpielowego wybrać?

W sklepach dostępne są stroje kąpielowe w różnych kolorach, przy czym wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od preferencji kobiety, a także jej budowy.

Faktem jest bowiem, że panie o nieco obszerniejszych kształtach powinny unikać strojów kąpielowych z fikuśnymi wzorami, które mogą optycznie poszerzać. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że muszą się one decydować na jednokolorowe bikini.

Wystarczy tylko zestawić wielobarwną górę z jednokolorowym dołem (lub odwrotnie) i gotowe! Pamiętajmy, że choć bikini wybieramy na ciepłą, przepełnioną radością porę roku, to jednak dobrze jest unikać nadmiernego przesycenia kolorami.

Na ich odpowiednie łączenie zwróćmy uwagę, zwłaszcza gdy dobieramy poszczególne elementy strojów kąpielowych z różnych kompletów. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie połączenia będą wyglądać efektownie, nawet jeśli proporcje naszej sylwetki są niemalże idealne.

Warto mieć na uwadze, że zdrowy umiar nie zaszkodzi nawet na plaży – dzięki niemu zawsze będziemy wyglądać stylowo, a dodatkowo nie uzyskamy efektu zbędnego przesycenia.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.